Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ez a nagy felhajtás a...

Kathrin01 kérdése:

Miért ez a nagy felhajtás a hálapénz körül?

Figyelt kérdés

Nem értem, sokan miért fizetnek alkalmanként az orvosnak 8-10 ezer ft-ot, aki egyébként is fizetést kap a munkájáért? Sokan kifizetbek 50-100 ezret a szülésért, mások ingyen megszülnek az ügyeletes orvosnál.

Szerintem sajnos túl sok a pénzéhes orvos, kihasználják a kismamák félelmeit.


2009. jún. 29. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Van sok ilyen orvos és sok olyan. Az az igazság hogy szerintem ők sincsenek túl jól megfizetve. De szerintem az igazi szemétség az az ha elveszi 9 hónapon keresztül a pénzt magánrendelésen és aztán a szülésen ott sincs.

Én nekem nagyon jó orvosom volt, és sosem bántam meg hogy fizettünk érte. Még a hálapénzt is megérdemelte 100%ban.

De ő a kevesek közé tartozik sajnos.

Én biztonságban éreztem magam a pénzemért.

2009. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem csak az minősül pofátlanságnak, ha valaki elvárja, hogy fizessenek neki hálapénzt. Az, hogy némely édesanyák vagy betegek a kezükbe nyomják és elfogadják nem bűn, visszautasítani ugyanolyan faragatlanság lenne. Az viszont tényleg gusztustalan és durva, hogy valaki csak akkor műt meg egy beteget, vagy akkor vizsgál ki (feltéve persze ha nem magánrendelésről és fogadott orvosról van szó), ha fizet neki. Sajnos találkoztam már ilyennel, undorító dolog. Ellenben azzal amit fent említettem, abban nem látok kivetnivalót, ugyanez vonatkozik azokra is akik ajándékot adnak, például ha egy tanyán lakó néni hoz egy pucolt kacsát az orvosnak azt szerintem nem illik visszautasítani.
2009. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még nem tudom hogy fogok-e adni és mennyit... de az nem magyarázat, hogy kevés a fizetésük, jajj szegények..., de azért jóval az átlagos életszínvonal felett élnek.

Amúgy arról, hogy már elvárják a pénzéhes dokik, csak mi tehetünk, a magyar mentalitás.

Szégyen!

2009. jún. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én ismerek egy olyan orvost, aki egy tündér, mindenben segítőkész, imádja a gyerekeket. Nővéremnek ő volt az orvosa, ahogy megtudta hogy nővérem szülni fog, azonnal ment. Mikor már megvolt a baba, nővérem szeretett volna neki pénzt adni, visszautasította és annyit mondott költse a pénzt a picire. Tényleg egy lelkiismeretes doki, én nagyon szeretem, én is hozzá járok, persze sajnos ritka az ilyen!

2009. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első szülésemnél fogadott orvosom volt 10.000 ft-ot adtam neki.Ő azt mondta,hogy ki mennyit ad,neki az a "hála pénz".Nem álltunk túl jól anyagilag,meg pont lakást újítottunk,akkor tőlünk ennyi telt(ennek 8 éve).Viszont soha egy vizsgálatért sem kért pénzt,sem az ultrahangi képekért,semmiért.A szülésemet is ő vezette le és ,amikor kontrollra mentem,megkérdezte,hogy van a baba?Most a második szülésnél nem fogadtam meg sem őt,sem senkit.Mégis minden ment magától.Szerencsére vannak még rendes csecsemősök és orvosok is,akik nem tartják a markukat,vagyis nem látványosan.Én nem panaszkodhatom.Ha lenne még egy babám,akkor sem fogadnék orvost,mert az nem előny.Láttam olyan kismamát a kórházban,aki elég sok pénzt adott a dokinak,de az ott sem volt a szülésnél,rajta kívül senki nem vizsgálhatta a kismamát,pedig az már oda volt nagyon.Indítót sem kapott.Mi meg(mert azért többen vagyunk,aki nem ad hála pénzt)el voltunk "kényeztetve".Többet foglalkoztak velünk.Sajnos ilyen világban élünk,hogy a pénz az úr.Az a baj,hogy sokan nem érzik magukat biztonságban,ezért az orvosba fektetett bizalmat így fejezik ki.Persze sok doki ezt ki is használja:(
2009. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!