Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Met/merkforminnal mennyi idő...

Met/merkforminnal mennyi idő alatt sikerült teherbe esni? Lettek ikrek?

Figyelt kérdés
PCOS vagyok, de az orvosom először Diane 35 akar felírni:(
2011. dec. 29. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A metet szedd, a Diane nem megoldás!

Nem beszélve róla, hogy a Diane után mindenképp kell szünetet tartani, mert rendellenességet okozhat a babánál, ha szedése alatt vagy közvetlen utána esel teherbe!

Én is PCOS vagyok.

Az első baba még met+diéta+mozgás mellett is csak másfél év múlva sikerült spontán, a második pedig azonnal, amikor elkezdtünk próbálkozni.

Az ikerterhesség nem gyakoribb met mellett.

Az a closty mellett gyakoribb, de sok PCOS-nak a closty nem segít.


Egy 14 hós kisfiú és egy 17 hetes pocakmanó anyukája

2011. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A merckformin jobb, a fogamzásgátló szedése csak arra szolgál hogy legyen rendszeres a havi, meg legyen peteérés, viszont a merckformin az megoldja a problémát, és ha később összejön a baba, akkor meg is kell hogy tartsa a szervezeted:) Én merckformint kaptam szinte a 0-ról indultam. egy normális ciklusom se volt, 1 év kellett hogy sikerüljön a terhesség merckforminnal, diétával, mozgással.Sajnos mikor terhes lettem abba hagytam a gyógyszert, és fel is borult az anyagcserém, ezért elment a baba. Újra szedtem a metet és rá fél évre újra terhes lettem closti rásegítésével és most nem hagytam abba a metet, végig szedem, és most 15 hetes a babukám, és eddig minden eredményünk, szűrésünk tökéletes.
2011. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Metformint több, mint 2,5 éve szedem, de a PCOS óta derültek ki más problémák is. Lombikkal sikerültek pár hete az ikrek:) (Tehát nem a metformin miatt).
2011. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Diane nem megoldás rá!!! Én a mensmentis-be járok www.mensmentis.hu és csúnya értékek mellett az első babám olyan 1 évnyi kezelés (Merckformin XR és Avandamet) után jött, a második szinte azonnal.
2011. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat. Ha 1 év múlva akarunk babát, de ha mondjuk január, februártól elkezdem szedni a metetm mellette óvszerrel védekezünk 1 évig, az úgy jó?Nem gáz, hogy csak jövőre akarunk babát közbe majd metet kérek az orvsomtól?
2011. dec. 29. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy gáz. Csak védekezni kell! Ha súlyos az IR-ed akkor kell is az 1 év, hogy teljesen helyreállj.
2011. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oks, köszi, további válasz, tapasztalat is érdekel!
2011. dec. 29. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nagyon enyhe IR-m volt, metforminból minimális adagot szedtem, én is a mensmentisbe jártam. Nekem egy hónap után eltűnt minden apró cisztám (csak bal oldalon voltak), minden értékem helyreállt, 28 naposak lettek a ciklusaim. Mi akkor még csak úgy voltunk, hogy ha jön, akkor jön, várjuk. :) Istennek hála, a 3. védekezés nélküli hónapban jött a Picúr. A metet a 12. hétig tartottam. :) Szóval hajrá!!! :))


20 hkm

2011. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi!!!! Most ez reménnyel töltött el.
2011. dec. 29. 22:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyan, nincs mit, és drukkolok nagyon, jönni fog a baba!!! :))
2011. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!