Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom erről nehéz írni, de mi...

Tudom erről nehéz írni, de mi az oka a vetéléseknek? Baromira félek, PCOS vagyok, sok hormont beszedtem, a dr-ban fel sem merült a vetélés. Azt mondta ha mindent jól csinálok nem lehet baj.

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

a vetéléseknek a legnagyobb részt maga a magzat az "oka". általában azt mondják, hogy azok a magzatok, akik elmennek genetikailag hibásak (tehát a petesejt és a spermium egyesülése nem tökéletesen ment végbe) és/vagy életképtelenek. TEHÁT NEM AZ ANYA TEHET RÓLA! (leszámítva persze a drogos, alkoholista, dohányzó stb. anyák esetét...)

éppen ezért tisztességtelen azt mondani, hogy "ha mindent jól csinálsz", akkor rendben leszel, mert ezzel súlyosbítja az amúgy is meglévő bűntudatot, abban az esetben, ha mégis vetélés lenne a vége.


tehát ne aggódj, de többet nem tudsz érte tenni, mint próbálsz egészségesen élni... :))

2009. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A dr is erre gondolt nem hiszem hogy rosszat akrna nekem.
2009. júl. 14. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Tökéletesen igaza van az előttem szólónak. Még annyival egészíteném ki, hogy lehet oka a vetélésnek pl. a méh deformitása is; vagy ha nem jó helyen tapad meg az egyébként életképes embrió a méhfalban..De ha nincs szervi gond; "csak" hormonális, azt gyógyszerekkel szépen tudják korrigálni; így pcos esetén ha odafigyelsz ezekre a dolgokra (pl, gyógyszer), akkor minden oké lesz!

2009. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a harmadik vetélésem után felkerestem Czeizelt. Ő szépen felsorolta, hogy mik lehetnek a vetélések okai (kb. 7 dolgot említett). Szerintem akkor is foglalkozik az emberrel, ha még a terhesség előtt áll. Ha gondolod, menj el hozzá, elmondja, hogy milyen vizsgálatokat kellene a nőgyógyásznak megcsináltatnia, ill. mit tud ő. Persze ez valamennyi pénzbe kerül, de sokmindent ki lehet zárni vele.
2009. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!