Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csodával határos módon sikerül...

Csodával határos módon sikerült teherbeesnem PCOS-an. Most voltam a dokinál UH-on és még csak petezsákot látott. Azt mondta, hogy nagyon vigyázzak magamra, mert nagy a vetélés esélye nálam. Mire gondolt tul. Képpen?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy valami baj történik, pedig tudom, hogy ppozitívan kéne gondolkozzak. Mit tegyek, hogy megelőzzem a vetélést?Ngayon nehezen jött ez a baba, nem szeretném elveszíteni!!!Légyszives segítsetek!Esetlek van olyan köztetek, akinek PCO-an nem ment el a babája?
2008. dec. 5. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen vannak sokan akiknek megmaradt a baba.Nálad a gondot az okozhatja ha a petefészked nem termel megfelelő mennyiségű terhességmegtartó hormont.És ez ellen nem sokat tehetsz,csak annyit,hogy minden apró jelre figyelsz,és zargatod vele az orvosod.Ő tud segíteni,ha probléma merül fel!12 hét után veszi át a méhlepény a hormontermelést,így addíg vigyázz magatokra!De MINDENT kérdezz meg legközelebb a dokitól,ne hagyd hogy lespórolja a tájékoztatásodat!!Sok boldogságot!!
2008. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én PCOS mellett spontén estem teherbe és épp ma léptem a 39. hétbe :) A rendszertelen menstruáció miatt nem is vettem észre, hogy babás vagyok, csak a 15. hét környékén (addig nem is látszott, hogy nő a hasam, mert nem vagyok egy törékeny alkat). Így nekem gyakorlatilag kimaradt az első hetek parája, ami valamilyen szinten jó volt, viszont nyilván az a legjobb mindkettőtöknek, ha az első perctől kézben van tartva a dolog. Úgyhogy ne aggódj semmin, rendszeresen járj dokihoz és minden rendben lesz!

Boldog pocakosodást!

2008. dec. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. dec. 5. 14:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is PCOS-an lettem pocakos teljesen spontán, szintén sok próbálkozás után. Most 26 hetesek vagyunk. Én is elég későn 7 hetesen vettem észre, nem is számítottam rá, hogy babás lehetek. Nekem a dokim Utrogestan hüvelykúpot írt fel. 12. hétig kellett használnom, napi 2-szer. Ez elvileg sárgatest tartalmú bogyó, ami segíti a baba biztos beágyazódását.

A legfontosabb viszont, hogy ne idegeskedj, gondolkodj pozitívan, beszélgess a babáddal, hogy mennyire vártátok, szeretitek és milyen jó helyen lesz nálatok, és pihenj nagyon sokat!!

Boldog babavárást!

2008. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!