Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endosok a véleményetekre...

Endosok a véleményetekre lennék kiváncsi! Belemennétek?

Figyelt kérdés
3 éve szeretnénk babát, 2 napja volt laparoscopiám+hysteroscopiám ahol kiderült hogy mindenem rendben van, csak a húgyhólyagomon talált a dokim egy színesgombostűfejnyi endometriózist. A laborom jó, peteérésem minden ciklus 15-16. napján van, 31 napos a ciklusom. A dokim 3 hónapos Gnrh kezelést javasolt mivel nem tudta eltávolítani az endot, mert olyan helyen van. Félek a kezeléstől, attól hogy utána nem jön helyre a hormonháztartásom. Ti mit tennétek? Tudtok valami alternatív módszert?
2012. jan. 11. 10:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szívesen, remélem hogy minden rendben van veled és minél előbb helyre jössz! :-)
2012. jan. 14. 13:41
 12/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, jobban vagy már? Elmúltak a kellemetlen tünetek?
2012. jan. 16. 15:30
 13/19 anonim válasza:

Nagyon aranyos vagy, hogy gondoltál rám! Köszönöm kérdésed, már kezdem úgy érezni, hogy talán megmaradok!:) Tegnap voltam varrat szedésen, mindent rendben talált a doki.

Eldöntötted már, hogy vállalod-e a kezelést? Szerintem a dokid tudja, hogy mi a jó Neked, biztosan nem fog olyat csinálni, amiből később baj lenne!!! Egyébként mi is több mint 2 éve próbálkozunk!:(

2012. jan. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szia! Örülök hogy jobban vagy! Én ma megyek varrat szedésre. Igen döntöttem már, nem vállalom a kezelést. Az az igazság, hogy már az első perctől kezdve minden porcikám tiltakozik ellene, nem tudom miért de így van. Pénteken voltam az endokrinológusomnál és ő sem javasolja a kezelést. Azt mondta, hogy vizsgáltassunk ki mindent, végeztessünk el minden tesztet, várjunk még legalább fél évet ezzel a kezeléssel, és inkább próbáljuk meg az inszeminációt. Meg az orvostudakozo.hu-n is írtam 2 orvosnak , és ők is azt írták hogy ekkora endometriózis nem okozhat meddőséget, meg valami más gond lehet a háttérben amit fel kell deríteni, úgyhogy ők sem javasolták. Jövő héten megyünk a meddőségi központba és az ottani orvos véleményét is kikérem majd. Kiváncsi vagyok ő mit javasol majd! Én akármennyire is szeretem és megbízok az orvosomban, azt vallom hogy nem lehet egy ilyen döntést csak egy orvos véleménye alapján meghozni. De remélem hogy minél előbb sikerül a baba (mindkettőnknek!)és nem kell már több vizsgálatra mennünk. Neked mi a következő lépés, mit mondott a dokid?
2012. jan. 17. 10:52
 15/19 anonim válasza:
Sok kitartást kívánok Nektek, és úgy gondolom jól döntöttél! Ha már 3 évet kibírtatok baba nélkül, akkor ahhoz képest a fél év már semmi!:) Nem mondott semmit, még nem beszéltünk a továbbiakról, csak annyit mondott, hogy általában az ilyen műtét után szokott sikerülni, úgyhogy próbálkozzunk teljes erőbedobással! Most várunk pár hónapot, és ha még mindig nem sikerül, akkor megyünk tovább! Kívánom, hogy minden rendben legyen Nálatok!!!
2012. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást, én is remélem hogy jól döntöttem, az idő majd igazol.

Drukkolok Nektek hogy minél előbb sikerüljön a baba! Azt hiszem már mind a ketten megérdemelnénk hogy végre anyukák legyünk! Minden jót Neked! :-)

2012. jan. 20. 14:24
 17/19 anonim válasza:
sziasztok! engem szeptemberben műtöttek, sok endot szedtek ki, mindenfele voltak, plusz sok összenövés. Én napokig alig bírtam járni is, bedagadt lent minden, nagyon rosszul voltam, aztán varrat szedés után mintha elvágták volna, jól lettem. Mi is várunk a babyre de eddig még nem jött :( néha el vagyok keseredve, néha feladom, néha bizakodom. Jó a pozitív storykat olvasni erőt és reményt ad.
2012. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
17es vagyok. ÉS én semmilyen utókezelést nem kaptam, fel sem merült hormonkezelés, a baba lenne a gyógyír. Véralvadásgátlót nekem azt hiszem egy hétig kellett szúrni. Mást nem.
2012. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Drukkolok neked is kedves utolsó! :-) Neked valószínűleg azért nem mondták a hormonkezelést mert el tudták távolítani az endo csomókat. Tegnap voltam a meddőségi központban és azt mondta a doki hogy semmi gond nem lenne ha leégették volna ezt a kis csomót, akkor kezdhetnénk az inszemet minden feltétel nélkül. De így nagyon kicsi az esélye annak hogy sikerül. 10% alatti. Mindezek ellenére én úgy döntöttem/döntöttünk, hogy még adok fél évet magunknak, és a természetes gyógymódokat választom. Járok egy reflexológushoz, aki daganatos betegeket is gyógyít (erre több bizonyíték is van) valamint kenem magam a Women's Creammel(progeszeronkrém), meg elkezdem szedni a Flavogard nevű készítményt is. Állítólag nagyon jó az endora és a fájdalmat is csökkenti. Ha érdekel nézzétek meg az endostop.hu-n. Én ezt az utat választottam, remélem jól. Sok sikert minden babára vágyónak! :-)
2012. jan. 26. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!