Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt 2abortuszom. Bele beteged...

Volt 2abortuszom. Bele betegedtem! Most szeretnénk babát! Próbálkozunk már fél éve, eddig eredménytelenül! Vlmi tipp? Szerintetek nincs esélyem? Ha orvoshoz elmegyek nem fognak bántani?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az abortusz okozhat gondot, érdemes lenne konzultálnod egy hozzáértő orvossal.
2012. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A múltat már nem tudom megváltoztatni, sajnos. Az orvosnak nem az a feladata, hogy ítélkezzen, és nem is fog. Mindenképp szükséges lenne egy alapos orvosi kivizsgálás!
2012. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Esélyed biztos van. fél év még nem nagy idő átlagosan 1 év mire összejön valakinek a baba. Dokihoz mindenképpen mennyél el nézzék meg minden rendben odabent. Bántani nem fognak.
2012. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézzd, nyilvánvalóan olyan élethelyzetben voltál, amikor nem hozhattál más döntést, mert ilyet egy nő tényleg csak akkor tesz,ha teljesen kilátástalan a helyzet amiben van. Ítélkezni feletted nem lesz joga orvosnak, mindenesetre légy őszinte felé mindenképp!! Ez alapja a jó beteg-orvos viszonynak. Fél év még nem nagy idő, s életkorodat sem írtad. Viszont körültekintően járj el,ha még nincs választott orvosod, hogy hova mész. Amennyiben meddőségi intézmény szeretnél felkeresni, szívből ajánlom Neked a Kaáli intézetet, bár lehet ha lehet ne fél évet mondj, inkább egy évet, de tuti nem fognak elküldeni! Minden jót kívánok, egy 5 éve küzdő, 5 sikertelen inszemináción, sok lombikon, két méhenkívülin és vetélésen átment nő, aki nem adja fel!
2012. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Senki nem fog bántani...szerintem is menj orvoshoz,hisz a 2 abortusz lehet h.megnehezíti a baba projektet...

De az biztos h.lesz babád...csak kérj orvosi segítséget....ha máshogy nem sikerül...

Sok sikert és kitartást!!!

2012. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha eleve azzal a problémával fordulsz az orvoshoz,hogy babát szeretnétek,de nem sikerül,akkor az első kérdései között fog szerepelni,hogy voltál-e már terhes,hanyadik terhességed,volt-e abortuszod,stb. Nem fognak bántani,hiszen egyrészt semmi joguk hozzá,másrészt őket nem érdekli különösebben a Te múltad,csakis orvosi szempontból!

Nekünk 1 év után sikerült,gyógyszeres közbenjárással,bár nekem sosem volt terhességem előtte. Tudom ajánlani az orvosomat,aki nagyon rendes,jó szakember és azon van,hogy segítsen! Előtte rengeteg orvos elküldött,hogy nem segítenek,ugyanis túlsúlyom van a fogamzásgátló után,Ő viszont egy percig sem erőltette a fogyást. Ha érdekel,írj priviben és megírom az elérhetőségét. Ja,és még annyi,hogy bár magánrendelés,de nagyon baráti ára van-mi sem vagyunk eleresztve-a mai árfekvésekhez képest!


Üdv:

10+1 hetes,ikres kismami:)

2012. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ZsZs27 ***** válasza:
Lehet, hogy érdemes lenne felkeresned az orvos mellett egy pszichológust is. Lehet, hogy lelki probléma is benne van a pakliban, hisz írod is, hogy még mindig bánt a két abortusz. Valamiért az emberek szégyellnek lelki segítséget kérni, pedig sokszor az is kihathat a fizikai állapotra. Fél év még nem sok idő, és sok orvos nem is nagyon foglalkozik az emberrel ennyi idő után még, általában az 1 évet szokták mondani, hogy annyi idő után menjen vissza, pedig ez akkora ostobaság. Én is vártam egy évet, nem lettem terhes, pedig ha hamarabb elmegyek, hamarabb kiderül, hogy hormonproblémám van, és akkor talán nem kellett volna 3 évet várnom, hogy teherbe essek. Azóta azt tanácsolom az ismerőseimnek, akik 5-6 hónapja próbálkoznak sikertelenül, hogy ha elmennek orvoshoz, mondják, hogy már egy éve próbálkoznak, akkor biztos foglalkoznak velük. Most pont egyik barátnőm volt így orvosnál, és mázlija volt, hogy lódított, mert így még idejében kiderült, hogy bizony komoly problémái vannak, és még épp idejében ment el. Ha vár még fél évet, valószínűleg soha nem lehetne gyereke.
2012. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélj orvossal.


Egy jó példa: barátnőmnek volt 3 abortusza (az apja erőszakolta - szörnyű :-() és egy vetélése. Ő járt pszichológushoz évekig, nem csak az apja miatt hanem a lelkiismeret-furdalás miatt is.

Most, 38 évesen a 7. hónapban teherbe esett és egy problémamenetes, végigdolgozott terhesség után mindenféle komplikáció nélkül született egészséges kisbabája. Hajrá :-))

2012. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok csajok (elso vagyok)


Most olvasom a valaszokat,es az utolson nagyon megdobbentem,es teljesen igaza van,hogy lehet pszichologiai problema :O

Ez valami szornyu :(((

Hiszen tenyleg te magad irtad,hogy bele betegedtel....


De,hogy most magamrol beszeljek egy kicsit,mi is 5. honapja,hogy probalkozunk es nem jon a kicsi...

Nekem meg nem volt abortuszom, es latod nem ezen mulik,nem kell szomoru legyel... De azert,megegyszer leirom :)

Menj nyugodtan az orvoshoz,es majd megfog vizsgalni,hogy mi a helyzet odabennt!

2012. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Lehet lányok csak én vagyok ilyen gondolatokkal,de kedves kérdező,ha már ennyien jóindulattal fordulva feléd,és helyzetedhez válaszoltunk, igazán reagálhattál volna...na mindegy, reméljük válaszainkkal lelkileg erőt adtunk,hogy merj lépni, segítséget kérni szakembertől. Minden jót kívánok Neked.
2012. szept. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!