Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas FSH-val lehetek terhes?

Magas FSH-val lehetek terhes?

Figyelt kérdés

3. napi hormonvizsgálaton az FSH-m 16, az LH 8 körüli.

Hasonló értékekkel lett valaki terhes? Gyógyszeres segítséggel vagy spontán? Kinek mit mondott a doki, és hogyan lehet rajta javítani?


2012. okt. 30. 11:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim válasza:

47/50 Hasonló cipőben járok, csak Hashimotoval együtt. Sajnos az orvosok sem tudják az okokat, de elismerik, hogy az utóbbi időben megsokszorozódott a POF esetek száma.


Azt olvastam ennek az előszobája az ösztrogén dominancia. Prof. dr. Balázs Csaba endokrinológus írt erről. Az okok a sok vegyszer az élelmiszerek előállítása során, szója, hormonkezelt tej, vegyszerek a kozmetikumokban stb.

[link]

Elég megfoghatatlan sajnos.


A DHEA szedésre vonatkozólag sok pozitív dolgot olvastam már, de jó lenne 10-15 évvel a szedése után is végzett vizsgálatokról olvasni, csak ilyen nem nagyon lehet még. Magas DHEA-s szintnél, magas tesztoszteron szintnél viszont azt hiszem, nem ajánlott.


Az AMH-ról azt hallottam, hogy egyrészt az is változhat (gondolom nem 0,1-ről 8-ra, de azért emelkedhet), másrészt elég új vizsgálat és már nem bíznak annyira vakon benne az orvosok.

2013. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 A kérdező kommentje:
És téged kezelnek az orvosok valamivel, hogy lehessen kisbabád?
2013. jan. 21. 06:38
 53/64 anonim ***** válasza:
Szia! Én már hozzászóltam a kérdésedhez, én a 9/52-es vagyok. Csak olvasd vissza a soraimat és bizakodj te is!Nekem is 0,1 alatti az Amh-m és eddig mindig eljutottam a beültetésig, legutóbb 3 csodaszép embrióm volt. Jövő hónapban kezdjük az újabb stimulálást, remélem legalább ennyi sikerrel most is járok majd. Az én dokim sem bízik annyira az AMH-ban, nem kell annyira szívre venni. Csak érdekességképpen írom, hogy most fogamzásgátló mellett is volt 3 db tüszőm, hát ki érti ezt??
2013. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim válasza:
Lehetsz terhes, akár spontán is, történt már ilyen ennél magasabb FSH-val is. De biztos, ami biztos, keress egy jó endokrinológust, vizsgáltasd ki magad pajzsmirigyre, IR-re, illetve nem árt D-vitamint szedni, annak hiánya is terméketlenséget okozhat, illetve a szint helyreállításával akár az AMH is növekedhet. A többlet inzulin is csökkenti az AMH-t amúgy.
2013. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Mi történt veled azóta?

Én is hasonló cipőben járok. Nemrég kaptam meg a hormonvizsgálat 3. napi leleteimet. Fsh 28 :(

Nagyon el vagyok keseredve, ráadásul a tsh-m is magasabb, mint kéne (4,6)

A második vérvétel még hátra van, az után megyek vissza a dokimhoz. Félek, hogy mit fog mondani :(

2014. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:

Bocsi, de csak most vettem észre a hozzászólásodat


Sajnos jó híreket nem tudok mondani. Az FSH-m azóta csak nőtt, a hormonpótlók mellett is. A Kaáli petesejtdonációt javasol.

2014. febr. 16. 08:07
 57/64 A kérdező kommentje:
A tsh-dat mindenképpen kezelni fogják. A 28-as FSH elég magas, de nekem 35-ről is tornázták már vissza 15-re, csak sajnos akkor is hiába kezdtük el a stimut, nem volt tüszőm :(
2014. febr. 16. 08:09
 58/64 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon köszi a válaszodat. Nem teljesen értem ezt az egészet. Múlt hónapban a doki látott sárgatestet, volt ovum. Nem úgy van, hogy ha ilyen magas akkor nincs is. Most ilyenkor akkor mi van? (bocsi, hogy kérdezek)
2014. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 A kérdező kommentje:

Lehet peteérésed magas FSH mellett is, csak nagyon ritka és valószínűtlen. Valahogy úgy magyarázták ezt nekem annak idején, hogy akinek van elég petesejtje, annak egy ciklus elején elég 5 egység FSH, akinek nincs, és a szervezetnek "keresgélnie" kell, annak ennek a többszöröse. Az ösztrogén állítja le az FSH termelését, amit majd a petesejt érlelődése során keletkezik. - valahogy így magyarázta a doki, mikor kérdeztük, remélem nem keverek semmit.


Az a baj, hogy ha magas FSH mellett van is peteérésed, az sosem olyan minőségű, hogy abból baba legyen :( Sajnos.

2014. febr. 19. 06:36
 60/64 anonim ***** válasza:

El vagyok nagyon keseredve, de gondolom nem mondok ezzel semmi olyat, amit ne értenél :( Nem is tudom hogyan lehet ebbe beletörődni, vagy feldolgozni.... :(


Te hogy állsz a petesejtdonációhoz?

Olvastam valahol, hogy a búzacsíra állítólag normalizálja az fsh hormont. Meg az arwen tornáról is olvastam ilyet. Probálkoztál esetleg ilyesmivel?

2014. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!