Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két éve szeretnénk babát. Ti...

Két éve szeretnénk babát. Ti hogyan kezelitek a helyzetet? A munkahelyen tudják? Kiderült már mi az oka, hogy nem sikerül? Beszélgessünk.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi annak idején 5 évig vártunk (asszem elég türelmesek voltunk), aztán felkerestünk egy meddőségi centrumot. Ott a vizsgálatok során kiderült, hogy mindkettőnknél hibádzik valami, így megkezdtük a lombikprogramot. Senkinek nem szóltunk, még a családban sem. Mikor kétnaponta kellett vérvételre mennem, azt mondtam a munkahelyemen, hogy könyvszekrényt csináltatunk és a férjem nem tud mindig szabit kivenni, így ezt felváltva oldjuk meg :D Egyébként minden vizsgálat vagy beavatkozás alkalmával szabit vettem ki. Szerencsére az injekciókat reggel és este kellett beadjam, így munka előtt és után megoldható volt. Elsőre sikerült. Mai napig is csak pár barátunk tudja, hogy lombikkezelésen voltunk, a családból senki. Egyébként utána spontán lettem terhes ;) Most várjuk a 3. babót.
2012. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi gyakorlatilag 4 éve szeretnénk babát. 3 évvel ezelőtt nagyon korai császáros szülésem volt, ez a korai azt jelenti hogy nagyon-nagyon pici volt a kisfiúnk így szinte esélye sem volt az életbenmaradásra. Mégis 8 napig hősiesen küzdött, de a legnagyobb fájdalmunkra elvesztettük őt.

Ezek után kellett 1- másfél év mire helyrejöttünk lelkileg és elkezdődtek a kivizsgálásaink.

Az orvosom is és mi is ki akartuk deríteni az okát hogy mi történt, mi zajlott le a szervezetemben hogy szinte "kilökte" a babát. Mert 2 választási lehetőségünk volt akkor: 1. vagy órákon belül meghal a pocakomban. 2. vagy megadjuk neki az esélyt hogy idekint élhessen és az orvosok próbáljanak neki segíteni.


Most már túl vagyunk mindenféle vizsgálaton, genetikaitól kezdve sokmindenen. Semmit nem találtak nálam. A párom is teljesen egészséges.

Mégis az orvosom nagyon gyanakszik egy valamire, és azt mondta ha sikerülne teherbe esnem azonnal menjünk hozzá mert már a 4-5. héttől el kell kezdenünk egy gyógyszeres-injekciós kúrát ami majd a terhességem végéig tart, amivel védjük a babát a szervezetem ellen.

Viszont: nagyon el vagyok kenődve, mert amióta csak kimondta a doki hogy próbálkozhatunk, azóta nem sikerül... Holott akkor a kisfiúnk 3 hónap alatt megfogant.

Most meg...

Állítólag blokkolódhatok lelki alapon is, mert hogy bennem van a félsz egy következő terhességtől, de a vágyam egy baba iránt már nagyobb mint a félelmem. Hiába próbálom bemagyarázni magamnak, valahogy akkor sem sikerül...

Fizikai oka nincs hogy miért nem.

Következő ciklusom 5. napjától már clostilbegytet kell elkezdenem szedni.


Nálad mi derült ki, miért nem sikerül?

2012. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk lassan 2 és fél éve nem sikerül.

Én csak annyira voltam dokinál párszor, hogy megnézte a görbéimet, ami alapján minden rendben, valamint megnézett többször UH-n ami alapján van peteérésem szóval ezek alapján rendben vagyok. A mensim rendszeres.

Alaposabb kivizsgáláson nem voltunk, mert férjem nem akar menni, és igazából már az én kedvem is elment az egésztől, mert nem hiszem el, hogy spontán nem lehet gyerekünk.

