Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » SEGÍTSÉG! NAGYON MEGIJEDTEM!?...

SEGÍTSÉG! NAGYON MEGIJEDTEM!? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

A párommal 4 hónapja próbálkozunk a babán, volt egy kis pajzsmirigy problémám,túlműködéssel kezdtem, most a TSH felugrott, értékem: 4,7, de megy lefelé és azt mondta az endokrinológus, hogy lassan elhagyhatjuk a gyógyszert, amit fél éve szedek. 30 naposak általában a ciklusaim, nem nagyon tapasztaltam mostanában ovut, csak a múlt hónapban,de akkor késői pé-m volt, és 45. napra jött meg. Vettem cickafark teát meg palástfüvet, ma vagyok a 17. napomon, de még nem volt peteérésem.

Írtam az Arwen torna honlapján a tulajnak, feltettem a kérdést, hogy esetleg segíthetne e a torna, vagy valami mást ajánl e. Megemlítettem azt is, hogy majdnem minden hónapban van hüvelygombám, hátha javasolja a lúgosító diétát. Erre ezt a választ kaptam:

A leírtak alapján Ön biztos, hogy inzulinrezisztens. (ezért van-volt a pajzsmirigy eltérés.)

A lúgosító étrend nem használ semmit.

A cickafarkfű pedig szigorúan tilos,mert csak ront az állapotán.

Érdemes nekiállni az ARWEN tornának.

Biztos, hogy IR-es vagyok???? segítsetek? Ki mit gondol? :((((

Nem hullik a hajam, igaz, hiztam kb 3-4 kg a gyógyszertől, amit a pajzsmirigyre kaptam, de így is kb 55 kg vagyok. Vagy mik a tünetei? :( Nagyon megijedtem!!!


2012. ápr. 3. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jó, hát ez így puszta kuruzslás.

Az inzulinrezisztancia, mint diagnózis, endokrinológiai vizsgálatok sora után állítható fel, jellegzetes klinikai kép alapján. A "bázisa", amire a diagnózis alapozható, egy 3 pontos cukor és inzulinterhelés. A pajzsmirigy gondok valószínűsítik, de a biztos diagnózishoz belgyógyászati kivizsgálás kell.

Fordulj orvoshoz, és kérd a szükséges vizsgálatokat.

2012. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nagyon megijedtem :( Annyira szeretnénk már kisbabát, ha megint kiderülne egy dolog amiért nem lehet..istenem :(

Akinél volt, minek a hatására jött elő? Én nem kívánom a cukrosat egyáltalán, nem tudom..bárcsak ne lenne semmi baj :(

De hogy állíthat ilyet, hogy BIZTOSAN? :(

2012. ápr. 3. 22:06
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is kuruzslás! Hogy állíthat ilyet valaki látatlanban? Kérj az endokrinológustól egy terheléses vércukor és inzulin-rezisztencia vizsgálatot. Ezt a két vizsgálatot egyszerre csinálják, figyelj oda, hogy a cukorral együtt az inzulinszintet is nézzék! Én megjártam, mert nem tudtam hogy egyszerre kell ezt a kettőt vizsgálni, ugyanis a dokim nem mondta, így aztán nekem csak a terheléses vércukrot csinálták meg. Bár nem értem, hogy ezeket az értékeket az endokrinológus miért nem nézte meg korábban a pajzsmirigyeddel együtt.
2012. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak egy olyan vizsgálat volt, hogy a háziorvosom (nagynéném) csinált nekem egy terjes vérképet, mert nagyon lefogytam, és a szivverésem nagyon szapora volt a pulzusommal együtt. A TSH 0,005 lett, kaptam beutalót az endokrinológiára, ahol beadtak valamit vénásan és aláfeküdtem egy gép alá, ahol megnézték a pajzsmirigyemet. Kijelentették, hogy Basedow-kórom van, ami autoimmun betegség. Azóta a gyógyszer hatására 4 fölé ment az érték, és egyre jobban csökken. De semmi mást nem néztek. Nagyon szeretném ha végre jó lenne az eredmény....:(
2012. ápr. 3. 22:19
 5/16 A kérdező kommentje:

Erre ez is :(( Jajj, nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj! :(((

5 hét múlva van időpontom az endokrinológushoz.

