Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » őszinte véleményeket kérek!...

őszinte véleményeket kérek! 34 éves vagyok, két éve túl a mellrákon. Párom 45 éves és épp kisbabát terveztünk amikor jött a dög (én igy hivom) belevágnátok-e?

Figyelt kérdés
mindketten elváltunk,nekem egy fiacskám van,párom elveszitette a gyerekeit(az ex munkássága)..most jutottunk odáig,hogy az orvosaim szerint eldönthetem,akarok-e gyereket..?nekem minden vágyam,hisz az egyetlen férfi akinek érdemes szülni az a párom(sztem)ám ő hezitál...mondván már túl öreg hozzá...de látom rajta nem teljes a meggyőződése...mit gondoltok????nekem minden vágyam,még akkor is ha egyedül kell majd felnevelnem...de ráerőltetni nem szeretném őt...véleményeket várok...
2009. júl. 21. 07:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megértem, hogy hezitál, szerintem ez természetes, ha kicsit felelősségteljesebben gondolkodik.. Én 30 múltam, de már most hezitálok, hogyan is lesz a következő 2 gyerekkel, mivel olyan 3-4 év múlva jöhet majd a következő, és egyáltalán nem tudom, hogy fér igy majd bele a 3. gyerek. Nem biológiailag, hanem korban, hogy fogom felnevelni, lesz-e állásom 45-50 évesen, hogy fogok öregedni majd vajon, azaz oda tudok-e rá figyelni. Abban pláne reménykedem, hogy nem visz el valami kórság korán. De annyira rossz ezekbe belegondolni! Sokkal szebb lenne csak egyszerűen bevállalni, de mivel felelősség, muszáj ilyeneket is mérlegelni szerintem. Szerintem, ha párod amúgy "jó" állapotban van, mozog, vigyáz magára, nincsenek súlyos örökletes betegségei, megbizható munkátok van, ami később is kitart, akkor én a helyetekben bevállalnám, hisz az ösztönöknek nehéz nemet mondani. De nagyon vigyáznék magamra, sport, egészségmegőrzés, hogy minél tovább ott legyek majd a kicsinek.
2009. júl. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

A helyedben nagyon meggondolnám a szülést.Nem a párodnak szülsz,hanem kettőtöknek,illetve ha egyedül akarod esetleg felnevelni,akkor csak magadnak.

A párod életkora is elég magas,amikor a gyerek 20 éves lesz,te 54 a párod 65 éves,az elég sok egy kamaszgyerek neveléséhez.És 20 évesen a legtöbb gyerek még nem önálló.

Amit én a legkockázatosabbnak tartok,az a betegséged.Egyetlen felelős orvos sem mondhatja neked azt,hogy két év után teljesen gyógyult vagy.Tünetmentes lehetsz,de senki nem garantálhatja,hogy néhány év múlva nem újul ki a betegséged.Nem ijesztgetni akarlak,de volt ismerősöm,aki 6 évig teljesen tünetmentes volt,és akkor jelentkezett újra a betegség,és fél év alatt elvitte.Remélem,hogy te egészséges maradsz,bár mindenütt azt hallottam,hogy 5 év után mondható,hogy egy rákos beteg meggyógyult.Te még csak 2 éve vagy túl rajta,és ott van a fiacskád is.Ha szülsz még egy gyereket,és újra beteg lennél,akkor a párodnak kellene a legrosszabb esetben mindkét gyereket felnevelni,lehet,hogy nélküled.

Jól gondold át a dolgokat,mielőtt döntesz,együtt a pároddal.Kívánom,hogy egészséges maradj.

2009. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Egy ffi pszichológus egyszer azt mondta nekem, hogy egy férfi ritkán érzi, hogy kész a gyerekvállalásra. Minden korban más-más ok miatt. Én nem egy duhaj pasit ismerek, akik 40 éves koruk után higgadtak le egy nő mellett, és akkor jött a baba. Azóta ők a legbüszkébb apukák, kényeztetik és imádják a gyermeküket. Tudom, hogy nálatok kicsit más, mert már van gyereke a párodnak, de nem hiszem, hogy ez annyira befolyásolná a babával való kapcsolatát. Ha mutat egy kis hajlandóságot, és nem zárkózik el mereven, én biztosan megpróbálnám meggyőzni, és belevágnék.

Gratulálok, hogy legyőzted a dögöt! A barátnőm is keresztül ment rajta, láttam a mélypontot, tudom, milyen nehéz lehetett Neked is!

