Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltam vérvételen ott és...

Voltam vérvételen ott és nőgyógy. Is vizsgált azt mondta hogy minden rendben, a férjem most csináltatja a vizsgálatokat. Hova kell még elmenni vizsgálatokat csináltatani?

Figyelt kérdés
Ha például a petevezetékem nem átjárhato vagy valami egyéb más ilyen fajta problémám van akkor azt egy uh,vagy egy sima "kézi"vizsgálattal megállapitottak volna?Mert gondolom ha talált volna valamit szolt volna.Vagy más vizsgálat kell hozzá?
2008. máj. 20. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehetnek olyan problémák, amire egy egyszerű nőgyógyászati vizsgálat kevés. Ilyen a petevezetékek átjárhatóságának vizsgálata, ez egy kisebb beavatkozás, HSG-nek hívják. Ehhez nekem a dokim adott időpontot a klinikára külön.

Nem tudom jól értem e, hogy neked nincs magándokid? Ilyenkor nem tudom mi van, de szerintem jó lenne keresned egyet, ha nincs és teherbeesési nehézséggel küzdesz. Egyébként amiket megcsináltak, az első körben elegendő, de jó lenne, ha a kivizsgálásokat és az eredményeket összefogná egy lelkiismeretes szakember, mert ha mindig mással konzultálsz, akkor nem lesz követhető a folyamat. De ez csak egy javaslat.

2008. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezután még következhet a Te hormonvizsgálatod a cilusdoban 2x. Először a mensi 3. majd a 21. napján. Ha minden oké, akkor érdemes elvégeztetni a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, amit 3 féleképpen csinálhatnak: kórházban röntgenesen, kontrasztanyagot fecskendeznek beléd és röntgennel megnézik átjár-e a folyadék, laparoszkópiával, ami altatásos műtét, be kell feküdni pár napra. Hátrány, hogy műtét, előny, hogyha van vmi gond rögtön tudják orvosolni. Magánorvosi rendelésen kb. 30ezerért csinálnak ultrahangos átjárhatóságit, ami ugyanaz mint a röntgenes, előnye, hogy nincs sugárzás. De ezt sajna a TB nem támogatja. Ha minden oké, akkor vizsgálják, hogy van-e peteérésed. Orvos ultrahanggal. Ehhez nem elég egy vizsgálat, a ciklus alatt többször nézik, hogy érik-e a petéd illetve hogy utána megreped-e a tüsző. (bocs ha hosszú voltam:-) )
2008. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hormonvizsgálaton voltam már
2008. máj. 21. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!