Lehet, hogy a túl gyakori együttlét miatt nem sikerült még eddig, mert naponta együtt vagyunk, van úgy, hogy többször is...hát próbálom rávenni a férjemet, hogy tartsunk egy kis szünetet a termékeny napok előtt, hátha ezért nem jött még eddig össze. Persze nem hiszem, hogy beleegyezik, mert nem bírja ki a szünetet, de azért most megpróbálom irányítani kicsit, hogy valamin változtassunk...majd kiderül, hogy betartjuk-e vagy sem, de tényleg ki kéne próbálni azt, hogy szünetet tartunk.


28/N

2012. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi is 2 éve próbálkozunk.

Az én munkahelyemen tudják, mert én inkább úgy vagyok vele, hogy inkább elmondom, minthogy szekáljanak, hogy mikor lesz baba. Mert már olyat is kérdeztek tőlem, hogy mikorra vagyok kiírva, mert hasra szedtem fel egy kicsit. Elég rosszul esett. Meg azért szerintem jó ha tudják.

Nekem pco miatt nem akar összejönni. Decemberben volt egy drilling műtétem és ezt is el kellett mondanom, mert 2 hétig táppénzen voltam. Mi már meddőségibe járunk.

És ti kedves kérdező, hol tartotok???

2012. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Másfél éve vágyunk babára. Voltam orvosnál,többnél is, mindenki mást mond, sajnos endokrinológusnál nem tudtuk befejezni a vizsgálatokat, költözés miatt, de valószínüleg a pajzsmirigyem alulműködik.

Tudja a család és barátok is hogy mi a helyzet, de jobb lenne ha nem tudnák... :(

Szívesen beszélgetnék, sokszor vagyok mélyponton, főleg hogy a páromon kívül senki nem támogat. :(

2012. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi 6 éve voltunk együtt mikor bevállaltuk a kicsit. Munkahelyen nem szóltam, csak mikor kiderült, hogy veszélyeztett lettem. Lett volna esküvő, de előtte 7 nappal a 22 hétben halva született. Ezután már tudták vagy sejtették bent a munkahelyen, hogy ujra meg szeretnénk próbálni. Nagyon rendesek voltak, mert nem engedték, hogy felmondjak, mert látták mennyire összezuhantam. Augusztusban mégis megtartottuk az esküvöt és utána összejött. Sajnos meghint veszélyeztett ek vagyunk. Nekünk elég hamar összejött. Az első tervezett volt, de nem időzített a másodiknál mostaninál már néztük, hogy jó időben próbálkozzunk. Előtte elmentünk vizsgálatokra, párom is. Kiderült, hogy lappangó fertőzése van amit csak az urulogus tudott kideríteni, de nem emiatt nem maradt meg, a szövettanból pedig nem derült ki mi volt a baj. Egyébként a doki szerint össze se jött volna, ha a fertőzése lett volna a gond.


Ajánlom a ciklus.hu oldalt.

Sok sikert.

(28hetes kismama)

2012. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1/6: gratulálok a harmadik babához. Kiderült, hogy miért nem sikerült az első simán? Azért durva lehetett ennyire titkolni, hogy lombik programon vesztek részt. De hogyhogy még mindig nem mondtátok el?


2/6: ez nagyon szomorú sztori, ami az első terhességeddel történt. Lehet, hogy tdat alatt azért mégiscsak erősebb a félelem, hogy elveszíted a másodikat, és ez alakított ki nálad valami blokkot. Próbáltál már kineziológust? Lelki síkon (és aztán testin is) sokat dob az emberen.


3/6: nem értem, a férjed miért nem akar elmenni vizsgálatokra. A gyereket közöse vállaljátok, tehát a felelősség is közös, hogy mielőbb sikerüljön. Ahhoz meg nem elég, ha csak téged néznek meg. Endokrinológus látott már amúgy téged? Ez a napi együttlét amúgy nem hiszem, hogy akadály.


Heni: én nem értek egyet azzal, hogy jó ha tudják. Én kilennék a sajnálkozó tekintetektől. És akkor nem azt kérdeznék meg, mikor akarunk gyereket, hanem azt kérdeznék folyton, hogy hol tartunk. És szerintem az sem sokkal jobb.


