Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan, és mikor mondtátok el...

Hogyan, és mikor mondtátok el a főnökötöknek, hogy terhesek vagytok? Én félek elmondani, mert egy utálatos nőszemély.

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 07:54
 1/6 Gottacska ***** válasza:
Hát sajnos nekem is pont ugyanez volt! de aztán rájöttem , hogy kisbabát várok és az egy csodálatos dolog! Nem szabad hogy ilyen gondolatok rontsák el a hangulatodat terhesség alatt! állj oda elé és kész! Bár én telefonon tettem meg :S meg elmentem orvoshoz és veszélyes munkakör miatt nem engedett tovább dolgozni! A főnököm azt mondta " ez nem fer"!! NA én onnantól kinevettem...hiszen mi nem fer gyereket szülni :O nyugott legyél és mond csak el!
2012. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen, akkor mindenképp legyen egy tanu veled, vagy akár többen is, akik hallják a bejelentésed, és nem félnek a főnőkkel szemben.... Sajnos sok olyan esetet ismerek hogy csak egyedül ment a kismama négyszemközt, a főnők kirugta, a biroság meg nem tud mit tenni mert kettejük szava áll egymásnak ellent. És itt persze a kismama bánja, mert se munkája, se gyed, a munkáltató meg csak felvesz egy új alkalmazottat. Úgyhogy legyenek tanúid!!!
2012. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan utálatos, akkor jobb, ha viszel magaddal valakit, és egyből egy írásos bejelentéssel menj, amit aláárasztatsz a főnökkel. Mert már csak akkor védett a kismama a kirúgás ellen, hogyha előtte közölte a terhesség tényét, és ez bizonyítható is. Ha csak szóban közlöd vele, simán letagadhatja később.
2012. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia nekem ezzel hála istennek nem volt gondom van már 2 lányom és visszamentem dolgozni tavaly februárban most ebben az évben tavasszal mondtam a fönökömnek hogy tervezzük a 3 babát majd valamikor év vége felé ugy számítson rám én kórházban dolgozom intenzív osztályon ha most kiderül a héten hogy terhes vagyok mert nem fog megjönni pénteken akkor jövöhéten csütörtökön megyek dokihoz és onnan egyből a fönökömhöz hogy táppénzen leszek mert nem lehet terhesen intenziven dolgozni nagy a fertőzés veszély nekem hál istennek ebből nem lesz gondom bemegyek csütörtökön és péntektől már betegállományban is leszek remélem legalábbis kitartást neked és merj elé kiállni ne félj te és a babád a legfontosabb lehet hogy megértő lesz remélem minden simán megy majd minden jót nektek
2012. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én azt tettem, hogy amikor szóltam, azzal egyidejűleg e-mailen jeleztem a munkaügyre is. Így senki nem tudta letagadni, hogy szóltam. De a baba a legfontosabb és a Te egészséged. Így minden mást igyekezz figyelmen kívül hagyni.

2012. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Akár utálatos, akár egy angyal, el kell mondanod mielőbb. Előbb szóban, aztán írásban is jelentsd be, lehetőleg e-mailen amiről kézbesítési és olvasási visszaigazolást is kérsz, ezeket nyomtasd ki a levéllel együtt és tedd el. A MT júluis 1-től hatályba lépett változásai miatt a terhesség alatt csak akkor vagy védett státusban, ha bizonyíthatóan tudott róla a munkáltató.

Én 6 hetesen mondtam el, igaz akkor még szóban elég volt, mert előtte vállaltam egy magasabb pozíciót, úgy, hogy nem tudtam terhes vagyok. Mivel a férjem ugyanott dolgozik, ketten mentünk be. Utána gondoskodtam róla, hogy írásos nyoma maradjon, hogy ők tudatában vannak a ténynek pl: minden terhesgondozás előtt e-mailt írtam a közvetlen felettesemnek, hogy melyik nap leszek távol, és milyen okból kifolyólag.

2012. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!