Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Őszintén mondjátok meg nekem...

Őszintén mondjátok meg nekem hogy miért kell tudatosan (! ) rossz kapcsolatra gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A rossz kapcsolat kifejezés gondolom mindenkinek világos milyen:

állandó vita,tiszteletlenség,nem számíthatnak egymásra a felek stb stb.

Hogy vállalhat egy nő mégis gyereket úgy hogy tisztában is van a kapcsolata minőségével?


Bele se gondol hogy ott majd nem csak neki kell így élnie hanem a gyerek is ezt fogja látni?Hogy ez lesz a megszokott családkép?Már ha addig apa velük marad és nem hagyja ott őket mindenféle gond nélkül.

Arról nem beszélve hogy az ilyen férfire számítani se lehet,már a terhesség alatt sem fog segíteni hát akkor utána...


Írjátok már meg ezt nekem,mert lehet velem van a baj,de én ezt sose tudtam megérteni hogy egy nő hogy hozhat ilyen buta döntést.


2012. aug. 2. 07:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos vannak ennyire ostoba emberek. Felelőtlen, és szerintem nem egy IQ bajnok az illető.
2012. aug. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nagyon sok azt remélik,hogy egy baba javít a dolgon és megpróbálják,mert szeretik az a mocsok férfit.Vagy még egy variáció,mégpedig az,hogy "beleszokott" már a kapcsolatba....változtatni lusta,vagy csak szimplán fél...de gyermekre vágyik,így magának szül egyet....

Én egy kicsit mindkettőbe tartozom...lehet nem vagyok IQ bajnok(mert valóban nem adják az IQ-t a diplomákkal),de sokszor hoz az ember rossz döntést,vagy képtelen meghozni egy döntést!

2012. aug. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Anyám ilyen rossz kapcsolatban élt világ életében, de a terhesség kényszerítette bele, nem tudott volna egyedül felnevelni. 20 évesen én is belekerültem egy olyan kapcsolatba ami nem nevezhetnénk a legjobbnak (persze az elején minden szép és jó volt), mikor ezt anyámnak elpanaszoltam, azt mondta szülj egy gyereket, az majd szeretni fog (arra panaszkodtam hogy a párom elhanyagol).

Még egy pillanatra el is hittem... de aztán szerencsére találkoztam valakivel, aki felnyitotta a szemem. Azóta tudom milyen a jó kapcsolat, és másfél éve várjuk hogy kopogjon a gólya. Néha eszembejut mekkora hülyeséget csináltam volna ha akkor hallgatok anyámra. Ugyan abba a feszült, veszekedős légkörbe kellett volna felnőnie a gyerekemnek, amibe nekem is, és hacsak nem találkozik valakivel, lehet ő is azt hitte volna hogy ez a normális...

2012. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Mert sokan félnek kilépni a rossz kapcsolatból viszont nagyon vágynak egy babára (sokan azt hiszik az valamiféle pluszt ad az életükhöz vagy hogy így megbecsült tagjai lesznek a társadalomnak meg onnantól van kire "fogni a dolgokat") és így bevállalják.

Meg azt hiszik majd megváltozik apuka.

Egyébként egy baba tényleg sok plusz ad nyilván (nekem is van 2) de azért hatalmas felelősség és nagyon nagy feladat ha jól vagy megfelelően szeretné az ember csinálni.

És egy rossz kapcsolaton szerintem csak ront a gyerek. Még egy jót is megterhel.

2012. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nyers és őszinte leszek: mert sokan komolyan veszik azt a baromságot, hogy egy gyerkőcnek az anyagiakon túl teljesen elég az anyai szeretet. A nők igenis hajlandóak túl misztifikálni az anyaságot.
2012. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván azért, hogy majd a baba helyrehozza a kapcsolatot!
2012. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Sokan azt hiszik, hogy helyrehozza a kapcsolatot, mások pedig a gyerekkel akarják magukhoz láncolni a párjukat, így akarják elérni, hogy gyűrű kerüljön az ujjukra. És bár ez manapság már egyáltalán nem lenne szüksége, még mindig él az emberekben, hogy ilyenkor házasodni kell, sajnos.

