Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az baj, ha a magánorvosom írt...

Az baj, ha a magánorvosom írt fel Clostilbegytet és elmondta hogy szedjem és menjek vissza három hónap múlva, ha nem jön össze a baba. Most akkor ellenőrzés nélkül szedjem? Nem lesz ebből baj? Mi a véleményetek? Valakivel volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Nem kérdeztem meg a dokit, de szerintetek cickafarkfű teát ihatok közben és majd a ciklus második felében palástfüvet?

2012. szept. 12. 11:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tavaly év végén (decemberben) szedtem életemben először a menstruációm második napjától napi 2x1-et a Clostilbegyet, most 9 hónapos terhes vagyok, jövő hét végére vagyok kiírva, előtte 3 évig próbálkoztunk sikertelenül, és elsőre összejött a dolog a gyógyszerrel-nekem sem volt peteérésem, ezért nem jött össze előtte a baba.

2012. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
72%
Az én endokrinológusom szerint a nőgyógyászok Clostyval próbálják megoldani a peteérés/ovu problémáját, nem pedig hormonokat néznek és cukor/inzulin terhelést, tesztoszteront. A PCOS-sok nagy részét fel sem ismerik, mert számukra csak a túlstimuláció létezik, más megoldást nem ismernek el. A helyedben elmennék belgyógyász/endokrinológushoz és megbeszélném vele a problémám, nehogy a végén tényleg legyenek cisztáid, ha eddig még nem is voltak. Én nem kockáztatnék egy követés nélküli Closy kúrát. Ahhoz ez túl komoly szer.
2012. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Nem olvastam el a válaszokat, a legjobb barátnőmnek nagy gondja lett a Closty ellenőrizetlen szedéséből:o( A doki automatikusan felírta neki, mert 1 éve nem jött össze a baba. Elkezdte szedni és a második ciklus közepe táján érezte, hogy nagyon fáj a hasa. Bement a kórházba, ahol csak a tapasztalt dokinak és a szerencsének köszönhető, hogy megmentették a méhét és a petefészkeit! Az egyik petefészke azért durrant szét, mert 11!!!!! pete érlelődött benne, a másik pedig ciszta miatt - neki sem volt soha azelőtt...

Persze ez nem általános, de azért csak óvatosan!

2012. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is így kaptam a clostit, ellenőrzés nélkül. Azt mondta az orvos, hogy ettől pikk-pakk lesz baba, mert szerinte csak a peteéréssel/ovuval van gondom.


Megkérdeztem, hogy van-e mellékhatása?!

Annyit mondott, hogy ez annyira kicsi adag a kúra elején, hogy nem lehet, csak a terhesség, ami meg ugye a várt dolog!

Igaz, hogy írja a betegtájékoztató a ciszta képződést, és a többes terhességet, de utóbbinál úgy fokozott az esély, ha már több havi kúrán túl vagy. Erről nincs tapasztalatom.

Biztos jobb, ha követve és figyelve van a kúra...

De én e nélkül is beszedtem/szedem. A teát nem tiltotta.

Ha így eredményesek leszünk, ígérem, beszámolok Neked :)


Egyszer volt cisztám (35 vagyok), de akkor a mesim se jött meg időben, 2 hetet is késett, utána is csak pecsételt, tüneteim is voltak, jól észrevehetőek, ami miatt orvoshoz fordultam (már azt hittem, talán terhes vagyok, de a tesztek negatívok voltak), így a "nagy bajt" el tudtam kerülni. Hozzáteszem a cisztámmal nem foglalkoztak, csak annyit mondott több orvos is, hogy majd felszívódik. Így is lett.


Szerintem, ha kételyeid vannak és bízol a dokidban, keresd meg ismét és kérd ki a véleményét újból, mondd el a problémádat, félelmeidet, ha nem bízol benne, akkor keress másik orvost és vele beszélj nyíltan, őszintén.


Sok sikert! :)

2012. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még a lombik előtt szedtem először, mert inszeminációt próbáltak, de nem sikerült. A lombik után ikreim születtek.

Most 5. hónapja szedem ismét, de ellenőrzés nélkül. Még van itthon 1 havi adag, utána pár hónap szünet lesz. Én nem lettem eddig terhes tőle, sem úgy, hogy néztek, sem úgy hogy nem...

Viszont, mikor az ikreket szültem, a kórházban megismerkedtem egy kismamával, aki ellenőrzés nélkül szedte a clostyt. Már az első hónapban terhes lett tőle, ráadásul ikrekkel!

Szerintem a teherbeesés valószínűsége függ az apajelölttől is, nálunk alig van spermája a férjemnek, ezért nem is lett semmi az inszemből, mert kb 50000 életképes spermium volt az ejakulátumában, a másik lány férje viszont igazi "Sperminátor" a vizsgálatok szerint.

Érdemes elzavarni a párodat egy andrológushoz, mert lehet, hogy vele is baj van.

2012. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)

És ti milyen adagolási utasítást kaptatok?

Már a ciklus 7.napján tartok,késő elkezdeni,ezért marad a következő hónap.

olvastam,hogy férfiak is szedhetik.Erről van valami információtok?Tapasztalatotok?

köszi :)

2012. szept. 17. 16:03
 27/41 anonim ***** válasza:

Én 4 ciklus alatt a 3. naptól 2x1-et szedtem 5 napig. Ebben a hónapban meg már 2x2-öt, meg a következőben is, ha most sem sikerül...

Holnap kell elkezdenem a duphastont, 2x1-et 10 napig.

2012. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Az elsőnél nem kellett szedned a Duphastont?

Nekem azt is írt fel a dokim most

2012. szept. 19. 11:18
 29/41 anonim ***** válasza:
De, kellett szednem minden kúra alatt duphastont a 14. naptól.
2012. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Valaki szedte másképp a Clostilbegytet? és nektek mire írták fel?
2012. szept. 23. 00:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!