Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen jelei vannak a terhessé...

Milyen jelei vannak a terhességnek, azon kívül, hogy nem jött meg a mensesem?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Google: terhességi tünetek vagy koraterhességi tünetek


Ilyenek jönnek fel pl.:


Koraterhességi tünetek


A terhességi teszt pozitivitását a HCG nevű hormon okozza, amely lényegében egy vezérlő jellegű hormon. Termelődése a beágyazódáskor indul meg, tehát általában az elmaradt vérzés (ekkorra már két hét eltelt a megtermékenyüléstől) után jó egy héttel válik pozitívvá a teszt. Jelek rendszerint a fogantatás utáni 15-20 napban jelentkeznek először, tehát a gyakorlatban a soros vérzés elmaradása körüli időben. Tudniillik: a magzat ekkor került biológiai kapcsolatba az anyjával.

Az első igazi jel lehet a vérzés elmaradása, késése. Ha ilyenkor a reggeli ébredési hőmérséklet 37 fok felett van, az jó jel.

A terhesség általános tünetei klasszikusak: rosszabb közérzet, mellfeszülés, reggeli hányinger, alhasi teltségérzet (mintha bármelyik pillanatban megjöhetne...) Koraterhességben az alhasi vérbőség okozza ezt a tünetet. De ezek nem specifikusak. A terhesség jele lehet az állandó éhségérzet, de ezt terhességi jelként értelmezni nem szabad!

A terhes méh már a növekedés kezdeti stádiumában nyomja a hólyagalapot, alhasi vérbõség van, tehát való igaz, hogy a vizelési inger az egyik terhességi jel.

A tényszerű a vérzés elmaradását 1-2 héttel követően elvégzett ultrahang vizsgálat.

Lehet, hogy lakonikus, de az én véleményem szerint terhesség az, amelyet ultrahanggal ki lehet mutatni. Lényeges előnye az ultrahangnak, hogy a teszttel ellentétben a beágyazódás helye is megállapítható: egyáltalán nem mindegy, hogy a pete esetleg nem a méhen belül található... A kimutathatóság sokszor napokon múlik és általánosságban a fogamzástól (!) számítva 23-26 nap múlva biztosan eredményes. Terheskönyvet pedig igazolt magzati szívműködés birtokában (6. hét körül, tehát jó két héttel a vérzés kimaradása után) állítunk ki jó szívvel.


Dr. Nagy László

2009. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A terhesség korai jelei


Bár számos nő észleli a terhességi szimptómákat, jó néhányunk semmit sem érez. Az első jelek ugyanis összetéveszthetőek bizonyos más betegségek tüneteivel. Ezek közé tartozik a hányingerrel kísért reggeli rosszullét, amely a legáltalánosabban tapasztalt jelenség. Lehetséges azonban, hogy te azon szerencsések táborát erősíted, akiknél ez nem fordul elő. A menstruáció elmaradása a másik jele a terhességnek.


A havi ciklus elmaradása az egyik legjellemzőbb tünete a teherbeesésnek

Bár a ciklus elmaradása terhességre utalhat, a háttérben más okok is meghúzódhatnak. Ilyen a stressz, testsúlyváltozások, különféle betegségek. A rendszertelen vérzés összefüggésben állhat petefészekcisztával, amely miatt több hónapon át is elmaradhat a menstruáció.


Érzékeny mellek, mellfeszülés

A terhesség alatt változik a mellek mérete és érzékenyebbé válnak, már a korai szakaszban is. A mellek növekedése a későbbi szoptatást készíti elő. Ez az érzés néhány héttel később elmúlik.


Reggeli hányinger, hányás

Ez az a klasszikusan terhességet jelző esemény, amit nagyon szeretnének elkerülni a babát várók. A hányinger és a rosszullét sok várandós nőt érint terhességük 5. és 6. hete körül, sőt, már az első két hét után is, napi panaszokat okozva. Az első trimeszter vége közeledtével fokozatosan megszűnik.


Fáradtság, gyengeség

Rengeteg nőnek okoz problémát a fáradtság a terhesség első időszakában, emögött azonban más okok is rejtőzhetnek. Van, aki számára a fáradtság érzése jelenti a legnagyobb próbatételt.


A mellbimbó udvarának sötétebbé válása

Ez az első terhességi tünetek egyike.


A gyakoribb vizelés jellemző jelenség terhesség esetén

Szintén terhességre utal a gyakoribb vizelés. A méh növekszik és nyomja a húgyhólyagot. A progeszteron szintjének emelkedése a húgyhólyagra és annak izomzatára is hatással van, tehát olyan eset is előfordul, hogy csupán vizelési inger jelentkezik, amelyet nem kísér vizeletürítés, vagy csak igen kis mennyiségben.


Megváltozott íz-, és szagérzékelés

Ne lepődj meg, ha ezzel találkozol. Sok nő lesz "kívánós", vagyis nagyon kíván bizonyos ételeket, vagy éppen ellenkezőleg, elutasít olyanokat, amelyek fogyasztásával kapcsolatosan előzőleg nem volt ellenérzése. A terhes nők érezhetnek furcsa, fémes ízt is.


Székrekedés

Ez is jellemző tünete a várandósság első szakaszának.

2009. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2009. júl. 5. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:
SZia! Én úgy vettem észre hogy nem jött meg, pedig már volt jele előtte. AMikor főztem szelni kellett volna a húst és olyan rosszul lettem tőle hogy még ránézni sem tudtam hetekig a húsra. Még egy jó darabig érzékeny voltam a szagokra/illatokra.
2009. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!