Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti beoltanátok magatokat az...

Ti beoltanátok magatokat az influenza elleni védőoltással a tervezett terhesség előtt?

Figyelt kérdés

Második babát tervezünk, és mivel a nagyobb gyermekem már közösségbe jár, a háziorvosom most kivételesen javasolta az influenza elleni védőoltás beadatását. Véleménye szerint kell egy minimális védettség, hogy ne pont ebben a vírusos időszakban töltsem az egyébként is kritikus első 12 hetet.

Mit tennétek a helyemben? És mennyi idő lehet, mire újra próbálkozhatunk az oltás beadása után?


2012. nov. 22. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Én beadattam. Nem kell eltelnie semennyi időnek sem, egyből lehet próbálkozni.
2012. nov. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
na, ezen vacilálok én is. Én is beadatom, még akkor is, ha állapotos leszek.
2012. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, én sem előtte, sem utána nem adattam be, csak amikor a másodikat terveztük.

Így ezerszer nyugodtabb voltam. :)


Ártani nem hinném hogy árt. Aztán esetleg megint jön egy olyan hisztéria, ami pár éve volt, aztán terhesen meg lehet aggódni....

2012. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

bár nem vagyok terhes, csak tervezzük, Én nem adatom be magamnak, eddig sem adattam. Mindig átvészeltem ezeket az időszakokat, tavaly is mikor anyósom beadatta magának, annyira beleesett, ápolni kellett , én ápoltam, elkaptam, de 3-5 nap alatt simán kijöttem belőle, nem volt vészes.Mintha nátha lett volna..

Bár immunrendszer függő.

Ha le van gyengülve épp a szervezet akkor szerintem nem érdemes, mert ugy járunk mint anyósom..És azt hogyan lehet megállapítani hogy mikor van épp toppon az immunrendszer???

2012. nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen gondolkodom én is ,még kérdésben is kiraktam,de nem tudtam döntést hozni még. :D Itt van az én kérdésem a válaszokkal:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2012. nov. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem adattam be, de már bánom. Most vagyok 9 hetes. Munkámnál fogva gyakran járok gyerekek között. Az immunrendszer ilyenkor legyengül, könnyebb is elkapni, és a gyereknek is árthat. Az orvos múlt héten azt mondta, hogy mindenképpen javasolja, de most már várjam meg a 12. hetet. Szerintem adasd be, inkább előtte legyél beteg egy hétig, minthogy utána legyen baj belőle.
2012. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Hétfőn beadatom, és mivel pont most lesz peteérésem, ezt a hónapot kihagyjuk.
2012. nov. 22. 14:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Se előtte, se utána, se helyette nem adatnám be.

Sok C-vitamint szedek, és nem volt már évek óta légúti megbetegedésem.

2012. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én beadattam 1 hónappal a próbálkozűs előtt. Előző terhességemnél terhesen adattam be, az túl parás volt nekem.
2012. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!