A másik, hogy vannak olyan anyák, akik úgy vállalnak gyereket, hogy azt hiszik, hogy az tényleg abból áll, hogy babázás, meg jajj, de cuki (eszméletlen, hogy hány ilyet ismerek), és hogy majd a gyerekben találnak vígaszt, ha már a kapcsolatuk szar. És amikor megszülnek akkor jön a meglepetés, hogy egy kis lilafejű sárkány nem hagyja őket aludni, a párjukkal a maradék szexuális életük is eltűnt, esetleg le is lép a pasi.

És vannak azok, akiknek már maguknak sincs képük arról, hogy hogyan is néz ki egy normális kapcsolat. A férfi és a nő is elfogadja, hogy az a normális, ha a nő folyton hisztizik, ha rendszeresen ellenőrizgetik egymás telefonját, egymás emailjeire belépegetnek, ha féltékenységi jeleneteket rendeznek, kémkednek a másik után, esetleg a férfi durva, iszik, dehát azért, mert ez így normális. Aztán az ember kívülállóként látja, hogy ez mennyire rosszul működik, de ők maguk hiába szenvednek tőle, ezt a példát látták és nem tudják, hogy lehetne másképp is. Úgyhogy végül felnevelnek egy lelkisérült gyereket, esetleg a gyereknek közben 4 mostohaapja lesz, meg ismeri apucinak mind a 6 csaját...

2012. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Ja igen, azt elfelejtettem: vannak olyan nők, akik semmiben sem jeleskednek, és akkor azt az egy dolgot csinálják, amire képesek: gyereket szülnek. Utána meg jön az én a ygerek miatt mondtam le mindenről duma...
2012. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek a 7-8as válaszolóval!!! minden szavával. De vkinek az elevenébe tapintott, mert jól le lett pontozva...://
2012. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem írok számokat csak így összegezve írnék a válaszokra.

Először is köszi mindenkinek a választ!!!Örülök hogy ennyien írtatok.

Az egyikőtök írja hogy az anyja a saját rossz példáját "erőltetne" rá a lányára.Na kész,itt padlót fogtam.Hogy ha már neki sz*r volt az élete legyen a lányának is?Nem az lenne a feladata hogy kijavítsa azokat a hibákat amiket az ő szülei vagy ő maga követtet el?

Másik:Nagyon jó dolog, hogy egy élettel lutrizik egy nő hogy maga mellett tartsa a pasiját vagy feljavítsa a sz*r házasságát.

EGY EMBERI ÉLET.Azért ez mégsem ugyan az hogy "össze szedem a cuccom hátha besz*rik hogy elhagyom és hátha így megváltozik"

Az a probléma hogy itt már nem csak anya beletörődött élete a lényeg meg apa viselkedése.Hanem a baba élete.

Lehet hogy fizikailag mindent meg tudnak adni a gyereknek,de hogy lelkileg elfuserált lesz az biztos.Az lesz a családkép hogy anya megkeseredett és foggal körömmel harcol azért hogy egy család legyenek,apuka meg sz*rik az egészbe?

Ezzel csak takaróznak a nők,meg vigasztalják magukat hogy maguknak szülik.Ilyen nincs.Egy gyerekhez apa is kell meg anya is akik tisztelik és megbecsülik egymást.

Pont emiatt a felfogás miatt ilyen a mai világ.A mai fiataloknak annyira nincs erkölcse,nincs értékrendje hogy borzasztó.És ezt mind mind otthonról hozzák.


Félnek kilépni a kapcsolatból?Miért?Mert a világ egyetlen férfiával éltek?Mert egyedül nincs élet?Hát persze,minek is adna esélyt a boldogságra mikor van egy paraszt aki megalázhatja minden nap de legalább az övé(már HA az övé).Ez egy érett felnőtt gondolkodás,ideális eszme egy gyerekcsináláshoz.


Elnézést ha nyers vagyok,de mélységesen elítélem az ilyen nőket,és tök lesz*rom hogy milyen ok vagy ürügy vitte ilyen döntésre őket.Elvileg már nem szégyen elválni,sem pedig későn szülni,az meg pláne nem ha nem 18 évesen szüzen mész férjhez.Adott a lehetőség hogy megválasszuk azt a társat aki megfelel számunkra,akivel kölcsönös a szerelem,a tisztelet és minden adott ahhoz hogy egy család lehessünk.És akkor ennek fényében nem értem azokat akik inkább leélik az életüket(vagy több tíz évet) úgy hogy boldogtalanok mindenféle tekintetben.és a gyerekeik is ezt nézik végig...

2012. aug. 2. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!