Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közvetlen környezetemben 12...

Zkriszti3 kérdése:

Közvetlen környezetemben 12 nem tervezett gyermek született az elmúlt 10 év alatt. Ha mindenki annyit szülne amennyit tervez, kihalt volna a magyar?

Figyelt kérdés
Most ne vegyük figyelembe azt a tényt ,hogy valakinek nem lehet de tervez, szeretne. A természet próbál pl. ikrekkel fenntartani minket ? Sokkal több az iker terhesség mint régen.
2012. jan. 3. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez filozofiai kérdés volt? mert ha igen... akkor meglehet igaz amit irtál...

ki nem halna az biztos..

de egy gond van aki nem szeretne babát annak előbb összejön mint aki tervezi sajnos előbbiek elég nagy arányba vannak.

2012. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan.A legtöbb baba így született az én környezetemben is.
2012. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért ki nem halt volna, annál sokkal többen vagyunk, de évek óta csökken a számunk. A természet nem próbál meg fenntartani egy nemzetet sem. A több ikerszülésnek az oka az, hogy jóval fejlettebb az orvostudomány, az ikerterheseket fokozott figyelem övezi a terhesség alatt (30-40 évvel ezelőtt sokszor csak a szülésnél derült ki az ikerterhesség), illetve a korán, kis súllyal született ikreknek jóval nagyobb az esélyük az életben maradásra.
2012. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ikerterhességek számának növekedése a későre tolódó szüléssel függ össze: 30 fölött az ikerterhesség esélye kiugróan megnő. Ez régen nem volt jellemző. Ezen túlmenően az ikerterhességek számának a növekedése egyértelműen a rengeteg asszisztált reprodukciós eljárásnak köszönhető, hiszen itt óriási eséllyel lesznek ikerbabák "végeredményképp". :)
2012. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, jó kis szóismétléseket raktam ebbe a két mondatba! :))
2012. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak tervezett babás ismeröseim vannak. Most végig gondoltam, 2 barátnöm volt úgy hogy abba hagyta a gyógyszert és akartak várni 3 hónapot, de becsúszott elsöre.(de szerintem ez is tervezett, mert azért hagyták abba a gyógyszert)

a többi ismeröseim meg konkrétan szerettek volna már babát.

egyetlen egy ismerösöm van ahol a második csúszott most be, még ici pici a tesó akartak várni még 1 évet, de elöbb jött. Mi mindegyiket terveztük.

2012. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak elgondolkodtatott ez a kérdés, mert amúgy is fogyunk. Tehát annyival kevesebben lennénk ahány nem várt gyermek született . Azért ez aggasztó.
2012. jan. 3. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Így is el fogunk fogyni, legalább is a MAGYAROK igen.

A roma purdék születnek rendesen,(őket aztán nem érdekli a válság) a többi etnikumot meg sem nevezem, mert letiltanak.

Én 1 gyereket akartam régebben, de most meggondoltam magam férjem hatására. Készült egy kimutatás, hogy 10 éven belül 50-50% lesz az óvodákban a magyar, és roma gyerekek aránya.

Na majd akkor szépen irtani fogják a magyart!

Ez a kérdés amúgy szerintem nem idevaló, mert itt rózsaszín felhőben úszkáló kismamik vannak, szerintem inkább politikai, társadalmi jellegű a kérdés.


Én is szeretnék rózsaszínben úszkálni....

2012. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most nagyon megijesztettél. Most még az a kicsi reményem is el szállt ami volt. Ha én 20 éves lennék biztos gyermek nélküli jövőre rendezkednék be ahogyan te is.
2012. jan. 3. 14:01
 10/10 anonim ***** válasza:
35 vagyok :S de szülni fogok még :)
2012. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!