Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szükség lenne esemény utáni...

Szükség lenne esemény utáni tablettára? Mennyi időn belül kell bevenni?

Figyelt kérdés
18 napja volt egy spontán vetélésem (4 hetes magzat), aminek művi befejezése lett. Tegnap először együtt voltam a párommal, tehát a kaparás után 17 nappal, de kiszakadt az óvszer! :( Igaz időben észrevettük, mert a párom még nem ment el, de hát ki tudjam mikor szakadhatott ki...most nagyon félek a terhességtől, mert az orvos azt mondta fél évig nem eshetek teherbe. Nem tudom mit csináljak? Mennyi esély lehet arra, hogy teherbe eshettem?
2012. máj. 7. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kaparás után 6 hétig tilos a szex. Egyáltalán hogy jutott eszetekbe 17 nap után szexelni????

72 ill. 120 órás tabletta van, minél előbb veszed be, annál nagyobb eséllyel hat.

2012. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van rá esély, de elég kicsi, mert nagy valószínűséggel a méhed még nem regenerálódott az előző terhesség után. Viszont nem ártana várnotok az együttléttel, a doki ilyen esetekben legalább néhány hét megtartóztatást javasol a komplikációk elkerülése érdekében.


Ha viszont összejött a terhesség, az azt jelenti, hogy a szervezeted újra készen áll, és nem kell a tabletta (amit alapesetben 72 órán belül kell bevenni).

2012. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közel 2 hónapja nem volt már együtt. Konkrétan akkor amikor összehoztuk a babát. Nem véreztem, nem fájt a hasam és azért próbáltuk meg óvszerrel óvatosan. ...de erre nem számítottunk, hogy kiszakad az óvszer! Remélem nem leszek terhes! Holnap tud fogadni az orvosom. Kíváncsi vagyok ő mit javasol.
2012. máj. 7. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a vetélés, és kaparás után 2 hét szexmentes időszakot mondott a doki!

Szerintem mihamarabb konzultálj egy orvossal, hogy ő mit javasol.

2012. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!