Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikertelenség feldolgozása,...

Sikertelenség feldolgozása, miért nem tudom átkapcsolni az agyam? (többi lent)

Figyelt kérdés

8 hónapja próbálkozunk. Az elején még én is úgy álltam neki mint bárki más. Izgatottan vártam a nemvártat, nem görcsöltem a témára, élveztük egymást. Aztán ahogy teltek a hónapok, jöttek a kivizsgálások (minden rendben volt, csak vitaminokat kaptunk), elkezdtem mérni a hőm, az ovulációt és igyekeztünk a megfelelő időpontban együtt lenni. Aztán jöttek a kiborulások, sírógörcsök, újabb sikertelenség és rágörcsöltem.

Aztán június elején pozitív lett a teszt. Soha nem éreztem még ekkora boldogságot és megkönnyebbülést. Volt izgatott közlés a férjemmel, sírás, boldogság, minden. Aztán pár nap múlva elvetéltem (orvos igazolta), hát majd megszakadt a szívem.

Azóta úgy-ahogy sikerült már feldolgozni a történteket és már vágyom egy újabb terhességre, de mégis egyszerűen képtelen vagyok átkapcsolni az agyam . Volna elég dolgom (munka, költözés, barátok, sportolás, programok bőven), mégis akármit csinálok, akármennyire lefoglalom magam, állandóan ezen jár az agyam.

Ráadásul sógornőm bejelentette, hogy 2. babájukat várják. Szinte ránézésre teherbeesik. Ez nagyon sokkolt. Nem sajnálom tőle, de elszomorít, hogy nekem csak 2 nap boldog terhesség jutott, ennyit tapasztalhattam csak meg az anyaságból. Anyósom persze úgy közölte a hírt, hogy nektek mikor lesz már baba, mire vártok...

Tudom a tanácsokat, már rengeteget kaptam. Tudom ne görcsöljek rá, tudom élvezzük az együttlétet, tudom foglaljam le magam. De addig, amíg annyire szeretem a párom, hogy az élet legnagyobb ajándékát akarom neki adni, addig nem tudok lemondani erről. Ördögi kör és nem tudok kikerülni belőle.

Csak ki akartam írni magamból a bánatom.

Talán ha Te is kiírjátok magatokból, könnyítünk egymás lelkén. Várom a történeteket.



2012. júl. 10. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szervi baj a háttérben, a baba egyszer érkezni fog. Igazából erre nincs módszer. Vannak sikertörténetek, nem is kevés. Én pl. olyan vagyok mint a sógornőd, de egy barátnőm 9 hónap után esett teherbe, úgy hogy már vagy fél éve szedte a terhesvitamint, egészségesen étkezett, jógázott, meg mit tudom én miket csinált már a "siker" érdekében. De az a gyanúm, h ezek nélkül is jött volna a baba....
2012. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is,sajnálom az idáig történteket!

Én egy olyan anyuka vagyok,akinek 5(!!)évig nem sikerült a teherbeesés.Amikor túl voltunk egy problémán jött a következő.Volt inszemilációnk,2 lombikunk.Végül a harmadik lett sikeres.3 hetesek az ikreim.Sikertelenség,kudarc,fájdalom...Minden volt...

Amit én javaslok:menjetek el egy nagyon alapos kivizsgálásra.Ott,ha valami baj van azt kezelik.Ha nincs semmi baj,akkor próbálkozzatok 3 hónapot csak úgy.Nincs hőmérőzés stb.Ha nem jön a baba kezdj el teherbeesés segítőket szedni.Pl

méhpempő

palástfű-méhet erősít,vetélést megelőz

sok fehérje,valamint folyadék

magnézium-ellazítja a méhfalakat

gynevac kúra-beágyazódás segítő

E-vitamin

Drukkolok!

2012. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Jól esnek a megértő szavak.

Kedves utolsó, azt elfelejtettem írni, hogy már ezekben is eléggé benne vagyunk. Mindketten Elevitet (doki utasítására mert tartalmazza a férfiaknak szükséges főbb vitaminokat is) + E vitamint + méhpempőt szedünk + páromnak még extra adag C vitamin.

A teázást még nem kezdtem el, mert félek összezavarja az amúgy normális ciklusomat.

A kivizsgálások pedig folyamatosan zajlanak, most éppen a gyógyszeres peteérés segítésnél tartunk.

Ezek ellenére mégsem sikerül és nagyon nehéz ez a türelemjáték. És csak várni és várni.

De köszönöm a válaszokat, kicsit pozitívabban látom tőlük a helyzetet.

2012. júl. 10. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:
annyira sajnálom ami veled történt :'( mi már 1 éve várjuk a babát és ha most sikerűlne majd elvetélnél nem is tudom mi lenne velem... Így is nehéz minden hónapban várni és csak várni. Már két ismerősömnek is van fél éves kisfia.Sógornőmnek már 13 hónapos a kislánya,neki is 1 év után jött a baba,ők csak annyit tettek hogy akkor voltak egyűtt amikor jól esett nekik.Semmi hőmérőzés,ovu teszt stb. Most van egy barátnőm akinek most 2 hete volt az eskűvöje,nagyon szeretné már a babát azt hiszem ez lesz az 5. hónap próbálkozása de már vett terheségi tesztett,egy halom ovu tesztet és mikroszkópos ovu tesztet.Jól felszerelkezett és még csak az elején tartanak.Azt mondta nekem hogy ő bele bolondulna ha ennyit kénne várnia a babára mint nekem. Fél évig én se görcsöltem rá a témára majd egyre többet nézelőttem a netten,elkeztem hőmérőzni most pedig teázok,1 hónap múlva pedig endokrinilogus.
2012. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!