Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már egy éve próbálkozunk a...

Már egy éve próbálkozunk a babával többféle gond is van itt?

Figyelt kérdés

Szóval 7 éve volt egy abortuszom és azóta is csak megszakítással voltunk együtt... de semmi. Nekem ez olyan furcsa.. ennyire "vigyáztunk volna ?" hogy nem jött össze.. a párom családja sem túl szamora típus. sok évet kellett várni az anyjuknak rá és a nővérére is, és a nővére is nagyon sokat várt.. kb 6 év.. mire összejött nekik.


Én ezt mind elmondtam a nő dokinak, de azt ondta h első sorban egy petevezeték átjárhatóságít kellene csinálni. Szerintetek ez jó így? titeket milyen vizsgálatokra küldtek el?


2012. márc. 22. 09:22
 1/6 sumergo ***** válasza:
Nagyon rendben van az átjárhatósági, meg azért egy hormon vizsgálat sem ártana.
2012. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
mi 3 evig megszakitasosan vedekezdtunk nem lett baba, aztan elkezdtunk vedekezes nelkul egyutt lenni es ra par honapra terhes lettem. ha gyereket akartok akkor miert vedekeztek megszakitasosan? csinaljatok elesben es ha egy evig megsem jon ossze akkor menjetek kivizsgalasra.
2012. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A dokiknak megvan erre a megszabott protokoll, mindegy, hogy te mit mondasz. Ha nincs semmi nyilvánvaló probléma, akkor elvileg párodnak andrológia, neked hormonlabor, átjárhatósági. Ezek az alapvizsgálatok, elvileg ebben a sorrendben kéne csinálni, bár szerintem egyszerre jobb lenne. Nem kéne annyit várni. :-)

Ezeken kívül érdemes lenne endokrinológushoz elmenni, mert sajnos népbetegség lett az inzulin rezisztencia. Főleg ha a családodban van cukorbeteg.

A dokid talán azért vette előre az átjárhatóságit, mert abortusz után előfordulhat, hogy elzáródik valamelyik vagy akár mindkét petevezeték.

2012. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
második, félreértesz, 7 évig volt megszakítással, de egy éve próbálkozunk. vagyis élesben csináljuk, ahogy te írtad...
2012. márc. 22. 10:10
 5/6 A kérdező kommentje:

ó, akkor a "megszokott rendben" zajlanak a vizsgálatok, köszönöm! :)

Nemsokára adnak egy időpontot rá... félek tőle.. :/

2012. márc. 22. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A petevezeték átjárhatóságitól nem kell félni, nem olyan veszélyes. Én most vagyok túl a másodikon (3éven belül). Nem fáj csak egy kicsit kellemetlen.
2012. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!