2012. ápr. 3. 22:19
 6/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen menj endodokihoz, pajzsmiriggyel nem lehet játszani!

Ha már egyszer gond volt vele, folyamatosan ellenőrizni kell. A TSH-t 1-2 között kell tartani (ideális az 1-es érték körül) Nem feltétlenül hullik tőle a haj, van aki pattanásos lesz pl. Sokféle tünete van. IR gyakran társul hozzá, mert a pajzsmirigy hibás működése felborítja az anyagcserét, ezzel a hormonháztartást is megkeveri. Valószínűleg emiatt nincs peteérésed sem.

Felejtsd el a teákat, neked pontosan beállított gyógyszerek kellenek, pontos kivizsgálás után, folyamatos ellenőrzés mellett. Ha nem így teszel, kicsi az esély a teherbe esésre, és ha mégis sikerülne, sajnos gyakori a korai vetélés.

2012. ápr. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok: tudom, nem könnyű ezt az inzulinrezisztancia dolgot elfogadni, de nekem pl. volt, elég csúnya, és mégis jött a baba, ahogy elkezdtünk próbálkozni. Most 34 hetes vagyok, hála Istennek. :) Tehát nem lehetetlen, és sok ilyen pozitív történet van.

Ezeket a netes kuruzslókat hagyd, viszont Mankának igaza van, a pajzsmirigy nem játék.

2012. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Havonta megyek ellenőrzitetni a pajzsmirigyimet, szedtem egy gyógyszert (Methotyrint)októbertől januárig, szinte meg sem mozdult az értékem. Januárban kaptam propycilt, mert mondtam, hogy kisbabát szeretnék, és emelett lehet, és ettől felugrott a TSH 7re, ami már nagyon magas, folyamatosan csökkentettük a gyógyszer adagot, és most 4, és szépen lassan megy lefelé. Azt mondta a doki, valószínűleg valami stressz okozta ezt a kilengést, és hogy szépen gyógyul, menjek vissza május elején, előtte nézünk vérképet a háziorvosommal, és ha megint jobb, akkor elhagyhatjuk a gyógyszert.

:( Jajj lányok...

Akkor most hagyjam abba a teát? Csak így, hogy ittam máig, ma vagyok a 18. napomon. Meg fog jönni tőle normálisan, ha abbahagyom?

Van itt nálunk egy magánlabor, csinálnak sok dolgot, ha megcsinálják ezt az inzulinrezisztenciát, érdemes megcsináltatnom ott? Nem bírok májusig evvel várni.. :(

2012. ápr. 4. 09:46
 9/16 anonim ***** válasza:
Először is ahhoz hogy inzulinrezisztenciád legyen, nem kell túlsúlyosnak lenned, és az sem biztos, hogy hullik a hajad. Ezek csak leheteséges tünetek. Olyan, hogy inzulinrezisztencia vizsgálat nem létezik. 3 pontos terheléses vércukor ÉS INZULIN vizsgálatot tudsz kérni (utóbbi fontos, hogy benne legyen!, az alap terhelésben nincs benne), és ennek eredményéből lehet már biztosat mondani. Addig csak tipp minden. Az eredményeket belgyógyásszal vagy endokrinológussal érdemes értékeltetni! Én Inzulinrezisztens vagyok, ha bármilyen kérdésed merülne még fel, itt üzenetben is elérsz! Kérdezz bátran!
2012. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 sumergo ***** válasza:
Ha meg tudod csináltatni az IR vizsgálatot, a nyugalmad megér annyit, hogy megcsináltasd. Mielőbbi babásodást!
2012. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!