Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért botránkozik meg 10...

Miért botránkozik meg 10 emberből 8, hogy nekem 24 évesen nincs gyerekem és vagy 10 évig nem is szeretnék?

Figyelt kérdés
Ma már nem az a módi szerintem,hogy 18 évesen szülünk és a gyereknevelésből áll az élet. Persze egyszer majd talán én is szeretnék,de nem most és a semmire minek is?! Felelőtlenség lenne szerintem.A családban mégis sokan szekálnak vele.
2012. aug. 10. 16:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Miért kéne 24 évesen gyerek? Sztem ezt mindenki maga dönti el, max megbánja később.
2012. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát ez az.De az ismerősök,családtagok sokszor célozgatnak,hogy hát 24 múltam és nekik ennyi idősen már volt,meg stb. Nővérem is 18 évesen,anyu 19 évesen lett anya és nem értik én mért nem akarok még.
2012. aug. 10. 16:38
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is kb. így gondolom. Azért ma már az Anyának is bőven be kell szállnia a családi kaszába nem mint régen.
2012. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Kiki01 ***** válasza:
34%
Mert nem tudják elképzelni hogy nem csak úgy lehet élni ahogy ők tették meg ahogy régen szokás volt. Nem a te bajod, így ne is törődj vele.
2012. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És látok most is sok 19-20 éves lányt,akikről tudom,hogy agyilag még szinte gyerekek,de ki tudja mért,mégis terhesek vagy már van gyerekük.Amig nem érzem úgy,hogy mindent vagy aránylag mindent meg tudnék adni egy gyereknek,addig nem esek teherbe.És ha ez 33 éves koromig nem történik meg akkor sem dől össze a világ! Bár túl későn sem szülnék már,de még nem vagyok lemaradva semmiről sem úgy érzem!
2012. aug. 10. 16:47
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

A nő huszonéves korában a legalkalmasabb arra, hogy gyermeket szüljön. Ez biológiai tény. A szülők idejében is és most is.

Sajnos ma ezzel teljesen egyidejűleg kellene megalapoznia a jövőjét(bedolgoznia magát a szakmába, lakásra gyűjteni...stb.)

Nagyon keveseknek sikerül ez egyszerre, egyformán jól.

Egyszerre, de nem egyforma hangsúllyal sikerül a többségnek,-szerintem.


Családod azért aggódik, hogy nehogy behozhatatlanul lemaradj a gyermekvállalásról.

Ha 34 évesen szülsz, 40 éves leszel, mire a gyerek kijárja a nagycsoportot. 52 éves leszel, mire leérettségizik.És ha ő is 34 évesen szül majd, akkor 68 évesen leszel nagymama. És ez csak az első gyermek...Leszel-e fizikailag idegileg elég erős és teherbíró? Leszel-e türelmes nagyija az unokádnak?

2012. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó az én Anyukám engem 35. évesen szült, és soha nem okozott problémát. Soha senki nem nézte a nagymamának, mert fiatalon tartotta a gyerekei. Én sem hiszem, hogy sokkal előtte fogok.

Az meg, hogy mihez van idegzete az hülyeség, mert ne mond, hogy egy 18. évesnek több tűrő képessége van mint egy 35. évesnek.

2012. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó abban,hogy biológiailag mi merre,mettől meddig.De! és itt a lényeg: miért szüljön olyan ember huszonévesen,aki nem érzi érettnek magát arra,hogy anya legyen? Én nem készültem eddig fel erre és kb 17 éves korom óta így gondolkodom,tehát semmi nem változott 7 év alatt. Komoly gondolkodású vagyok,de még képtelen lennék lemondani dolgokról.Egy munkatársam azt mondta,ha így érzem,inkább ne vállaljak még gyereket,minthogy legyen egy,de az az én hibámból elkallódjon!És igaza van.Én még nem lennék jó anya és szerintem így sokkal felelősségteljesebb döntést hozok,mintha a külvilág számára,megfeleésképp szülnék!
2012. aug. 10. 17:22
 9/20 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es! Első gyermeke vagy anyukádnak?- Itt úgy értettem, az első gyermek vállalása volt a kérdés. Tisztelem Anyukádat, hogy ilyen fitt tudott maradni. Szerintem az ő teherbírása inkább különleges, mint általános.


Kedves Kérdező!

Csak Te érezheted, hogy mire vagy képes /érett ill. mit tartasz fontosnak.

De idáig csak arról írtál, Te mit szeretnél? És mit szeretne a férjed/párod? Ő még nem került szóba. Egyetértetek abban, hogy később legyen gyermeketek?

2012. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat az OFF-ért, csak még azt szeretném írni a 7-esnek, hogy egy 20 év körüli ember még jobban bírja a fizikai megterhelést, ideértve az éjszakázást is a kicsi mellett, mint egy 30-40 év közötti.

Senki sem lepődik meg azon, hogy egy fiatal képes éjszakába/hajnalba nyúlóan bulizni....a picihez többször felkelni legalább akkora strapa, csak több értelme van :)

2012. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!