Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez egyedül a mi utunk? A...

Ez egyedül a mi utunk? A sikertelenség az egyik oldal, de mi a helyzet a többivel? Lehet ebben támasz?

Figyelt kérdés

Önmagában a sikertelenség lelki és fizikális gondokat okozhat, ezzel mindenki tisztában van, de mi a helyzet


1. a párotokkal...

Hogyan viszonyulnak a helyzethez, mennyire empatikusak? Én vagyok önző, hogy végkimerülésig küzdök (gyógyszerek, injekció, étrend, munkahelyi hiányzások vizsgálatok miatt, ultrahangok, vérvétel, gyógyszertár, tesztelések stb.), s a párom bár szeret nagyon, de nem érzem, hogy lelkileg segítene.

Mit várhatok el egy férfitól?

Elkísér néhány alkalommal, de azt hiszem megbántottam, hogy nem sofőrre lenne szükségem, hanem TÁRSra! Nagyon kivagyok. Ha sírok csak annyit mond, hogy ne sírj!

Nem néz utána semminek, csupán amit én elmesélek, annyit tud, néha foganatja sincs.

Pld. teljesen feszült vagyok, szorongok, stresszelek, mert "megint valami gond van, megint nem sikerült uh szerint, most adták be az injekciót, sírni tudnék stb.", s azt látom, hogy a párom ezzel párhuzamosan teljesen ki tud kapcsolni, zenére énekel, nevetgél filmen stb. már ez is kiakaszt.

Tudom, hogy nem helyes, én nem azt akarom, hogy rossz kedve legyen, sőt, biztos hogy az rajtam sem segítene.

Ti ezt hogy élitek meg?


2. A sikertelenséget nem lehet megszokni, viszont valamilyen szinten nem feladva fizikálisan tudomásul kell venni. Küzdök tovább, de NAGYON ELFÁRADTAM!

Mentálisan lehet, hogy feladtam, de fizikálisan, ahogy fent is említettem az egész hónap erről szól és már sok vagyok magamnak.

Az ilyen jellegű fáradtságon hogyan lehet segíteni?


2009. jún. 14. 08:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pszichológust ne ajánljatok! Dolgoztam ezen a területen, köszönöm.
2009. jún. 14. 08:53
 2/12 A kérdező kommentje:
Én már szültem. Anya vagyok, 35 éves leszek.
2009. jún. 14. 08:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is már egy éve próbálkozunk. Nem szabad a párunk idegeire mennünk, mert az nem vezet jó útra. Próbálj meg másra koncentrálni, kezdj bele valamibe, ami elviszi minden gondolatodat a babáról. Nem szabad nagyon görcsösen akarni, mert az neked sem tesz jót és még csak sikerülni sem fog. Még nekünk sem sikerült, én is soksor sírtam és el voltam keseredve, de pont a napokban mondtam a páromnak, hogy nem fogok többet sírni és nyavajogni. Ha akar majd jönni fog. Menjetek el valahová, kapcsolódjatok ki és ne a baba körül járjanak a gondolataid.Tudom könnyű ezt mondani, én is ebbe a cipőbe járok, modjuk én még nem voltam semmilyen kivizsgáláson, de egyenlőre nem is tervezzük. Nem hiszem, hogy sokat tudtam segíteni, de szerintem a férfiak ezt teljesen máshogy élik meg.Ti mióta szeretnétek kisbabát?
2009. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre a saját idegeimre megyek magamnak!
2009. jún. 14. 09:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak! :(

Én is néha azt érzem a páromon, hogy leejti az egész próbálkozást. Amikor ezt meg is mondom neki, mindig megnyugtat, hogy igen, szeretné nagyon a babát ő is, de nem szabad beleőrülni a dologba. Különösen engem félt a csalódástól, mert ő látja, hogy megvisel a sorozatos negatív tesztelgetés. Én csak annyit kértem tőle, hogy a vizsgálatokra jöjjön velem. Szerencsére ez eddig sikerült is, de most fog munkahelyet váltani, nem tudom, mennyire tolerálják majd, hogy ő néha emiatt szabit vesz ki, vagy később megy be.

