Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az első lépés és hová...

Mi az első lépés és hová forduljunk először?

Figyelt kérdés
Kedves Lányok és Asszonyok szeretném, ha segítenétek! A párommal már túl vagyunk a harmincon és nagyon szeretnénk már kisbabát, de sajnos minden hónap csalódás. Mivel nem sikerül, így eldöntöttük, hogy segítséget kérünk. Szerintetek hová, kihez forduljunk először? Mi az első vizsgálat és a következők? Nőgyógyásznál szeptemberben voltam és ő mindent rendben talált. (Szűrés és ultrahang is volt.) A párommal minden rendben. (Spermium vizsgálat.) Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 7. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Próbálkozzatok még! :)

Nálunk 4 év után jött össze!

Kitartás!

2011. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Meddőségi centrum.
2011. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sok meddőségi centrum van, de csak 2 db ahol nem kell füzetni a vizsgálatokért csak a gyógyszerekért.

Az egyik a SOTE, a másik a BMC (János kórház). Én a SOTE-n kezdtem, most a BMC-be járok, és sokkal jobb! Neked is a BMC-t ajánlom. Nőgyógyásztól kérj beutalót.

2011. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tanácstalan vagyok, mert a környezetemben senkinek sem kellett "alternatív" segítség, mindenkinek sikerült max. 3 hónap leforgása alatt teherbe esnie. Mostanra egy kicsit elkeseredtem. Tegnap az egyik rokonom ment haza a kórházból egy picivel, unokatesóm bejelentette, hogy ismét terhes, szóval a családba és a baráti körünkben is sorra érkeznek a babák, csak nekünk nem jön. Most segítség után keresgélek a teherbe eséssel kapcsolatban. Hová, kihez stb. Valaki meg tudná mondani, hogyha elmegyek nőgyógyászhoz, akkor mi az első amit csinál? Hová küld? stb, Már annyi mindent olvastam.
2011. júl. 7. 16:12
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ne nőgyógyászhoz menj, hanem rögtön meddőségi centrumba! Sajnos az a tapasztalatom, hogy sok nődoki nem csinálja végig a kivizsgálásokat, hanem rögtön kezelgetni kezdi a párt, és így hónapok mennek veszendőbe. :-(

És sajnos egyszerre mindig csak egy dolgot csinálnak meg, így ezzel is sok idő elmegy. Pláne, ha még találnak is vmi problémát, addig nem folytatják a vizsgálatokat, amíg az meg nem oldódik. Pedig hol van az előírva, hogy csak egy probléma lehet? De hát ez a protokoll, és ha megfeszülsz, sem térnek el tőle. :-(

Egyébként a vizsgálatok sorrendben : először andrológus a párodnak, neked hormonlabor. Ezután átjárhatósági vizsválat, erre többféle módszer van. És a nőgyógyászok tudománya itt megáll, ha nem találnak semmit, akkor úgyis továbbküldenek meddőségi központba. Ráadásul a hormonvizsgálat általában kimerül a négy alaphormonnál, pedig nagyon sokan vagyunk, akiknek ezek rendben vannak, de pl pajzsmirigyet nem néznek, holott sokunknak nem működik jól, és nem kérhetnek inzulin rezisztencia vizsgálatot. És értékelni sem tudják ezeket, mert nem az ő szakterületük. :-(

Szóval meddőségi központ szerintem mindenképpen, ahol van endokrinológus is.

2011. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!