Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz, hogy a macskák - főleg...

Igaz, hogy a macskák - főleg a lakásban tarottak - meddőseget okozhatnak nőknek?

Figyelt kérdés
2007. aug. 6. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem igaz. Az igaz, hogy terhes nőknek veszélyes egy háztartásban élni macskával, valami vírus vagy baktérium miatt, ami a macska székletében megtalálható, ha megtalálható. De erre lehet szűrni a macsokat, állatorvossal kell beszélni.
2007. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok macska toxoplazmozissal fertozott,ez a terhes noknek vetelest okoz. Ek kell vinni a cicat az allatorvoshoz, hogy teszteljek le nem fertozott-e a cica.(A fertozes gyogyithato)
2007. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A tikot, hogy a lakásban tartott macsekok nem fertőződnek meg ezzel a vírussal, mert nem esznek egeret. Mert az egérben van ez a toxoplazmózis. Ne félj! Nekem is van kutyusom és cicusom is. De kérdezz inkább az orvosodtól! Az a biztos.
2007. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskák egy része valóban fertőzhet, de ez csak akkor jelent a várandós mamának veszélyt, ha korábban még nem esett át ezen a fertőzésen. Ha gyerekkorod óta van macska körülötted, szinte boztos, hogy már találkoztál a toxoplazmábval. Ez csak egy kis náthaszerű betegséget okoz ilyenkor, legtöbbször szinte észre sem lehet venni. A terhesség alatt vérvétellel azt is megállapítják, hogy te kiálltad-e már ezt a fertőzést. Ha igen, nincs mitől félned, mert a babával együtt védett vagy. Akkor kell csak vigyázni a macsekkal, ha még nem estél át ilyen fertőzésen, de akkor is csak annyi, hogy ne te cseréld az almát, és ha megsimítod alaposan moss kezet.
2007. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
ha terhes vagy semmiképp ne tarts macskát és kutyát bent a házban.én voltam toxoplasmás(a cica bent aludt és imádom az állatokat),hál istennek nem voltam terhes...azóta kaptam egy védettséget,állítólag nem kapom el többet soha.vigyázz,ha babát szeretnél!!
2007. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
11%
A terhes nők magzatát tönkre tehetik a macskák.Nem ajánlom ilyenkor az együtt lakást.
2008. okt. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
84%
Okozhat gondot, de ha belegondoltok, régen a háziasszonyoknak mindig volt macskájuk a sok egér miatt, és mégis egy családban a falun 4-5 gyerek is volt, nemhinném h a terheség miatt bármien jószágtól is óvakodtak volna;)
2009. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
És férfiaknál okoz valamilyen problémát? egyik ismerosom meselte hogy az o baratja allitolag meddo lett mert macskakat tartott a hazban, nekünk 1 perzsa, es 2 fel perzsa cicank van, ami kiszokott jarkalni az udvarra neha neha, de javareszt a lakasban vannak,
2015. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!