Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi víz folyhat el naponta...

Mennyi víz folyhat el naponta a wc-ből, ha már körülbelül július óta folyat a wc, pörög a mérőóra. (Ott van mellette. ) És ez a pár hónap alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon fel kell tekerni a vízcsapot a wc-n, hogy megálljon az óra pörgése. 4-en lakunk itt és csak én zárom el rendesen. Van amikor lassabban, de általában gyorsan pörög az óra.Ha áll az óra akkor is folyat. Nagyon hangos a vízfolyás. Azt mondta a főbélő (albérletben vagyok), hogy nem fogyaszt sokat és ha áll az óra, akkor nem a mi költségünkre megy, hanem a közösbe (panellakás). Kb. ha áprilisban lesz a nagy leolvasás, mennyit kell majd pluszban ráfizetni?
2009. okt. 21. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de valamit nem értek: ha FELtekered a csaopt, akkor ÁLL MEG az óra? Szerintem ez igy nem stimmel - ha nyitva van a csap, akkor kellene az órának pörögni.


A kérdésedre válaszova: igy rengeteg viz elfolyhat (próbaként nyiss ki egy rendse vizcsapot - mosdókagyló - és hagyd egy óráig hasonló tempóban folyni a vizet egy edénybe, akkor meglátod, hogy a csordogálás is milyen sok vizet jelent) és a föbérlö nem biztos, hogy ki fogja fizetni a plussz vizszámlát - ha a lakáson belül folyik el a viz (és a WC a lakásBAN van) akkor az a te költséged. Szerintem készülj fel egy elég magas vizszámlára.

2009. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én most költözök el, ezekre hagyom a számlát. :) A lakótársaim a hülye wc ülőkével voltak elfoglalva, hogy új kell, de ezt le sem tojják. Nem ez miatt megyek el, csak érdekel, mennyi kb. a plusz költség.
2009. okt. 21. 16:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy ha elzárom, akkor is folyik a víz. Teljes erőből kell elzárni, akkor áll meg, de folyik tovább. A főcsap is ott van mellette, de azt is hiába zárom el, ugyanúgy folyik.
2009. okt. 21. 16:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Szelepet kellene cserélni, az ereszti át a vizet.
2009. okt. 21. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Kínos a dolog! Nálunk az udvaron lévő cső szivárgott. Mire észrevettük elfolyt 100 valahány köbméter. Végül 16000 ft- ba került ez a malőr:(((((
2009. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!