Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kérnék egy kis tanácsot?

Kérnék egy kis tanácsot?

Figyelt kérdés

na kezdem a legelején mondok egy dátumot ki mikorra tenné a menstruáció időpontját nagyon kíváncsi vagyok (magyarázat lejjebb lesz)


Január 18.-án volt meg az elsö menstruácios napon 5 napig tartott. 28 napos ciklusidöm van ami azt jelenti hogy tegnapra kelett volna megjönnie vagy február 18.-án?

Ki hogy számolja

Világ életembe ugy számoltam amikor az mensi elmulik onnantol 28 napra jön meg a menstruácio

és nme ugy hogy a mensturácio elsö nap + 28 nap mulva a másik mesi napja. Melyik helyes számolási mód?



Mert vagy nagyon rosszul tudom és akkor nem 28 napos ciklusaim vannak hanem 32 naposak.


de akkor az ovum se akkor van amikor beirta a ciklus.hu


kérlek segítsetek!!!


2012. febr. 16. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne a mensi 1. napjától számold a ciklus hosszát, hanem 2 dolgot kell tudnod hozzá.

1. mikor van peteérésed

2. milyen hosszú a luteális fázisod (tüszőrepedés utáni időszak a vérzésig)


Ha ezeket tudod, sok idegességtől megkímélheted magad és pénzt is spórolhatsz...

Én pl. ezelőtt mániákusan tesztelgettem minden "késésnél", majd már 6. hónapja mérem a reggeli hőm, ebből megtudtam, hogy az én luteálisom 16 napos és a peteésésem sem mindig azonos időben van, néha csak a 17.-18. napon, így lehet, hogy van, amikor 34 napos a ciklusom.


Ez csak az én példám, mindenkié más, ezért érdemes mérni a hőd, persze csak akkor, ha már régóta próbálkoztok a babával és nem jön, máskülönben csak feleslegesen "mániákussá" válsz :))

2012. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A menstruáció első napjától kell számolni. Ez biztos! Ha neked ezek szerint 32 nap. A végétől vissza számolsz 14 napot, megkapod a peteérés napját. Tehát a mensitől számolva a 18. napra jön ki. Elméletileg! Mert egyébként ez csak az átlag emberre vonatkozik.
2012. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

remek akkor világ életembe rosszul tudtam hogy nem 28 napos ciklusom van hanem 32

Mégis sikerült összehozni egy gyereket akkor mikor volt az ovum...ahogy én számoltam anno

2012. febr. 16. 08:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos igy átvariálva a dolgokat még mindig jokor voltunk együtt. pont ovukor elötte és utánna is kiderül akkor. Ma akkor ne is csinaljak tesztet csak szombaton ha nem jön meg?
2012. febr. 16. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:
A ciklus első napja a rendes vérzés első napja, barnázás nem számít bele, tehát ha neked rendesen megjön az számít 1. napnak. úgyhogy 32 naposak
2012. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!