Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO, IR és leiden mutáció?...

PCO, IR és leiden mutáció? Selejtesnek érzem magam és a sírógörcs kerülget.

Figyelt kérdés
Már év eleje óta nem jön a baba. Tavalyelőtt 8 hónapig próbálkoztunk, akkor se. Mindenki terhes körülöttem, az is, aki nem fog tudni jó jövőt biztosítani a gyerekének, és nem csak anyagi szempontból. Én, aki szeretném, mindent megadnék neki, meg hiába várok a csodára. Van köztetek olyan aki ezekkel a nyavalyákkal együttesen küzdött? Mikor lett baba?

2012. máj. 4. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem IR van és pajzsmirigy alulműködés. Két hónapja kezelnek gyógyszerrel. A diétát sajnos nemigen tudom tartani.

Mi az a leiden mutáció? még nem hallottam róla.

2012. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A leiden mutáció azt jelenti, hogy 6x-os kockázata van nálam a trombózisnak. Nem szedhetek foggátlót és nem kaphatok hormont.Ha terhes leszek, veszélyes lesz, és valószínűleg injekció formájában fogom kapni a véralvadásgátlót, nehogy trombózisom legyen.
2012. máj. 4. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom :((( és ezt most tudtad meg? volt valami jele?
2012. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, már évekkel ezelőtt. Foggátlót szedtem, és a helyettes nőgy. rákérdezett, hogy van-e panasz. Mondtam, hogy gyakran fáj a fejem, de nem tudom, összefüggésben van-e a 2. Aztán vérvétel és lám, kiderült, hogy 2,5 évig szedették velem a foggtlót, pedig nem is szabadott volna... El vagyok keseredve. Miért pont nekem nem sikerül? Más csak elgondolja, és abban a hónapan babás lesz.
2012. máj. 4. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nálam is így van, körülöttem már mindenhol van gyerek, valahol több is. voltál már hormonvizsgálaton? nálam ott derült ki, hogy gond van.
2012. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad selejtesnek, neked is össze fog jönni, csak többet kell küzdeni érte, mint másoknak.

De ahogy itt elnézem a kérdéseket/válaszokat, nagyon sokan szenvednek ilyenolyan nőgyógyászati vagy hormonális gonddal.

Tényleg nem szerencsés kombináció ez a 3 dolog együtt, de azért még lehet babád:)


(Jah és nézheted más irányból is a dolgot: Szerencséd van, hogy 2,5 év alatt nem lett gond a tabiszedésből. Egyik 21 éves ismerősöm 3 hónap tabiszedés után tüdőembóliát kapott és majdnem meghalt, meg kellett műteni a szívét. Kiderült, hogy neki is genetikai hajlama volt rá, bár neki nem Leiden, hanem protrombin mutációja van.)

2012. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia Sorstárs! Nekem leiden helyett pajzsmirigy alulműködés (hol felül) van a PCO és az IR mellett.

Mi 6 évig vártunk a babára. Ha sikerült is nagynehezen, sajnos elveszítettük, amit a Pco vagy a pm is okozhatott.

Egy teljesen véletlen vérvételből derült ki mi a probléma. A pm-re egy októberi hónapban kaptam gyógyszert, februárban meg kiderült a pco. Közölték nem lehet még gyerek legalább fél évig. Teljes összeomlás. Két hét múlva meg két csíkom volt. :)

Ne add fel kérlek, olyan nincs hogy nincs, olyan nincs hogy nem lehet. A pco-t nagyon jól lehet kezelni. Derítsd ki jó-e a pajzsmirigyed (TSH szint), mert nálam két orvos is azt mondta hogy jó az eredmény, miközben mikor eljutottam egy endokrinológushoz derült ki hogy a jónak mondott eredménnyel nem is lehet babám.....hát ennyit a dokikról is. Ha elfogadsz egy tanácsot, kérlek jó szakembert válassz, pco-s ir-es dolgokkal kizárólag endokrinológushoz menj.

Sajnos az én dolgaim sem oldódtak meg, hétszer voltam eddig terhes, és egy szem egészséges élő kisfiam van. Most keresik mi lehet a baj.

PCO-IR...milyen diétán vagy? Gyógyszert kaptál? Mennyit, milyet? TSH szintet nézték? Hormontükröt csináltak?

2012. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A leiden a lehet legkisebb probléma, mert amelett teherbe lehet esni, és végig injekciozással ki lehet védeni trombózist, embóliát szinte 100%osan.

A nagyobb baj a ciszta(ciszták, mert nem tisztáztad hogy PCO, vagy PCOS-ed van mert nem mindegy) és az inzulinrezisztencia, ezeket mind gyógyszeresen kell kezelni, és megfelelő szintentartás után lehet spontán majd inszeminációval próbálkozni, ezek nem selejtességek, hanem generációs betegségek, amik minden 4. nőt érintenek(Szülésznő)

2012. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
PCOS, petefészekciszták, aknés bőt, zsíros haj, hasi túlsúly. 1000 mg Merckformin naponta régóta. Plusz cickafark, plusz folsav, pluz e-vitamin.
2012. máj. 5. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Aknés bőr, zsíros arc, túlsúly......ez lehet pajzsmirigy okozta probléma is!!!! Hajhullás, hízékonyság (mármint dundibb vagy mint régen, és nem tudsz tőle szabadulni), repedezett köröm, pufi szem reggel, csökkenő libidó, letört hangulat?...ez is pm lehet.

Remélem sikerül mielőbb tisztázni a problémát!!!!

2012. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!