Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet ebből baba? Több mint...

Lehet ebből baba? Több mint egy éve próbálkozunk. Most elküldött a doki vérvételre a ciklus 3ik és 21 napján.

Figyelt kérdés
most elküldött a doki a 3 napon a prolaktin581, a 21 napon 851mU/l (72-511 a norm) de ettől lehetek terhes? a többi eredmény rendben van...most kezdik el vizsgálni párom, utána jövök én. de már nagyon bánt.. valaki írhatna pár vigasztaló sort.....
2009. júl. 6. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én szívesen segítek,remélem azért tudok is:) szóval mi már másfél év sikertelen próbálkozás után vagyunk,és én a 3.inszem előtt állok. Nekem is a ciklus első felében, ill. a 19.nap volt hormonvizsgálatom. de én úgy tudom,hogy nem a prolaktin érték a mérvadó,a peteérést illetően. mert a ciklus második felében ez lehet a 19.-21.nap azt nézik,hogy mennyi a progeszteron szint eredménye,mivel ebből lehet következtetni,hogy történt e peteérés, és tüszőrepedés! a magas prolaktin a gátolhatja a teherbeesést,de ezt én úgy tudom,hogy nem kell kétszer nézni a ciklus során. csak a progeszteront,ha azt szeretné tudni az orvosod,hogy van e ovulációd spontán. az én ciklus 2.felében levett progeszteron szint eredményem 36ng/ml volt,ami azt jelentette,hogy volt peteérésem,tüszőrepedésem,mert ennek 15ng/ml felett kell lenni ahhoz,hogy ez bebizonyosodjék. jaj,remélem nem voltam túl bonyolult,és azért kicsit tudtam segíteni. ja meg ha jól emlékszem,az Fsh, Lh arány is számít, illetve nekem nem csak nemi hormonokat néztek,hanem pajzsmirigyre is. Nálam minden lelet negatív,ahogy páromnál is, sajnos mégsincs még baba. sok sikert és kitartást Neked!
2009. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokszor nem szervi oka van hogy nics baba pszihés a mérhetetlen gyermek utánni vágy okozza érthetö mindenki nagyon szeretne babát. Nagyon sokan lombik bébi után maradnak terhesek megszünik a gyerek utánni vágy hiszen már van. Ne gondol rá tudom könnyen beszélek ez nem olyan egyszerü de ha nincs szervi baj bejön nekem legalább is. Évekig nem mardtam terhes tucatnyi vizsgálat nem maradt más mint a beültetás igen ám ez nagyon drága nem volt rá pénzem feladtm nem figyeltem a mensit nem rohantam terszért ha már késet 2-2-3 napot beletörödtem hogy nem lehet ugy gondoltam ha a jo isten akar megálld egyyel. Hát nem gondoltam rá éltam az életem és lás csodát 2 honap mulva terhes lettem most két gyemekem van tudom hogy nem könnyü de probáljátok meg.
2009. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magas prolaktinnel nincs peteérésed. Tehát valószinű terhes sem leszel, amig nem kezelik. :(
2009. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A magas prolaktin nagyon gyakori probléma, mert az agyalapi mirigyünk így reagál pl. a stresszre. Ha minden más oké, akkor ez nem jelent különösebb bajt, mert amíg magas, addig akadályozza a teherbe esést, de egy sima gyógyszerrel gyorsan levihető, és akkor már semmi akadály. Simán lehet, hogy ez az egy problémátok volt, amíg magas a prolaktin, a szervezeted úgy érzi, mintha szoptatnál, ezért nem esel teherbe. És ez akár egy ciklus alatt levihető (nekem 2 alatt a 3. napi 600 valamennyi lement 300 valamennyire, bőven a normál tartományba).
2009. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a progeszteron ciklus első felében 0.7 a 21 napon 5.5. tehát akkor nem valószínű a peteérés..
2009. júl. 6. 19:01
 6/6 A kérdező kommentje:
ng/l..lemaradt
2009. júl. 6. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!