Lehet, hogy neked is azt kellene tenned (nem írom azt, hogy tedd ezt, vagy azt, az úgyis a te döntésed), hogy vele próbálsz kikapcsolni, és nem azt figyelni, ahogy ő kikapcsolódik. Énekelj vele, nevess te is filmen, jobb lesz, mint marcangolni önmagad.

2009. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elmegyünk időnként (csakazértis) kikapcsolódni, már többet mint egyébként tennénk, a munkába is jobban beleástam magam!
2009. jún. 14. 09:05
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van, a "kikapcsolódás" menne is, de ha ténylegesen van mit javítani a hormonjaimon, ami ugye gyógyszerezéssel jár, mitöbb további vizsgálatokkal... s ha sikertelen is az eredmény, nem tudok szemet húnyni felette. Egyelőre.


Nevetnék én vele, de meghasad a szívem a gyötrődéstől.

Igyekszek mindent megtenni.

Elfáradtam.

2009. jún. 14. 09:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen lelki állapotban ne is várj a gyerekre!!! Így nem fog összejönni!! Feszültségben élsz ,retteg a család. Így a férjed,sem biztos benne,hogy plusz teherre lenne még szükséged.Egyébként a pasik mind ilyen hozzáállásúak,én áldom az enyémet ezért,mert ő ki tudott zökkenteni ezzel a magatartásával ua-ból,mint Te vagy most!Csakis a szépet kell meglátni,s a rosszal nem szabad foglalkozni!! Őrült szerencsés Vagy tudod? Már van gyereked.Sokan itt ilyen idősen az első gyerekért próbálkoznak,de fele ennyire sincs kibukva.Gondolkozz el egy kicsit csak POZITÍVAN!! Ha Te nem vagy kiegyensúlyozott,senki nem tud segíteni Neked.Csak magadon tudsz segíteni a poz.gondolatokkal.

Sok sikert !!

2009. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van! Lehet, hogy szüneteltetnem kellene, de attól a probléma sajnos nem fog elmúlni. Szedhetek fogamzásgátlót terápiaként mert ugye vagy teherbeesek ha sikerül, ha nem ezen vagyunk, akkor megmondta az orvos, hogy fogamzásgátlót kell szednem, ugyanis a tüszők alig akarnak megrepedni, hajlamos vagyok a cisztára.


Nagyon rosszul esne sok lombikra szoruló nőnek/anyának, ha azt javasolnák, hogy nem való gyerek neki ilyen állapotban. Én felvállaltam ezt a rossz állapotot, de ez nem azt jelenti,hogy nem tudok kikapcsolódni, nevetni, munkahelyen jól érezni magam.


Emberekkel foglalkozom és művészettel, akár festhetnék is újra.


Végleg nem fogok leállni, csak ha orvos mondja.

Ha időlegesen is állok le, akkor pedig jövőre ugyanitt, ugyanígy. Ezt is orvos pedzegette.

2009. jún. 14. 09:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Tudom leírni könnyű, előttem megpróbálták jópáran , de én is csak azt tudom javasolni, hogy : nyugalom, nyugalom, nyugalom. Ezzel a nagy akarással nem sokra mész , csakis akkor , ha picit eltereled a gondolataidat a babáról. 2 ismerősöm is évek óta próbálkozott és sehol semmi. Mondtam nekik, hogy kár ezen görcsölni, meg hőmérőzni, meg gyógyfüveket enni meg , meg olvasgatni... az együttlét ne a babáról szóljon , illetve az inszemináció lényege se az aggódás legyen, hogy "úristen, most sikerül-e?" . tudom ilyen lazán könnyű írni; de amikor mi a férjemmel gyereket vállaltunk, egy picit se volt bennem kétely; pedig vannak eü problémáim; amik most , szülés után jöttek elő.

Jó segítséget nyújthat a magne B6(lenyugtatja az idegrendszert), illetve az ha kikapcsolódsz/kikapcsolódtok (pl. séta, mozi, vacsi, olvasás, tv... bármi)

2009. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!