Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy túlsúllyal ki vállalna...

Nagy túlsúllyal ki vállalna terhességet? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

A nagy súly kb. 150 kg-ot jelent. Ennyi mikor terhes lesz, vérnyomásra kb. fél éve kezdett gyógyszert szedni, mert term. magas, amit ugye meg kell változtatni, ha terhes lesz vki, mert akkor csak egy bizonyos fajta szedhető. Vérkép mondhatni tökéletes, minden érték jó, - az elhízás nem hormonális eredetű, endokrin is rendben - csak sajnos a cukorérték van 2 tizeddel a megengedett felett.

Tehát kilátások: magas vérnyomás mennyire lesz szinten tartható 9 hónapon át és a cukor vajon mennyire fog emelkedni?

Mekkora az esély szerintetek, hogy sikerül végigvinni így egy terhességet relatíve egészségesen, mind az anyának mind a babának (és még mennyit fog hízni...?) ?

Köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat, akik esetleg szintén nagy súllyal voltak terhesek), fontos és sürgős lenne a válaszok, mert unokanőveremről lenne szó, aki nagyon közel áll hozzám és eléggé tanácstalan, hogy vállalja-e ....


2012. jan. 11. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem végig lehet vinni, de az is megtorénhet, hogy korábban meg kell szuletnie a babának a magas vérnyomás miatt. El kellene mennie a nogyogyászához, hogy adjon tanácsot ebben az ugyben.
2012. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen konzultáljon az orvossal, akiben megbízik, akihez járni szeretne majd.


Én 95 kg vagyok, 30 kg plusz van rajtam, és amíg le nem megy ez a felesleg, addig nem jöhet a következő baba.


150 kg az nagyon sok, és mi lesz ha még hízik ő is kb 30-at, az már 180!! A vérkringásnek, szívnek is bírnia kell! Vizesedés, magas vérnyomásról nem is beszélve! Szerintem nem szeretné a kórházban kihordani a terhességet.


De nem is okoskodok tovább, mindenképp az orvos tud erre érdemben válaszolni!

2012. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Szinte borítékolható a toxémia, és terhességi cukor. Én nem merném bevállalni. Én is 82 voltam mikor teherbe estem, de ez majdnem a duplája, és nem is egészséges az illető. Életveszélyes lehet neki és a babának is. Én rászánnék egy évet, fogynék, legalább 100kg alá, és utána mehet. Semmiképp nem tanácsolnám senkinek hogy így bevállalja, és nem hiszem hogy fog orvost találni aki jó szívvel vállalja a terhesgondozást és a szülést, a hatalmas rizikó miatt.
2012. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ekkora túlsúlyról nem tudok véleményt mondani.

Nálam kb 15 kg plusz volt, és eddig híztam vagy 8 kg-t (26. hét). Teljesen okés még minden, könnyen mozgok, a férjem szerint sem bálnamódra híztam (igaz, eléggé vizesedek, lehet amiatt nem csípőtől felfele látszik, hanem pl. a bokáimon). De most eljutottam arra a pontra, hogy nem tudok enni. Az az érzésem, hogy nincs hely bennem... úgyhogy szerintem innen tova nem lesz brutális a hízásom, zsírszempontból legalábbis.

Kezdetkor a túlsúlyom ellenére mindenem rendben volt, cukorszint, minden minden. Nemsokára jön a következő adag labor, de semmi rendellenest nem érzek, úgyhogy nem is izgulok egy cseppet sem :)

2012. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Újra olvastam. Ha jól veszem ki a szavaidból már terhes? Mert akkor nagyon nehéz döntés. Én megkérdeznék több orvost is, és a véleményük alapján döntenék. Benne van a pakliban, hogyha bejön a toxémia, vagy szimplán a vérnyomását nem tudják normális szinten tartani, akkor hamarabb meg kell szülnie a babát, ami sokkal nagyobb trauma lehet.
2012. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az utcában van egy nő, aki ilyen súlyú lehet kb. és nem volt semmi gondja, a gyereke már 10 éves. Észre sem lehetett rajta venni, hogy terhes.
2012. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem már a teherbe esés is elég nehéz lesz ekkora súllyal. Húgomnak már 85 kilósan sem sikerült, pedig sokáig próbálták. Lefogyott 15 kg-t, akkor első hónapban összejött a baba.


Ha nem hormonális oka van az elhízásnak, akkor miért nyugszik bele az illető, hogy 150 kg? Ha egészséges, 2 év alatt normalizálhatná a súlyát.

Hiába jó a vérkép, a 150 kg már veszélyezteti az egészségét, és mi lesz a gyerekével, ha vele valami történik? A gyereket nemcsak megszülni kell, hanem fel is kell nevelni... Van, akit betegség, baleset ér, és ez nem adatik meg neki, de a kövér ember ezt akár meg is úszhatná, ha akarná. Nehéz, igen (de nem lehetetlen), és a gyereknevelés sem könnyű.

A gyerekből is 150 kilós, beteg, önbizalomhiányos, lusta, kövér felnőtt lesz?

2012. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én 130 voltam, amikor a lányommal terhes lettem 8 éve. 12 kilót híztam a terhesség alatt. Semmilyen komplikáció nem volt egészen a szülésig. Sem cukor, sem vérnyomás gond. Vizesedni sem vizesedtem extrán. A szülésnél felment a vérnyomáson és császároztak. Ennyi gond volt.

Most nagyobb a súlyom, de így is bevállalnám a következő babát, ha jönne.

2012. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 110 voltam,amikor teherbe estem. Ikrekkel! De zet ugye nem tudtam előre. Ha tudom,nem vágok bele annyi kilósan,annak ellenére,hogy aztán úgy alakult,hogy problémamentes terhességem és természetes szülésem volt,szóval nagyon rendben ment minden, életem legszebb 9 hónapja volt. De az elején azért beparáztam,hogy ekkora súllyal ikertrehesen tuti vmi baj lesz...és hát azt is lehetett tudni,hogy ikrekkel rá jön az emberre jó pár plussz kiló,bármit is teszel. Hát ez nálam is így volt,20-at híztam, de szülés után 1 héttel már nyoma sem volt annak a 20 kilónak. Nem tudom minek köszönhetem,hogy ilyen túlsúllyal ikrekkel,ami önmagában komplikáltabb, teljesen elkerült aterhességi cukor, a toxémia...sőt, én végig "mozogtam", bírtam magam, szülésindításra úgy mentem,hogy felgyalogoltam a 3-dikra a szülészetre, nem lifteztem.

Ennek ellenére,még1x nem kockáztatok, jövőre szeretnénk még babát, most már fogyóban vagyok, ha mégegyszer ikreim lennének, meg amúgy is,mi a biztosíték,hogy ugyanúgy fogom viselni?

De 150 az nagyon sok indulósúlynak! A 110 sem volt kevés,de igazából a dokik sűrűn találkoznak ilyen vagy hasonló súllyal. 150-essel nem hiszem,az már tényleg egyedi eset.

2012. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kb ekkora testsúllyal estem teherbe.Megtartottam a babámat!Nekem nem volt magas vérnyomásom a terhesség előtt,és nem is volt magas a terhesség során sem.A vércukrommal sem volt semmi baj.Minden rendben volt.A doki féltett a sok plusz kilótól,de én nem híztam semmit!!! a terhesség alatt.És a babám 41 hétre született,és nincs semmi baja!!!
2012. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!