2009. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ez igy igaz,nem is rögtön szeretném...a dokik sem ezt mondják...5 évet várni kell...csak érdekelne,hogy egy amugy egészségtől kicsattanó,sportos,izmos,aktiv pasi,biztos anyagi háttérrel(!) hány éves korig vállalna gyereket!!!elsősorban pasik válaszát várom!!!de csajok,ti is irjatok..
2009. júl. 21. 08:22
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok. 07:39 válaszából nem tetszik, hogy most akkor aggódj örökre a mellrák miatt, és ezért ne vállalj gyereket. Szerintem pont ez az a hozzáállás, ami semmi jóra nem vezet. Pozitivan kell hozzáállni.

Szerintem pasik a gyerekvállalás nevelés rovatot ritkán látogatják, de majd megkérdezem férjemet :D

2009. júl. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ötvenes férfiak sajnos úgy hullanak, mint a legyek. :-(


De ezzel nem elriasztani akarlak a gyerekvállalástól, egyáltalán nem. Csak azt mondom, hogy nem lehet tudni, a párod milyen egészségi állapotban lesz 5 év múlva. Neki is kellene egy alapos kivizygálás, főleg ha sokat dolgozik. Az infarktus rengeteg életerős férfit elvisz, pedig vannak előjelei.

2009. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mindenképpen azt mondom,hogyha szeretnél kisbabát,akkor tedd meg a lépéseket!A férfiak ilyenkor mind kétségbe esnek,de ha megtudják,hogy a párjuk a kicsijüket hordja a szivük alatt,akkor már örülnek!Ha hezitál,azt jelenti,hogy ha megfoganna a baba,akkor nem lenne már kifogása!Bátran vágj bele!Az én párom se akarta annyira a babákat,de ahányszor megtudta,hogy terhes vagyok,nagyon örült!

Kitartást és jó egészséget kivánok!

2009. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont mint az én szüleim. Apám és anyám ugyaennyi idősek voltak, mint Ti most. Apám hezitált, de végül szerencsére mellettem döntött. Egy őszinte beszélgetés sokat lendíthetne az ügyön. Nálunk legalábbis bevált...
2009. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
93%

Szia!


Gratulálok ahhoz, hogy túl vagy anehezén! Szerintemalegszebb és a legtermészetesebb életösztön vezet Téged és a párodat! Ismerek olyat, aki orvosi műhiba miatt meghalt, 2 kisgyerekkel (4 és 6 évesek) és rá 19 hónapra a férj is meghalt rákban...de a hab a tortán, meghalt napra pontosan egy évre rá a nagymama is. A két gyerek mégse boldogtalan, és biztos vagyok benne, hoyg nagyszerű emberek lesznek. Ismerek olyat is, aki bőven túl a 60-on lett apa, és szuper apa. És amikor közel 90 évesen elment, a fia,a ki már 30 körül volt, egyszerűen nem tudja elengedni, pedig felnevelte őt. Persze elfogult vagyok, de ha mindenki ebből indulna ki, hogy a statisztika szerint mikor kell elmennie ebből az életből, már rég kihalt volna a világ. Meghalnak emberek 30 évesen is, és van, aki 100 évet él. Ha két ember akar életet teremteni, akkor szerintem (Hittől függetlenül)lesz ereje felnevelni a gyereket. Én elfogult vagyok, 31 leszek két hónap múlva, a férjem pedig most töltötte be az 55-öt, túl rengeteg komoly betegségen. És mégi sbelevágtunk. Most volt az első inszeminációnk, elvileg 8 napos vagyok, és nagyon reméénykedem...Ja, és egy nő, vagy egy férfi is, ha szülő, ha igazán szülő, akkor felneveli a gyermekét egyedül is. Lásd a háborús árvákat... az élet mindig ad megoldást, ha a belsőd ezt sugallja, ne félj igent mondani a hívó szóra! Persze mérlegelve, akkor, ha a rosszat is el tudod fogadni. De én nagyon hiszek Benned, Bennetek! Írj majd, hogy mi van NÁlatok!


Rebike

2009. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyjátok ki az életetekből a közös gyermeket, ha annyira szeretitek egymást.A legnagyobb öröm egy párkapcsolatban a gyíermek, és nem vagytok ti még olyan idősek ehhez.Sőt, és aki negyven felett vállal gyereket? Ha szeretnéd, győzdd meg a párod, biztos totkon ő is szeretne, csak nem szívvel hanem ésszel gondolkodik.Igaza is van, de akkor lemarad a közös babátokról.Én belevágnék a te helyedben.
2009. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!