Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal babát akarunk!...

Lyvy23 kérdése:

A párommal babát akarunk! Most nem dolgozom, de dolgoztam 2évig folyamatosan, majd rögtön utána 3hónapig folyamatosan, most 2hete nem dolgozom, ha most mek munkanélkülire, és össze jön a baba akkor az fizet nekem, kb mennyit?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor csak a gyest kapod, mivel a sülés pillanatában nem leszel biztosított.
2012. szept. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor,mit tegyek?
2012. szept. 3. 23:42
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
HOgy hogy mit? Menj el dolgozni, dolgozz pár évet, hogy ne a semmire szülj gyereket, előtte fizess is be valamit.
2012. szept. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha most jön össze a baba, akkor a szülés előtt menj el álláskeresési támogatásra, így biztosított leszel szüléskor, kapsz tgyást, és ha marad pár nap a tgyás lejárta utánra az álláskeresésiből, akkor a gyed is jár majd.


Mivel a 365 napod így meglesz (ha most esel teherbe, akkor június-július környékén szülsz - és mivel mostanáig dolgoztál, meglesz a szükséges biztosítotti időd 2011 júniusa és 2013 júniusa közt)

2012. szept. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Keress munkát, dolgozz még pár hónapot, és indulhat a próbálkozás.
2012. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egy uj munkahelyről,elmegyek 3-6 hónap után terhességire,vagy táppénzre,akkor jogosult vagyok attol a munkáltatótól mindenre?vagy tényleg igaz,h attól a munkáltatótól kell szülésire menned,akinél az egy éved megvan??ezt egyik barátnőm mondta,de ez szerintem butaság,szerintetek??segítenétek ebben?
2012. szept. 12. 18:20
 7/7 A kérdező kommentje:
eddig majdnem 2,5év munkaviszonyom megvolt,szoval az egy évem bőven meg van igy,ugy gondolom
2012. szept. 12. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!