Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet hogy terhes vagyok?...

Lehet hogy terhes vagyok? Csináljak tesztet?

Figyelt kérdés

Két három hete mindennap farkas éhes vagyok fáradt görcsöl a hasam. Szedek fogamzásgátlot de nemrégiben néhány szem kimaradt a sürü programok miatt.

Kéne csinálnom tesztet? Vagy ha kimaradt pár szem az nem gond?


2009. jún. 21. 19:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
de lehet nagy gond is az a pár szem, jó lenne tudni mikor hagytad ki mennyit, egymás után-e esetleg, hogy pótoltad-e őket, a korodat is megmondhatnád, hogy élsz-e nemi életet, és hogy azóta voltatok-e együtt?
2009. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Terhességre csak akkor kell gyanakodni, ha elmarad a menstruáció, vagy más formában jelentkezik, értem ezt mennyiségileg és minőségileg. Nos, ha megjött a vérzésed, de kevesebb volt, vagy másabb volt a színe, akkor érdemes tesztelned, ha nem jött meg, akkor pedig mindenképp.Sajnos számítanak a kimaradt tabletták, főleg, ha a ciklus elején maradt ki. Sokat számít az is, hogy mióta szeded a tablettát. Ha régóta, akkor kisebb a teherbeesés esélye, mintha csak pár hónapja szednéd. Az is számít, hogy együtt voltatok-e a kimaradt tabletta utáni 7 napban. Én azt javaslom, hogy csinálj egy tesztet, de leghamarabb csak aznap amikor megjön, vagy meg kellene jönnie a vérzésednek. Ha a teszt negatív, de a vérzés továbbra sem jelentkezik, ismételd meg 5 nap múlva a teszted. Lehetőleg 10-es érzékenységű tesztet használj, ilyen például a Qupido. A teszt segítségével időben észreveszed, ha terhes vagy, ha pedig nem vagy az, akkor megnyugszol, ami szintén nagyon sokat jelent, mert a stressz nagyon nagy befolyással van a menstruációra, tehát okozhat késést. Remélem tudtam segíteni :)
2009. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen élek nemi életet és voltunk együtt amikor kimarad két szem maradt ki de potoltam csak lehet hogy késön utána kb egy vagy két nappal potoltam ma van az utso szem a levélen.

Nálam sokszor elöfordul mostanság hogy kihagyom és majd potlom mert mindennap van valami és vagy tul fáradt vagyok vagy csak elfelejtem .

korom:15

2009. jún. 21. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:

a két-három hete úgy hangzik, mintha több hónapos lehetne az esetleges terhesség... a legutóbbi vérzésed milyen volt? ha a kimaradt néhány szem ebben a hónapban volt, annak még nem lehetnek tünetei...

szerintem ne aggódj, de egy teszt lehet, hogy téged is megnyugtatna.

2009. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen jövöhéten kell megjönnie azt mindenképp megvárom.

Köszönöm a tippekket :)

2009. jún. 21. 19:43
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet megvárom a vérzést aztán majd kiderül remélem nem lesz gond az elözö csak késett egy kicsit de nem maradt el kevesebb volt mint szokott de semmi gyanus azon kivül
2009. jún. 21. 19:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hajjjaj, azért vigyázz ezzel a pótlással. Ész nélkül nem szabad bevenni. Értem ez alatt, hogy 3-4 tablettát bevenni egy nap, az sok és tönkreteszi a hormonháztartásodat. Szerintem alkalmaznod kellene egy másik fogamzásgátló módszert, nehogy baj legyen abból, hogy összevissza szeded. Fiatal még a szervezeted, vigyázz rá. Vannak hüvelykúpok, krémek,tabletták, amelyeket közvetlenül szex előtt kell használni, így biztosan nem felejted el, és nem teszi tönkre a szervezetedet. Azt javaslom mindenképp tesztelj, az esedékes menstruációkor. Fontos lenne még tudni, hogy kiegészítő védekezést alkalmaztok-e, például óvszer vagy megszakítás? Vagy amikor kifelejtetted a tablettát akkor alkalmaztatok-e. A sokat író válaszoló voltam :)
2009. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem nem használtuk ovszert
2009. jún. 21. 19:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképp teszt, és tényleg javaslom a másik lehetséges módszereket. Nem azért, mert fiatal vagy, hanem mert az életviteled, a sok programod nem teszi lehetővé a fogamzásgátló tablettát és ez kárt okozhat, akár visszafordíthatatlant is. Te is jobban járnál és a párod is, megszűnne az aggódás a baba és az egészséged miatt. Drukkolok, hogy úgy alakuljon, ahogy szeretnéd :) Utolsó sokírós válaszoló voltam :)
2009. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a jotanácsokat :)
2009. jún. 21. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!