Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki szülte meg úgy a gyermekét,...

Ki szülte meg úgy a gyermekét, hogy tudta beteg lesz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Én, ha tudnám előre hogy beteg lesz, nem vállalnám. Bennem nincs akkora lelkierő, hogy képes legyek egy súlyos beteg gyereket nevelni.
2012. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt is megértem. Ma már mindenkinek joga eldönteni mit szeretne. Esetleg valaki más?
2012. máj. 28. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A testvérem. Mikor kiderült, hogy sajnos beteg a baba, a magyar orvosok, és a nagyon jó magyar jog nem engedte, hogy elvetesse a babát, ezért végig kellett vinnie a terhességet, úgy hogy szegény mindvégig abban reménykedett, hogy tévedés, és egészséges lesz a baba. De sajnos nem így történt, megszülte, és bizony beteg volt, majd másnap szegény pici meghalt. :'( Mindezt, és az utána következő időszakot senkinek nem kívánom!!

DE!! Hála istennek azóta van már neki, két egészséges gyönyörű gyermeke, akik olyanok, mint az égető :)))

2012. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan nők tapasztalatait szeretnéd megismerni akik ilyen helyzetbe kerültek, olvasd el Singer Magdolna Áldatlan állapot c. könyvét. Ez egy interjúkötet, olyan nők beszámolóit tartalmazza, akik a várandósság során szembesültek azzal, hogy beteg a baba, akit várnak. Van, aki úgy döntött, megtartja, és van aki úgy döntött, hogy nem. Őszintén, hitelesen mondják el a tapasztalataikat. Az író nem véleményez, így az olvasó "csak" a saját tapasztalattal rendelkező nők beszámolóit olvassa a könyvben. Ez itt nem a reklám helye, de szerintem ha valóban érdekel a téma, ez a könyv adhat válaszokat.
2012. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs még babám, épp próbálkozunk a párommal, de ha megengeded leírom a véleményem, talán segíthetek vele.


A szomszédunkban volt egy súlyosan sérült kisfiú, szellemileg visszamaradott volt és a mozgásban is segítségre szorult. Az anyuka megtartotta, minden tiszteletem az övé. Viszont a férje pár év múlta lelépett, sajnos egy ilyen súlyos dolog nagyon megviseli még a legjobb házasságokat is. Másrészt pedig a baba ahogy nőtt, egyre erősebb és agresszívebb lett. Kb 14-15 évesen már erősebb volt az anyjánál és hát bár nem láttam bele a családi életükbe, de az anyukán látszott, hogy egy élő roncs.


Én nem ítélkezem és nem tanácsolok semmit. Nem is tudnám én mit tennék ilyen helyzetben. De én úgy látom, hogy talán egyszerűbb megszakítani egy kis életet még mikor nem is ismered a babát, véget vetni az egésznek a legelején, mint felnevelni egy gyereket és végignézni, ahogy szenved az amúgy is nehéz életben.


Senkinek nem kívánom, hogy ilyen helyzetbe kerüljön.

2012. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyar jog épphogy engedélyezi az abortuszt a terhesség 20. vagy 24.? hetéig, ha a baba bizonyítottan súlyos fejlődési rendellenességben szenved.
2012. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első terhességemnél megállapították 9 hetesen,hogy ödémás a magzat. A nyakán és a hátán volt egy hatalmas nagy kinövés. Mindenhova küldözgettek vele,hogy mondván több szem többet lát,de sajnos mindenhol minden orvos ugyan azt látta. Kérdeztem az orvosom,hogy nincs-e más megoldás,hogy megtarthatnám. És azt mondta erre az orvos,hogy ő azon is meg van lepődve,hogy mennyire erős magzat,hogy még egyáltalán van szívhangja. Nem tudtam volna kihordani,de ne is akarjam megtudni,hogy milyen gyermek lett volna belőle. Megtörtén a terhességmegszakítás,és nagyon furdallt a lelkiismeret,hogy Úr Isten lehet nekem ezután egyálatán gyerekem,hogy csak így "eldobtam" egyet? Azóta 3 éves múlt a kisfiam,aki egészséges. De a munkahelyem mellett van egy gyógytorna szakrendelés,és látom,hogy nap mint nap viszik a sok mozgássérült,down-kórós,és szellemifogyatékos gyereket,és mindig eszembe jut,hogy lehet,hogy nekem is oda kellene járni a gyermekemmel. Nem bántam meg már így utólag,mert az neki se lett volna élet,meg nekünk se.
2012. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!