Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antibiotikumot szedtem betegsé...

Antibiotikumot szedtem betegség miatt. Lehet próbálkozni a babával? A kezelés után pár nappal már? A tájékoztatóra csak az volt írva, hogy terhesség első 3 hónapja alatt nem szedhető.

Figyelt kérdés
Arra vonatkozóan nem volt infó, hogy teherbeesés előtt lehet-e alkalmazni!
2009. máj. 22. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálkozhattok. Koraterhességben a mindent vagy semmit elve érvényesül: ha a pár sejtes baba egyetlen kis sejtje is hibás- az egész terhesség elhal vagy létre sem jön- és ebből mi nem veszünk észre semmit.

De ha regenerálódnak a magzati sejtecskék, akkor makk egészséges lesz a kicsike.

Ezek az orvosi tények, amelyek biztosak.

De ha benneteket megnyugtat a dolog, várjatok 1 hetet, addigra mindenképp kiürül az antibiotikum.

2009. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Megnyugtattál! Csak nagyon szeretnénk 7 hónapja, és éppen most van peteérésem, az antibiotikumot 6 napja hagytam abba!
2009. máj. 22. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Óh, hát akkor bőven HAJRÁÁÁÁÁÁ!!!!! Szívből kívánom, hogy sikerüljön!
2009. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a babára nincs kockázata, nyugi. amúgy meg ha beteg vagy, akkor akármi is van felírják az első három hónapban is, a gyártók mindenre ezt írják, mert nem tesztelik kismamákra és a felelősséget is elhárítják ezzel, de nem árt. a betegségnek, láznak, fertőzésnek meg nagyobb a kockázata, mint a gyógyszeres kezelésnek.
2009. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak 41 olyan gyógyszer van, aminek magzatkárosító hatása van. Antibiotikum nincs közte. Ennek ellenére a legtöbb gyógyszerre ráírják, hogy terhesek ne szedjék, nehogy aztán bárki beperelhesse őket bármiért.


Amíg a baba be nem ágyazódik, addig meg semmi hatással nincs rá, amit beszedsz, utána is a mindent vagy semmit elv érvényesül az első két hétben: vagy megmarad a baba, vagy elmegy.


Úgyhogy próbálkozzatok bátran, a babának semmi baja nem lesz az antibiotikumtól. De ha megfogan, akkor kerüld a magas lázat betegség esetén, és használj lázcsillapítót! A lázcsillapítónak nincs magzatkárosító hatása, míg a hosszantartó és/vagy magas láznak van.

2009. máj. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon megnyugtattatok! Én is így gondoltam, csak jobb ezt másoktól is hallani! Nagyon remélem, hogy hamarosan + tesztet tarthatok a kezemben! Nektek pedig minden jót kívánok! :)
2009. máj. 23. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!