Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma megszavazták a 2 évet,...

Ma megszavazták a 2 évet, hallottátok?

Figyelt kérdés
Rádióban hallottam. Kivagyok akadva. Azt mondták akik 2010. április 30-ig szülnek azokra még nem érvényes. Tehát aki júl. közepe után esik teherbe, az már beleesik. Hát, én nagyon szeretnék előtte. Nem mindegy a pénz. Babát már tavaly óta szeretnénk.
2009. máj. 25. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
szakadjon rájuk az ég....borzalmas ami itt folyik.
2009. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Én támogatom ezt az ötletet. Sehol Európában nincsenek ennyire elkapatva a kismamák mint itthon. Van ahol csak néhány hetet maradhatnak itthon. Én is csak rövid idegig szeretnék majd otthon maradni. Természetesen ehhez nagyon kellene hogy a kismamát visszavegyék dolgozni, ami ugye kétséges, mert a kisgyerekes anyuka gyakorlatilag a legrosszabb befektetés. Nem tudom, hogy meg tudnak e valósulni a családbarát munkahelyek. Eleve nem lett volna szabad ezt a három évet annak idején bevezetni.
2009. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
ezen kell spórolni? Nem normálisak. És ugyan ennyi idő alatt, hol találunk munkát? Am is szerintem 3 évig az anyának a baba mellett a helye.
2009. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem túl jó hír, én nem a bölcsinek szülnék gyereket.
2009. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem így kellett volna, de az alap ötlettel egyetértek. A két év szerintem nem kevés, amit a babával tölthetsz és semmi baja sem lesz a bölcsiben, már ha lesz bölcsi. Én előbb a bölcsödéket, óvodákat újítottam volna fel vagy bővítettem volna a számukat és csak ezután vezettem volna be ezt. Valahogy meg kell szüntetni ebben az országban a megélhetési szülés intézményét, mert akárki akármit mond, az a gyereknek sem jó. Nem tudják normálisan felnevelni, iskoláztatni, stb. Igaza van a 13:47-esnek, külföldön ez másképpen működik. Több gyerek születne, ha támogatnák a szülés után dolgozni akaró anyukákat. Több pénzt kéne adni a kismamáknak, de kevesebb ideig. Akkor talán az is szülne, aki a kieső jövedelem miatt nem meri vállalni a babát.
2009. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Lehet külföldön így van, de nem biztos hogy minden jó ami máshol van.

Az első 3 év rettentő fontos a baba fejlődése érdekében(fontosabb mint mikor majd iskolába megy, hisz itt dől el minden). Ilyenkor még annyira picike, hogy egy embernek(anyuka) kell vele szünet nélkül foglalkozni. Ha 2 évesen bölcsibe adod, szerintem nem fog az a néhány dadus egyénenként foglalkozni a tömérdek gyerekkel(mivel ezután akkor kénytelen lesz mindenki beadni).

Ez egész más mint már pl. az iskola. Ott már önálló(bb) és elég ha délután leül mellé az ember. De az első 3 évben....


Szuper. Csak így tovább, még mi jöhet? Gyerek a böcsiben mi meg majd a munkanélküliért ücsörgünk?

2009. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A 2 év csak az alanyi jogon járó gyesre vonatkozik. Tehát akik nem voltak még munkaviszonyban, és nem fizettek se járulékot és se adót életükben, eddig elmehettek 3 évre gyesre, most csak 2 évre!
2009. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen fel vagyok háborodva! Szerintem annak idején nem véletlenül találták ki a 3 évet! Ez az idő igen is kell a babának és az anyáknak is.

És mi van azokkal akiknek 20km-es körzetbe nincs bölcsöde?! Azokkal mi lesz? Én is így járok majd! Nem tudom sehova se elvinni bölcsödébe! Ha meg nem megyek vissza dolgozni gyes alatt akkor meg nem bírom fizetni a lakásrészletemet és mehetünk az utcára. A magán bölcsöde meg többe kerül mint a havi fizetésem.Nem tudom mit csináljak ha június után esek teherbe? Ti mit csinálnátok a helyembe? Várjunk a gyerekkel míg 20 év múlva lejár a lakáshitelünk? RÖHEJ!!!!!

2009. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően nem értek egyet ezzel a döntéssel, mert nincs megteremtve az alapöteltnek a háttere: bölcsődék/óvodák létesítése, az ott dologzó szakemberek!!! képzése és megfizetése, a kismamák foglalkoztatása (akár a régi állásukról, akár egy részmunkaidőről van szó). Ha mindezek meglennének, akár mág jó ötlet is lenne.

Cáfolnám viszont azokat az anyukákat/leendő anyukákat, akik úgy gondolják, egy éves gyerek még túl kicsi/sérülékeny stb. Én is bölcsis voltam, mégsem lett semmi bajom. sőt, szerintem sokkal hamarabb szocializálódtam, mint a 'tutujgatott' gyerekek, akiket az anyukájuk el nem engedett volna a szoknyája mellől!

Persze, nem a bölcsibe szüljük a gyereket, de nem is trófeának, akit aztán körbe lehet mutogatni...

2009. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
Az anyukák többsége eddig is visszament dolgozni 2 év után. Kevés anyuka engedhette/engedheti meg magának, hogy otthon maradjon 3 évig. Nem is tesz jót se neki, se a gyereknek egyébként szerintem.
2009. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!