Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátoknak, családtagoknak...

A barátoknak, családtagoknak elmpndtátok, hogy próbálkoztok a babával?

Figyelt kérdés

Azért írtam ki ezt a kérdést mert, tegnap meglátogattuk a barátainkat, nagyon aranyos kedves pár, és kisbabát akarnak. Mi egy hónapja házasodtunk, de nem akarunk még babát. Kicsit olyan szaga volt a bejelntésnek, mintha csak azért mondanák el, hogy tudjuk, nem besikerült baba lesz, mert ők nem akarnak házasodni.

Én biztos nem jelenteném be, nagyon félek attól, hogy esetleg nem lehet baba, nagyon meg kell érte küzdeni. Ilyenkor mindenki a másik életében vájkál, mégha nem is akar megbántani, 1000. terhes vagy már kérdés kiborítja az embert.

Ti elmondtátok? Ha igen miért? Kiknek? Nem bántátok meg! Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!!!


2012. júl. 27. 14:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
nálunk tudja mindenki, azt is, miért nem sikerült még. kivéve a munkahelyemen persze, nem akarok bakot lőni, de a család, meg a barátok tudják
2012. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Egyébként nem kínos magyarázkodni, hogy miért nem jött még össze a pici? A család rá szokott kérdezni, vagy megvárják míg te mondod el, hogy mi újság?
2012. júl. 27. 14:36
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudták. Elvetéltem sajnos, ezt is tudták, és azt is, hogy a 3 hónap után ismét megpróbáljuk. :) Nem bántuk meg, nem vájkáltak. Persze férjem részéről a család (!) kibeszélt a hátunk mögött, hogy minek nekünk gyerek, stb. Erre azt mondtam csak, hogy ha ilyen rosszindulatúak, boruljon a nyakukba egy zsák sz@r. :) Utálatosak...
2012. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Én nem mondtam el. Szerintem ehhez senkinek sincs semmi köze rajtatok kívül. Én féltem attól is, hogy ha elmondom "mindenkinek", akkor állandóan méregetnének,kérdezgetnének, attól meg falra másznék. Sőt, amikor sikerült teherbe esnem, akkor a 12 hetet is kivártuk, mire bejelentettük.
2012. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem mondtunk semmit, de ahogy telt az idő, apósom állandóan zrikált bennünket, mikor lesz már unoka. Aztán megelégeltük, mondtuk neki hogy próbálkozunk de nem jön, utána nem szólt többet.

Egyébként én a munkahelyemen anno bejelentettem, hogy meddőségi központba járunk, mert akkor még az Mt. szerint védett voltam az alatt az idő alatt is.

Projektvezetői munkát is adtam vissza akkor, de senki nem akadt ki rajta, csak drukkoltak nagyon!

2012. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok függ a barátoktól, családtól. Ha igazán jó barátok, megértik. Mert pl. kicsit kellemtelen egy baráti társaságban állandóan visszautasítani az alkoholt....De ha tudják, hogy már megy projekt, akkor valószínű nem fog odállítani senki egy pohár erősebb itallal, vagy nem fogja minden egyes alkalommal viccesen kérdezni, hogy "Na, na .. érkezik a trónörökös??"

Amúgy a házasság miatt elmondani tök értelmetlen?!És mi van ha házasság előtt fogan? Nálunk így volt, 3 hónaposan házasodtunk, és nem becsúszott baba volt, hanem terveztük, csak azt nem tudtuk, h egyből fog jönni :) Van aki 6 hónaposan is nagy hassal odaáll az anykaönyvvezető elé. És akkor mi van?

2012. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Akinek még nem jött a baba, azoknak kitartást! Biztos sikerülni fog! A másik, hogy én is a családtól félek nagyon, párom részéről, nagyon szeretik kibeszélni az embereket. Legszívesebben, csak akkor mondanám el nekik, mikor már megszületett a babánk.
2012. júl. 27. 14:48
 8/24 anonim ***** válasza:
Akkor a barátoknak igen, a családnak ne mondjátok el, csak ha eltelt pl. a 3. hónap (majd ha terhes leszel)
2012. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Utolsó! Amúgy nekem is ez volt a fura, de éreztem, hogy csak azért mondták el, mert nem házasok. Egyébként, házasságon belül is becsúszhat a baba, én azt is elmondanám, számomra ez nem szégyen.
2012. júl. 27. 14:53
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 6. válaszolónak ment! :)
2012. júl. 27. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!