Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy pár egészséges, és...

DarkChii kérdése:

Ha egy pár egészséges, és aktívan próbálkoznak, mennyi időbe telik átlagosan, mire megfogan a kisbabájuk?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 13:10
1 2 3
 11/23 Manka68 ***** válasza:
75%

Szia!

Az elmélet az, hogy ha egy egészséges pár peteéréskor együtt van, akkor 25% az esély, hogy terhesség lesz belőle.

Vagyis elvileg 4 hónapon belül össze kéne jönnie.

De úgy tűnik, manapság kevés az egészséges ember.

1 évet azért mondanak a dokik, mert hozzákombinálják, hogy nem sikerül a peteérést elkapni, plusz úgy gondolják hogy minek annyit vizsgálódni, hátha sikerül anélkül is.

De a statisztikák szerint állítólag a spontán terhességek legnagyobb százaléka ebben az első 4 hónapban fogan, ezután minden eltelt hónapban kevesebb a próbálkozó pároknál a teherbe esések száma. :-(

2012. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Változó, mint ahogy a többiek is írták. Nekünk elsőre összejött, de sajnos a 22 héten halva született tavaly, utána vártunk 6 hónapot, az elhalasztott esküvőn megtartottuk, így próbálkoztunk egy hétig és ezen az egy héten belül össze is jött (kb.2-3 napon mikor próbálkoztunk).Ez a 7 hónapban volt.

Ajánlom a ciklus. hu oldalt

(32 hetes kismama)

2012. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
És ebbe mennyiben játszanak bele a gének? Gondolok itt például arra, hogy az én szüleim rám 4 évet vártak, a testvéremre 6-ot, pedig próbálkoztak és elvileg mindketten egészségesek... Már amennyire én tudom.
2012. máj. 11. 12:38
 14/23 anonim ***** válasza:

tegnap 14.49-es vagyok:


azért voltunk ilyen keveset együtt mert figyeltem a testem jelzéseire, tudtam mikor van pé-m és pont akkor akartunk együtt lenni :)

meg is van a kettő kisfiunk :)


de többet voltunk előtte és utána is együtt csak a próbálkozós hónapban tettünk így. több sperma is van a ritkább együttlétekből, stb... de mi jól időzítettünk ezek szerint :)


4 éves a nagy és 30 hónapos a kicsi :)

2012. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

kérdező! ez érdekes kérdés. én váratlan baba voltam, elsőre összejöttem. az első gyermekem és a második is, ahogy kitaláltuk, h babát szeretnénk elsőre megfogantak, rögtön. Nem számolgattunk, csak élveztük,h védekezés nélkül együtt lehetünk.

A tesómra vártak a szüleim 5 évet.

Szóval szerintem kevés benne a genetika :)

2012. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Elso babaval 2 honap utan estem teherbe de sajnos elveteltem. Kisfiam a veteles utan 10 honappal fogant. Most 18 honapos. Kezdj el szedni folsavat vagy patikaban kaphato terhes vitamint!
2012. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó, a lányom első próbálkozásra összejött, a következő babára több mint egy évet vártunk.
2012. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

hát ahogy írják a többiek ez tényéeg valóban változó...

ismerek olyan párt, akiknél 8 év alatt sem jött össze..az orvosuk azt mondta valószínűleg nem "illettek össze genetikailag", ugyanis, mikor megroggyant a házasságuk a csajnak egy egy alkalmas védekezős kalandból összejött és most terhes...


nekünk első hónapban megfogant...csak ovu.tesztet használtam, mert a ciklusaim össze vissza hosszúságuak voltak az előtte lévő 6-12 hónapban (19-38 nap)..és átlagban mi egy héten 1-2x voltunk együtt. (doki szerint is így koncentráltabb a "cucc":))


sok sikert kívánok!


18hkm

2012. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az első lányom "meglepetés" baba.

A második tervezett és első hónapban megfogant.

Most a 3.babára 9hónapja várunk.


Nekem a dokim azt mondta,ha mind2en egészségesek vagyunk akkor legtöbbször a "görcsös" akarás miatt nem sikerül és ezért mikor elterelődik a figyelmük akkor jön össze.

2012. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy pár egészségesnek mondható elég sok vizsgálat és teszt kell, hogy alátámassza. (hormonvizsgálat, átjárhatósági, peteérésnél hüvelyi ultrahang, spermiológia és még jópár egyéb). És ezeknél az egészséges pároknál mondanak átlagosan 1 évet.
2012. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!