Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hagyjam el? 36 éves vagyok, a...

Hagyjam el? 36 éves vagyok, a férjem 42.5éve vagyunk házasok, neki volt már gy házassága, ahonnan van 2 fia (ikrek) és egy lánya. És hallani sem akar több gyerekről, de én vágyok rá.

Figyelt kérdés
Szerintem egy nő élete a gyerekkel teljes. És hiába imádom a férjem gyerekeit ( 8,8,13 ) az nem ugyanaz, és csak hétvégén jönnek. ( a mocskos hozzászólásokat hagyjuk, hogy otthagyta miattam a 3 gyereket, mert válás után egy évvel ismertem meg, majd rá egy évvel összeházasodtunk ). El kéne válnom?? 36 évesen hol találok olyat, aki szeret és szeretne gyereket is? Vagy maradjak gyermek nélkül boldog kapcsolatban?
2011. dec. 29. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

HA mindenképp szeretnél gyereket, ő meg nem, akkor hagyd el, mert az idő csak telik. Sajnos nincs rá garancia, hogy találsz valakit, akivel vállalhatsz gyereket, de ha a férjed teljesen elzárkózik, akkor annál több az esélye, mintha vele maradsz.


Miért nem ültök le megbeszélni ezt a dolgot? Ha látod, hogy tényleg mereven elzárkózik a közös gyerektől, akkor még mindig van lépésed. Sajnálom, és remélem, megoldódik a probléma.

2011. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Minden beszélgetésből üvöltözés lesz. Szerinte egy üvöltő gyerek tönkretenné a kapcsolatot, és ő már öregnek érzi magát. :O

Viszont szeretem is a férjem, nem tudom képes lennék- e otthagyni.

2011. dec. 29. 12:11
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Én már láttam hasonló felállást. A férfi végül bevállalt egy újabb gyereket, mert szerette a nőt, akivel együtt élt. Szerintem is, egy nő akkor teljesedik ki, (vagy teljesedik be az élete?)ha szül egy gyereket! Ha valóban szeret a férjed, akkor ezt megérti!
2011. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt már a kapcsolat elején tisztáznotok kellett volna. Valószínűleg azért nem akar, mert neki már vannak gyerekei. Úgy gondolom önzőség tőle, hogy elzárkózik attól hogy te is Anya lehess.. A te biológiai órád pedig egyre ketyeg. Az is meglehet, hogy a benned lévő tüske miatt pár év múlva felbomlik a kapcsolat magától .. Valahol ez a megfosztottság örök érzése lesz. Akkor meg rá jössz, hogy lekéstél az Anyaságról....

nem vagy könnyű helyzetben. Egy biztos! Az Anyaság sokkal többet ér, mint hogy öregségedre egyedül maradj.

Nekem van olyan ismerősöm aki 39 évesen lett Anya. Férj, társ nélkül. Soha nem volt neki hosszú távú, érzelmeken alapuló kapcsolata.Inkább alkalmi jellegűek voltak.

Ennek ellenére kifogott egy "donort" és most ő a legboldogabb Anyuka a világon. Én valamilyen szinten megértem őt. Mert lehet ha tovább várt volna az igazira abban a reményben, hogy csak annak lehet szülni akkor elillant volna az idő. De így? Soha nem lesz magányos. Anyukája + Ő+ baba jól meg vannak együtt. Nincs is szükség apára.

2011. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én ismerek egy párt akik most már idősebek 60 körüliek, ugyan így voltak a férfinek már az előző házasságából volt 3 gyereke unokája. a nő imádja a gyerekket, mindenkiét elválalja vigyáz rájuk, nagyon rendes szeretetteljes.amikor ők összekerültekez volt a felállás, és belement h nem lesz soha gyereke mert szerette a férfit. természetesen nem is kell h mondjam nagyon megbánta és sokat szenved miatta, h ha jönnekk az unokák pl az neki nem ugyanolyan ár nagyon szereti őket stb, de az érzés az más! a házasságuk is romokban állandó veszekedések, szterintem ez is a hátterében áll, ha lenne saját gyereke akivel foglalkozhatna tlán elkerülhetőek lennének a vitk! ne h te is így járj!!

akkor vagy egész ha van legalább babád

2011. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Valóban a baba a legfontosabb! És inkább lennék én is egyedül gyerekkel, mert ha a férjem netalántán valaha lelépne, akkor meg egyedül maradok, mint a kisujjam...
2011. dec. 29. 13:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
anyukám elhagyta az első férjét,mert nem akart a férfi gyereket. rá 1 évre megismerkedett apukámmal, és kb. 2 hónapra rá, már jöttem is én, utána pár évre rá a tesóm. anyukám azt mondta, hogy az első férjével nagyon nagy volt a szerelem, olyan igazi, nagy szerelem. Apával nyugodtabb, barátibb, de mégis, élete legjobb döntése volt akkor a válás és a szerelem soha nem adott neki akkora boldogságot, mint az, amikor mi megszülettünk.
2011. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Te helyedben keresnék másik párt ha nem megy bele hogy közös baba legyen.A gyereked biztos pont a férjed nem.Ha belemész bánni fogod.Ha szeret akkor azt akarja hogy boldog légy,és nem csak magára gondol.a férjemnek ennyi idősen született a 2. babánk,nem öreg kicsit sem.
2011. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
91%-os örülök, h elmesélted a példádat, sok erőt ad, 89%... szerintem sem öreg. én apukám 44 volt mikor öcsém született!
2011. dec. 29. 14:38
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha a férjed nem képes megérteni, hogy neked is jár az anyaság, a saját gyerek, akkor bizony nem is szeret téged eléggé. Viszont túl sokat ne vacillálj, nagyon ketyeg a biológiai órád!

Nehéz döntés előtt állsz, de én a helyedben tutira a férjem elé állnék és megmondanám, hogy vagy jön a baba, vagy én megyek.

35 éves vagyok, harmadik babót várom, azt gondolom, senki és semmi nem ér annyit az életben, mint a gyerek, ne hagyd ki te sem! Semmi nem fogható ahhoz a csodához, amit a gyermek jelent! Egész életedet tönkretenné, hogy egy önző férfi miatt lemondtál az anyaságról, ne tedd!

Szurkolok!

2011. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!