Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » SOS! A barátnőm tőlem vár...

SOS! A barátnőm tőlem vár segítséget, tanácsot. Kétségbe van esve, hogyan tudnám végleg megnyugtatni, gogy minden rendben van?

Figyelt kérdés

A történet kissé bonyolult. Szóval a barátnőm boldog párkapcsolatban él, és 30 hetes kismama.

Beárnyékolja ezt a boldogságot számára, hogy megerőszakolták, amiből lett is rendőrségi ügy, stb...

Ez történt vele január 18.-án. Azt mesélte sírva, hogy ez a gerinctelen alak nem húzott óvszert (egyértelmű), viszont kiszállt és a hasára meg még ki tudja hová élvezett..

Ismerte az embert, félt tőle ezért nem ment rögtön orvoshoz, ami nagy hiba volt. A történtekről én is csak utólag értesültem. Január 30 körül azt mondja nem emlékszik pontosan, de még a várt menzesze előtt csinált egy tesztet, ami negatív lett, majd február 2.án megjött rendesen neki.

Megnyugodott, és párjával egyébként éppen babaprojektbe kezdtek még a tragédia előtt. Szóval nem védekeztek. És ebben a hónapban sem. Márciusban már nem jött meg neki, pozitív teszt. Nem is volt ezzel gond eddig, csak nem tudom mi történt vele, de most teljesen kifordult önmagából. Tudja, hogy nekem van szülész ismerősöm, és az összes papírját, UH leletét lefénymásolta nekem, hogy mutassam meg valakinek, nem lehet-e hogy akkor fogant a baba, nem pedig februárban. Én pedig (igaz a szülész ismerősümnek nem mutattam, viszont neten és itt alaposan utánajártam, és kizárt hogy nem a párja az apa!)próbálok segíteni, de nem tudom már hogyan nyugtathatnám meg végleg.

Találtam neki itt hasonló korú terhességekről UH adatokat, és azokhoz is tök stimmel a babája mérete (kivéve a 13.heti UH on nagyobb picit, ami szerintem a korai peteérésének következménye.

Pl. mondtam neki hogy március elsején nézték először UH-val, amikor a teszt pozitív lett, és akkor csak egy kis fekete pont látható a papíron, meg 2,4 mm-es valami. Gondolom petezsák vagy ilyesmi. Ezzel kezdtem a kutatást, mert ha az januárban fogant volna, akkor már nagy embrió és szívműködés lett volna, nem csak petezsák. Aztán következő UH-ja 5hét 6 naposan (koronggal már benne a 6. hétben)6 mmes CRL-ű élő embrió, szívműködés. Ilyet itt is olvastam valakinek volt. Szóval ez olyan egyértelmú mint az 1x1, de most kivan szegény lelkileg, amit meg is értek...Meghát mondtam, hogy ha egyszer megjött és negatív teszt, akkor miért aggódik? Attól hogy egyszer kétszer nagyobb a babája az átlagosnál, az nem jelenti azt hogy majdnem egy hónappal hamarabb fogant.

Kérlek segítsetek, mit tegyek vele, hogy nyugtassam meg végre, mert félek komoly baj lehet vele lelkileg ha ez így megy tovább. Néha jól van néha látom rajta hogy csak ezen jár az esze. Pedig én tudom, hogy itt nincs min gondolkodni, egyértelmú az egész!


2012. szept. 11. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A barátnőd férje gondolom nem tud az esetről. Hát szerintem sem attól a hülyétől van a gyerek, de ha a barátnőd nyugtalan miatta, akkor ha megszületik a kicsi, csináljanak egy DNS-tesztet.
2012. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha megszületik a baba akkor mindenképp csinálni kell DNS-tesztet.

Több mint valószínű hogy a párja az apa.

Off:

Én egy ilyen eset után biztos nem próbálkoztam volna még a babával.

2012. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos, hogy nem az erőszakból fogant a baba. Egyrészt utána megjött neki rendesen. (Persze ez még nem kizáró ok, de az esetek többségében ez a nem terhesség jele.) Másrészt a méretek alapján is egyértelmű. Ha januárban fogant volna, akkor március elején már kb. 8 hetes terhességet kellett volna látniuk UH-on.

Hogy hogy nyugtasd meg, nem tudom. Szerintem az lenne a legjobb, ha elmenne nőgyógyászhoz, akinek elmond mindent, és ő magyarázná el neki, mert azért egy szakembernek már jobban elhinné, mint neked.

2012. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ha jól számoltam olyan 33 hetes terhes lenne jan 18 szerint.

