Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miszükséges a mai világba a...

Miszükséges a mai világba a gyermekáldáshoz?

Figyelt kérdés
Szerintetek mik azok a feltételek, amik ha nincsenek meg, úgy nem mernétek, vagy felelőtlenség lenne a mai vilàgba gyereket szülni? Gondolok mindenre, pl?

2012. okt. 25. 07:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakás, vagy biztos albérlet, fix munka, páromnak is fix munka, valamennyi tartalék.
2012. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Türelem és pénz.
2012. okt. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A saját lakás egy jó alap lehet, bár igen keveseknek adatik meg fiatalon. A mai bizonytalan világban ezen az alapon nem lehetne gyermeket vállalni, csak nagyon keveseknek, úgyhogy valahol szerencse, hogy vannak "felelőtlenebb" emberek, mert már kihaltunk volna. Ha azt vesszük, egy gyerek felnevelésére számoljunk 20 évet (min.). "0 évre ki tud előre gondolkozni. Ha csak magamból indulok ki, 5 évvel korábban sokkal jobban éltem.
2012. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20 évre.
2012. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is a biztos lakóhelyet es munkát mondanám, bár szerintem a mai világban sajnos ezekre nincs garancia... Bármikor elveszítheti az ember a munkáját es onnantól elég nehéz az onfenntartas.
2012. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha valakinek alapból se munkája, se lakása, azért az ne vállaljon gyereket persze. Csak azt akarom mondani, hogy, még a jobb körülmények is pillanatok alatt megváltozhatnak sajnos, ilyen világot élünk, hogy teljesen nem biztosíthatja be magát az ember évtizedekre.
2012. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám,hogy van normális fizu, akkor nem ragaszkodnék a saját lakáshoz! Tehát ha viszonylag könnyen tudnánk albérletet fizetni!

Illetve annyi tartalék,hogy ha valamelyikünknek megszűnne a munkahelye, akkor legalább pár hónapig kihúzzuk belőle!

2012. okt. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Albérletben lakunk, tartalékunk nincs, és per pillanat csak a párom dolgozik. Megélünk, nem éhezünk.

Én inkább azt mondanám, hogy stabil párkapcsolat, lakhatás, és legalább az egyik félnek legyen annyi keresete, hogy el tudja tartani a családot. Tartalék nem árt, ha van, de rosszabb esetben a szülőkhöz is lehet fordulni. Velünk is előfordult már. Nem tragédia. De persze jobb lenne egy saját lakás, de azt ki tudja, hogy mikor lesz...

2012. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Legfontosabb tényleg a lakhatás és stabil párkapcsolat.Emlékszem hányszor volt olyan szüleimnél is mikor kicsi voltaqm, hogy nem volt munkájuk, de mindig kitaláltak valamit, és megvolt mindenünk.Mondjuk annyival jobb helyzetben voltak, hogy vidéken egy kis földdel megtermeltük az ennivalót majd egész télre, nyáron meg volt idénymunka bőven..És ha nem akkor tudtak segíteni a nagyszülők. De igy is volt párszor hogy gyertyafénynél játszottunk mert kikapcsolták az áramot....

De felnőttünk.

Már 24 évesen szintén a családalapításon "dolgozunk" a párommal, bár saját ház nincs, se albérlet, hálisten elég nagy a szülői ház, babával is elférnénk egy darabig..

2012. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nállunk csak a páromnak van határozatlan idejü szerződésre, nekem csak 3-5 hónaponta hosszabitgatnak, de már nem sokáig, hátha jön a babó...Félretett pénz van egy kevés, + fundamenta, szerintem erre már lehet alapozni
2012. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!