Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menzinél a...

Rendszertelen menzinél a teázásná a 14- ik napon kell válltani? Tapasztalatokat szivesen olvasnék

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
rendszertelen mensinél nem kéne teázni mivrl még jobban bekavarhat hanem ki kéne vizsgáltatni magad.
2012. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvasnál írt fel gyógyszert meghozta vele 3 hónap kimaradás után és annyit mondott majd lesz valahogy várjam a következö menzim.
2012. aug. 28. 07:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress egy hozzáértőt mert ennek nyilván gőze nincs róla. leginkább ne nő dokit hanem egy erre specializálódott endokrinológust. Sajna kevés van belőlük, de más nem fog segíteni neke. Nyilván való, hogy hormonális betegséged van.
2012. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem kipróbálhatod, ha amúgy is csak gyógyszerrel tudják meghozni, véleményem szerint ártani nem árthatsz, ha egy ciklust végig csinálsz.

Mivel rendszertelen a ciklusod, valószínűleg nem a 14.napon van az ovud.

Tehát először is szerezz be egy hőmérőt, és vezesd a görbédet.

Kezd el inni a cickafark teát a mensid elmúlta után addig, amíg azt nem látod a görbéden, hogy leesik a hő, majd utána felugrik. Ekkor van az ovud.

Ez után válts palástfű teára, amit addig igyál amig megjön a mensid. (elvileg 12-14 nap lesz az ovutól számítva)

Én is így iszom, ez már a második ciklusom és látszik a változás. (nekem mindig volt mensim és ovum is, viszont a ciklushosszom sosem volt állandó - ezért kezdtem el inni)

2012. aug. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem hosszuak voltak a ciklusaim, igy fogalmam sem volt rola, hogy mikor van ovum es mikor valtsak a teakkal. Vettem vaterarol 2500ft-ert 30 db ovutesztet es minden nap megcsinaltam egyet. Meg jo, hogy nem hagyatkoztam a megerzeseimre, mert en a 15. nap korul ereztem az ovum, de az ovuteszt akkor negativ volt. A 24. napon valt teljesen pozitivva. Meg ittam a teat utana 2 napig, aztan valtottam palastfure,mert allitolag a cickafark segit megrepeszteni a tuszot, es volt 1 csepp ver aznap a bugyimon. Ilyen meg sosem fordult elo:) a parommal egyutt is voltunk, es akkor a 38 napos ciklusom 24. napjabol megfogant a kislanyunk:)

23 hetes varandos vagyok vele:) sok sikert! Vegyel ovutesztet, az a biztos!

2012. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó kettő írta jól.

Ne számolgass, hanem vmivel (hőmérő vagy ovuteszt) nézd meg pontosan, mikor van ovud.

2012. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is igy csináltam, pco mellett, fogi elhagyása után nem akart megjönni, tesztek negatívak voltak. Én mikroszkóppal nézem, pco-val ugye az többször, ill. sokáig mutatja a pé-t, de akkor már egy hete semmi nem volt. elkezdtem inni a cickát, két nap mulva kezdődött pé, 3. naptól a palástfüvet ittam, 11-én mensi. 16-tól (mikor elmúlt) megint cickát ittam, de 20-án volt kicsi barnázás, meg derék-vesefájás, pisiinger, onnan inkább megint a palástfüvet ittam, aztán ez elmult mintha elfújták volna, és 22-én pozit teszteltem!

Nekem elsőre bejött!! És szerintem is ha csak 1 hónapra kipróbálod, legalább megtudod, hogy mi a helyzet (ovuteszt, hőmérőzés), és ha ugy gondolod, hogy inkább tutira mész, és csináltatsz bármilyen vizsgálatot, még mindig megteheted. Legalább addigra lesz a kezedben egy-két tuti infó (doki örülni fog).

Egyébként a cickarkról úgy tartják, hogy mindenféle női bajnak legjobb ellenszere!

De: csak 3 hónapig/ciklusban lehet inni, ill. mensinek teljesen el kell múlnia, mert bő vérzést okozhat!

Én ajánlom, de neked kell dönteni:)

2012. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.ovu tesztet rendentem és azt fogom használni a cickafarkfü teát iszom.reményt kaptam tõletek :) boldog várandóságot mindenkinek.
2012. aug. 28. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:

látom az ovuteszt mellett döntöttél... jótanácsként azt javasolnám, hogy kezd el a hődet is mérni (ha teheted)!

Ha további kivizsgálásokra kerülne a sor, akkor az orvos nagyon fog örülni a hőgörbédnek.

Hallottam olyanról akit pl. elküldött az orvos, mondván, mérje a hőjét egy-két-három hónapig és akkor menjen vissza ha tudja vinni azt is.

Nem nagy macera (ha esetleg attól félsz). Tény hogy a lényege, hogy mindig ugyanabban az időben, felkelés előtt 5 percig mérd, de meg lehet szokni, hidd el és akkor már nem teher!

Sok sikert! :)

2012. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!