Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden oviban ekkora felhajtás...

Minden oviban ekkora felhajtás van a gyerekek szülinapja alkalmából?

Figyelt kérdés
Kolléganőm mesélte, mi mindent visznek oviba, amikor a gyerekeknek születésnapja van. Torta, ez az amaz. Lehet, hogy ez jó dolog- nem tudom!-de nem hiszem, hogy minden szülő megengedheti magának. ÉS akkor ez az a gyerek majd mit érez magában? Én időmben nem volt ilyen, igaz, én elég rég jártam oviba (kb. 29 éve). Egyáltalan, mikortól van ez az újítás az ovikba???
2011. okt. 17. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már a bölcsiben is ez van!

Lehetett rendelni tortát úgy hogy a gondozók el is mennek érte stb.

Mi nem tortáztunk,hanem teasüteményt vitt a lányom és ebéd után énekeltek neki ő meg megkínálta a többieket a sütiből.

2011. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tortát sosem vittem még be, csak a gyerekkel közösen sütött sütit, esetleg egy csomag szebb szalvétát és pár db szívószálat.

Tortát itthon kap, minek még az oviba is????

2011. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

én 40 éve jártam oviba, de náluink is mindenkit megünnepeltek. Névnapot és születésnapot. összevontan pénteken az ahetieket

Volt torta,süti,üdítő...

2011. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem, és nem is tartom jó ötletnek. A szülinap családi ünnep, én úgy érzem. Az enyém is bölcsis, és nemsokára 3 éves lesz, és még nem kérdeztem, mi a szokás nálunk, de remélem semmi ilyesmi nem lesz. Mondjuk pont hétvégére is esik a szülinapja, szóval nem igazán szeretnék a reggeli rohanás közepette még tortával meg sütivel is egyensúlyozni.
2011. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Közösen sütött sütit és házi szörpöt fog bevinni, bár a közösen készített süti örömének ellenére szerintem sajnálja majd, hogy neki nem lesz olyan hiperszuper kisvakondos/barbie babás/thomasos szupertortája, mint a másik 27-nek...
2011. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos nálunk is ez van az oviban. Akinek szülinapja van, annak "illik" tortát vagy sütit bevinni, hogy közösen felköszöntsék az ünnepeltet.

És még az is kikötés, hogy házi sütésű legyen, ne rendelt, vagy vásárolt torta!

Egyébként én is sok dolgon le vagyok döbbenve, mert a mi időnkben tényleg nem volt ilyen!

Nem szülinapra, hanem amúgy kérték a szülőin, hogy aki tud, az gyümölcsöt, vagy egy kis kekszet vigyen, de annak is örülnek, ha sima fehér rajzolós lapot viszünk be.

2011. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

13:43-as vagyok? Micsodaa! :) Hogy kikötik hogy házi torta vagy süti legyen? Az nagyszerű. Én ugyanis egyáltalán nem tudok sütni, és nagyik sincsenek mindig kéznél, hogy süttessek velük... Hát nálunk, ha mégis kell majd süti, akkor kapnak bolti vegyes süteményt.


Azért nem tudok sütni, mert mi alapból sem vagyunk édesszájúak, én nem is szeretem a sütiket, ezért meg se tanultam sütni. Főzni viszont nagyon jól tudok. :) Persze babgulyást mégse vihetek be. :)

2011. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

13.40 vagyok, a szörpöt kifelejtettem, mert azt is szoktunk bevinni.

Így visszaolvasva már ez is soknak tűnik, pedig ez számomra eddig természetes volt :)

De a tortát még mindig túlzásnak tartom.

2011. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
ÁNTSZ nem engedi a házi készítésű sütiket és szörpöket.
2011. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

14:13 vagyok,én is bajban vagyok, mert nem igen tudok sütni!:-)

Állítólag azért kérnek házit, merthogy mintát kell félretenni, ha esetleg netalán valaki megbetegedne , akkor lehessen tudni, hogy kitől származik, míg ha pl.cukrászdába vagy Auchanban vesszük, akkor nem.

2011. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!