5/6: ha alulműködik a pajzsmirigyed, jó lenne kezeltetned. Az új helyen mikor tervezel felkeresni egy másik endokrinológust?


A mélypont ismerős.

Egyre több a terhes kismami a környezetünkben, és ebben a korban (30) ez már normális. Csak nagyon nehéz kivárni türelemmel, hogy mi is már sorra kerüljünk.

Az esküvő után nem akartunk egyből babát, előbb lett lakás, aztán munka, és úgy kezdtünk próbálkozni. Egy év sikertelenség után elmentünk egy meddőségi centrumba. Itt vizsgálgattak minket, és inszemet javasoltak nekünk. Azt mondtuk, még hagyjuk - utána akartunk járni a pontos oknak. Ajánlottak egy endokrinológust, aki megállapította, hogy magas a prolaktin szintem és allműködik a pajzsmirigyem, plusz van egy enyhe inzulin rezisztenciám. Szedek tiroxint a pajszmirigyre, ami nagyon hatásos, mert 6 hét után levitte 1re 4ről. A prolaktinra egyelőre nem kaptam hormont, próbáljuk az étkezéssel, és a Merckforminnal beállítani. Májusban lesz újabb kontrollom.

Az enyébként 833 volt, és 1 hónapja a kontrollon már 509 volt. Ennél 200-300 között kellene lenni.


Amikor megjön, akkor elég rossz. Persze volt rosszabb is, mikor még nem tudtuk, mi a baj.

A férjemnél sem rózsás a helyzet, mert kicsit lusták a katonák. De legalább elegen vannak. Ő vitaminokat szed (pl Ferulant).


Nagyon jó lenne, ha magunk is összetudnánk hozni a babát, inszemináció nélkül. Ehhez persze rendben kell, hogy legyek 1 hónap múlvára.

Gyakorlatilag nincs rendes peteérésem (nem nő meg és nem reped meg a tüsző). Viszont az LH teszt volt már többször pozitív. Ebben sem szabad megbízni, mert attól még nem biztos, hogy a tüsző meg is reped.

2012. ápr. 15. 13:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!!

Ahol én dolgozom, ott nem lehet semmit sem titokban tartani. Anyukám is ott dolgozik és elég hogy csak ő tudja hogy mi van, akkor már tudja más is. Meg a közvetlen munkatársaim is jó ha tudnak róla szerintem. Nem sajnálkozó embereket látok, hanem olyanokat akik szeretnének segíteni tanácsokkal, és hogy hova forduljak.

Én még mindig úgy vagyok vele, hogy inkább tudják minthogy állandóan azt kérdezgessék, hogy mikor lesz baba. Nekem az sokkal jobban fájt az elején. De nem vagyunk egyformák...

2012. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Jó lenne minél hamarabb eljutni dokihoz, remélem májusban sikerül. Ha már tudnám mi a baj pontosan, meg kapnék valami bogyót/kezelést könnyebb lenne reménykedni.

Nekem nem is az az igazi mélypont amikor megjön, hanem inkább amikor kapok egy "kedves" megjegyzést. Pl. mióta tudják a szűk környezetünkben, hogy babát szeretnénk, próbál mindenki lebeszélni, és ez nagyon tud fájni.25/32 évesek vagyunk, házasok, minden körülmény adott, mégis azt kapjuk hogy hova sietünk, örüljünk hogy nincs. :( Hogy lehet ennek örülni, másfél év sikertelenség után??? Bár ne mondtuk volna senkinek...

2012. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ilyen választ én is kaptam, ráadásul az anyósomtól. De engem nem érdekel, le sz..om hogy mit mond! Amúgy sem a szívem csücske.

Akik nekem/nekünk számítanak azok mellettünk állnak és látják hogy min megyünk keresztül.

2012. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!