Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az orvos szerint nagy esély...

Az orvos szerint nagy esély van a méhen kívüli terhességre?! Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nagyon megijesztettek :( Márc .4 volt az utolsó mensim, a ciklusaim enyhén szólva is össze visszák van, hogy 26 van, hogy 35 naposak és olyan is előfordul, hogy 5-6 napig barnázok előtte.Múlt héten éreztem,hogy van vmi, csináltam is egy tesztet nagyon halvány pozitív lett, aztán szombat, vasárnap volt pár csepp halvány barnás folyásom, beszéltem a dokimmal és mára berendelt uh-ra!Semmit nem látott, annyit mondott csak, hogy nagyon vastag a nyálkahártyám és ezeket az adatokat írta a leltre:End.:18,5mm J ov.:27,1x16,3mm, benne 17,2X18,7 mm-es foll. valamint baoldalon az uterus és az ovárium között 24x27mm-es árnyék????????vettek vért, pénteken mennem kell megint, szerinte nagyon valószínű a méhen kívüli terhességre :((((( Volt már valaki hasonló helyzetbe?Mi lett a vége! Bocsi a hosszúságért!
2012. ápr. 4. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt méhenkivulim:(nagyon fájt és persze mutottek kivették a bal petevezetomet.Csináltam nemvárt után 2 nappal tesztet és persze eros + volt.Két napjára rettenetesen fájni kezdett a hasam persze véreztem is eléggé erosen.mindennap mentem dokihoz mert azt álitotta elment magátol de nem.már annyira fájt hogy egyenest a korházba mentunk és azzonnal mutottek mert majd bele haltam.orvos szerint pár perc és elfakadt volna a petevezeto és belso vérzés lett volna a vége.Hát nekem így ment:(
2012. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló helyzetben nem voltam, de azt tudom, hogy a méhen kívüli terhességet nem lehet kihordani.

Úgy tudom, hogy ha elég hamar észreveszik, akkor lehet gyógyszert szedni, amitől felszívódik. Vagy van a műtét!

Sajnálom!!!

2012. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sumergo ***** válasza:

Kedves utolsó! Ha csak sejtéseid vannak, akkor inkább maradj csendben, nem akarlak bántani, de jobban tennéd.


Nekem volt, az orvos nálam is sejtette, ezért pár nap múlva visszarendelt, akkor már egyértelműen kiderült. Kórházba kerültem, megműtötték, de nem vették ki a petevezetékemet, megpróbálták helyre hozni. Ma már sokszor sikerül ez, és nincs akadálya a későbbi rendes terhességnek.

Van olyan is, hogy magától felszívódik, de ezt is kórházban figyelik bent fekvéssel naponta, nehogy gond legyen. Ez volt nekem a 2. méhenkívülim.

Aztán inszeminációval lett a 3., ő rendesen fejlődésnek indult a petevezetőben, látszott, hogy ver a szíve. Na ekkor már kivették a petevezetőmet, mert ezt már nem lehetett kiszedni belőle. Azóta is sajnálom a kicsikét, aki rossz helyen tapadt meg, de láthatóan alkalmas lett volna a tovább fejlődésre. Azóta lombikkal lett kislányom.

Egyébként ha nem a petevezetőben, hanem a hasüregben van a méhenkívüli, akkor extrém ritka esetben akár ki is hordható, de a szülés csak császárral lehetséges. Születtek már így gyerekek a világon, igaz nem sokan.

Annyit még hozzátennék, hogy olyan árnyékot is találtak egy alkalommal nálam, 2 méhenkívüli között, de az nem méhenkívüli volt, hanem valami más, el is tűnt.

Ebből még lehet egy korai rendes terhesség is akár. Hát reménykedjünk!!! :-)

2012. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen , azt én is tudom, hogy nem lehet kihordani a méhen kívülit..... :(
2012. ápr. 4. 10:01
 5/9 A kérdező kommentje:

Sumergo!

Köszönöm!!!!Pénteken talán már okosabb leszek!

2012. ápr. 4. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt sajnos méhen kívüli terhességem, úgy kezdődött, hogy 4 napot késett a menstruációm, aztán elkezdtem barnázni, de nem mindig, volt, hogy 1-2 napig nem is, nem fájt semmim, csak hányingerem volt. Tesztjeim pozitívak lettek, egyértelműen.

Elmentem orvoshoz.

Ultrahangom azonnal látszott, hogy a bal petevezetőben van a beágyazódás, kért az orvosom megerősítést a kollégáitól, ők is megnézték, azonnal műtét, mert akkor már látták, hogy vérzik ott bent.

:(

Laparascope-pal műtöttek.


Tudsz már valamit? Nagyon drukkolok, hogy ne méhen kívüli legyen!!!

2012. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Nem tudok még semmit :( Holnap reggel kell mennem! A 4. hét közepe , vége felé járhatok, semmi panaszom nincs , se görcs, se vérzés!Az a pár nagyon világos barna folt is csak akkor volt .Nem mondom , hogy nem szúr néha a hasam, de az akkor is volt amikor a kisfiammal voltam terhes!Hát , majd holnap hátha már többet tudok!
2012. ápr. 5. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! Mi újság?
2012. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálam azóta kiderült, hogy minden rendben :) A 6. héten már látszódott a szívműködés is!Már a 9. héten járok!
2012. máj. 9. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!