Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van közületek olyan, akinek...

Van közületek olyan, akinek már régóta nem sikerül teherbe esnie, különböző egészségügyi problémák miatt és lenne kedve megosztani a lelki stb. tapasztalatait?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon szívesen támogatok mindenkit lelkileg és pozitív gondolatokkal - 3,5 évig próbálkoztunk, mindeféle népi praktikát bevetettünk (gyógyteák, talpmasszázs, gyógyfürdők, Gynevac injekció), de semmi sem segített.

Aztán elkeztük a kivizsgálásokat, apánál minden rendben volt, de nálam..... :(

Átjárhatósági OK, de IR-t, pajzsmirigy alulműködést és a 21. napon '0' progeszteront diagnosztizáltak.....

2012. júl. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi 3 éve. egyszer sem estem teherbe...viszont sokat csalódtam az orvosokban. Tudom kell a pozitív gondolkodás, de páromnál is gondok vannak nálam meg főleg. Fejlődési rendellenesség és lehet még endometriózis is.
2012. júl. 9. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A pozitív gondolkodás tudom sokszor embert próbáló, amikor a barátnőmre csak ránéz a barátja, és máris terhes lesz, amikor a nálam fiatalabb unokatesóm a 3. gyerekét várja, én meg csak veszem a betéteket, mert minden hónapban kell....

Amikor elmentünk a meddőségi központba, és túl voltunk minden kivizsgálások, a doki leültetett minket, és mondta hogy természetes úton 1-2% esélyünk van a teherbeesésre.

Azt mondta, ha késznem érzem magam rá, akkor jöhet az inszem. Ez novemberben volt, március elején megjött, utána nekiláttunk a kezelésnek.

2012. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
(kérdező)Nekünk is hasonló a helyzet, persze előbb a műtét.Eddig nem tudtuk miért nem jön össze most meg h. tudjuk, fájt a válasz. Mivel tudod elterelni a figyelmedet? vagy leszerelni a kérdezőket?
2012. júl. 9. 09:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi egy év próbálkozás után mentünk dokihoz, de semmi különös nem derült ki.

Az első sokkok után olyanná váltam kicsit, mint egy vénlány nagynéni próábltam ott segíteni ahol tudtam (néha már valszeg kicsit terhes is volt a többieknek), rengeteg ajándékot, ruhát vettem a többiek kicsijeinek, a férjemet már az őrületbe kergettem vele. Mi elmondtuk a családnak, hogy próbálkozunk és nem jön össze, akkor elhallgattak a hangok.

2012. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1 év után indultunk neki mi is. Eleinte úgy tűnt h. semmi baj...mondták is h. túl stresszeljük, de a dokim már akkor is mondta h. ilyen szép hormonális leletek mellett nem hinné h. ez a probléma. Pesten már a telkiből is elküldött az orvos h. ha nem akarok több lépcsős műtétet 1 út van. Nálam éppen h. senki nem érti meg a családból...mindenki a lombikot erőltetné...csak nem veszik figyelembe h. ott is kicsi az esély...és nem tudom merjem e vállalni ha utána mégsem jön össze.
2012. júl. 9. 11:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi a Róbert Károly magánklinikára jártunk.

Nagyon tudom ajánlani Dr. Fülöp Istvánt, az endometriosis műtésében úttörő eljárással dolgozik, nagyon sok olyan nőnek segített már, akikről más orvosok lemondtak vagy sokkal drasztikusabb megoldásokat javasoltak.

Esetleg próbáljatok meg nála egy konzultációt.


[link]

2012. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Róbert Károlyt mi is számításba vettük...csak hát endometriózisra még csak csak lenne máshol is orvos..éppen csak a septum műtétre nem. Értem én h. ez két helyen két külön műtét, csak az akinél voltunk mondta h. egyszerre is megoldhatóak...a babaprojectet ennek az eredménye befolyásolja.
2012. júl. 9. 12:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi 8 hónapja prbóbálkozunk. Júniusban végre pozitív lett a teszt. Hatalmas sírógörcs tört ki rajtam a boldogságtól és megkönnyebbüléstől, alig tudtam felfogni. Szinte azonnal másképp láttam a világot, mindent és mindenkit szerettem és azonnal boldog kismamaként tekintettem magamnak. A férjem is sírt a boldogságtól, azonnal becézgette a hasam és hihetetlen boldogok voltunk. Aztán pár nap múlva elment. Hát azóta is nehéz ezt felfogni. Azt hittem bután, hogy egy pozitív teszt után már minden rendben lesz. De nem.

Aztán ma bejelentette a sógórnőm, hogy várják a 2. babájukat. Összetört kicsit. Akárhogy bíztatom magam, akárhogy igyekszem pozitívan hozzáállni, akármennyire is megértő a párom, sajnos akkor sem tudom elterelni a gondolataim. Mindig ott motoszkál a fejemben. Nagyon nehéz nem akarni azt, amit akarsz.

Ennyit a lelki oldalról.


Orvosilak mindketten rendben vagyunk. Minden elképhelhető vizsgálaton átmentünk és vitaminokat szedünk. Elevit + E vitamin. Most kezdtünk el méhpempőt is szedni.

A vetélésem az első Clostys hónapban történt. Most volt egy hó szünet és megint kezdődik a következő gyógyszeres hónap, nagyon bizakodó vagyok.

2012. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva ebbe még belesem gondoltam mi lesz ha terhes leszek aztán egyszer csak elmegy a baba...bár minden lépcső oltári nehéz...valahogy még egy terhes tesztet is nehéz elképzelnem h. pozitívat mutat. Nagyon nagy csalódás lehetett:(.Erről az jutott eszembe h. nekem az egyik barátnőm adott egyet, mert neki kettő volt és már az első kimutatta a terhességet...nálam lejárt a szav.ideje...
2012. júl. 10. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!