Nagy mákja van a barátnődnek, mert nagyon nagy valószínűséggel a párjától van a baba.

Még menstruált is az erőszak után, pedig pont félidőben volt és nem élvezett el benne.

Az baba méretei is megfelelnek a 30.hétnek.

Mondd a barátnődnek nyugodjon meg a párjáé a baba.

Az uh szinte biztosra mondja a terhességi időt.

Én mensi szerint április 6-ra voltam kiírva, uh szerint április 11, és 10-én született.

Rejtély számomra hogy egy egy ilyen erőszak után hogy tudott szeretkezni, én biztos nem tudtam volna.:(

2012. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Volt nőgyógyásznál, persze. Megbeszéltek mindent. Azt mondta neki teljesen felesleges az aggodalma, és még a DNS teszt is.. Elmondta a méreteket, a menzeszt, mindent megbeszéltek alaposan Én is vele voltam. És most én ugyan ezeket mondom neki nap mint nap. Szerintem is kihagyhattak volna egy hónapot a babaprojekttel, de ebbe nem akarok beleszólni.

Mondtam neki azt is hogy majd meglátod ha megszületik a kisfiad (mert fiú lesz) mennyire fog hasonlítani a párodra. Remélem tényleg így is lesz, és boldogok lehetnek végre. Csak az bosszant az egészben, hogy mindenki számára teljesen egyértelmű, hogy ki az apa, pontosabban hogy mikor esett teherbe, ő mégis aggódik. Ha beszélünk róla a végén mindig mondja igen, igazad van, semmi baj. De másnap kezdődik minden elölről...

Nekem nincs gyermekem, nem voltam még terhes sem, de gondolom ez a hormonok miatt van, és már közeledik a nagy nap számára, lehet igazából csak attól aggódik...

2012. szept. 11. 11:52
 6/13 A kérdező kommentje:

Előzőnek írom, hogy a baba korát mindig a február 2.ai menzeszéhez nézték. Előtte pedig január 5.-én volt meg neki. Tehát ha januári baba lenne akkor március 13.ai UH papírján nem 6 mmes embrió lenne, hanem 20-26 mm körüli. És mondhat bárki bármit terhesség alatt nincs menzesz, sem negatív teszt(amit lehet kissé elhamarkodottan csinált január végén, bár szerintem akkor kimutatta volna). A probléma ott kezdődött hogy a 13 hetes uh méreti nagyobbak a kelleténél, de szerintem csak akkor van szó hogy nem pont a ciklus közepén fogant meg, hanem pár nappal előbb. Ha bárki ért hozzá ezek az adatok: BPD:26 mm,AC: 83 mm FL: 13mm Ezt én is mondtam neki, hogy hogy volt képes a szexre még csak gondolni is, de azzal magyarázta hogy a gyengédség amit a párjától kapott.... Hála Istennek ezt én nem tudom milyen érzés lehet.

Szóval csak ilyen alapos tényekkel tudom nyugtatni, ezek általában hatásosak...egy darabig.

Nagyon szeretem őt és a párját is, és sajátomnak érzem az aggodalmát, a fájdalmát.

És dühös voltam rá amiért nem szólt nekem időben. De nem is baj mert a baba meg fog születni aki a kettejüké, és szerelmük gyümölcse, akit én is nagyon várok már..

2012. szept. 11. 12:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy nem 33 hetes lenne. Most tölti majd a 32 hetet a február 2.-ai menzesz alapján. Egyébként már akkor a 36. hétben járna. Mert a terhességet az utolsó mensi alapján számolják ugye? És nem az aktus napjától.
2012. szept. 11. 12:06
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Fent a szövegedben azt írod hogy most 30 hetes.

január 18-hoz képest most holnap kellene töltenie a 33.hetet.

Ha febr 2-hoz viszonyítva akkor 32.hetet fogja tölteni.

Itt van a naptár a kezemben abból számoltam ki.

Ha január 5-éhez viszonyítom akkor 36.hetet.

2012. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocsánat január 18-hoz képest 34 hetes nem 33.
2012. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Húú ebbe jól belekavarodtam. Nekem meg az összes fénymásolt fecni a kezemben, mint egy iroda komolyan mondom...

Szóval akkor most tölti a 32. hetet azt hiszem szerdán vagy csütőrtőkőn szokott fordulni. Ez persze a febr. 2.-ai menzeszhez viszonyítva.

Az erőszak történt jan. 18.-án, és előtte jan. 5.-én volt menzesze. Tehát ahhoz viszonyítva most lenne 36 hetes nem?

De ő még csak most tölti valamelyik nap a 32-őt-

2012. szept. 11. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!