Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a korkülönbség a két...

Mennyi a korkülönbség a két gyerek között azoknál, akik nagyon hamar vállalták a másodikat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Köztem és az öcsém között 1,5 év van.A szomszédomban 2 év a két gyerek közötti különbség.
2009. aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
legalább 1 év korkülömbség. de általában 2 év szokott lenni. de én annak vagyok a hive hogy legalább 3 év legyen a korkülömbség. mert a gyereknek 3 éves koráig szüksége van a szülöi szeretetre. pl van egy ismerösöm akinek a lánya most 1 éves és 8 hónapos. kb 20 hetes terhes. 15 hetes terhesen kezdett elmenni a hányinger. addig folyamatosan hányt és nem tudott enni. akkor a kislány még csak 1.5 éves volt. gondolod hogy az anyukának volt ideje a kislánnyal foglakozni? mert szerintem nem. és ez nagyon szomorú mert az anyai szeretet nagyon fontos ilyen pici gyereknek. a kislány 2 éves lesz amikor meg fog születni.
2009. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
15 hónap van a 2 gyerekem között, nálunk semmi gond nem volt.
2009. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha magát a két gyereket nézem, számukra 2 évnél nagyobb korkülönbség már sok lehet, elválaszthatja őket. Persze nem feltétlenül, de minél közelebb vannak egymáshoz korban, annál közelebb lehetnek egymáshoz testvéri kapcsolatban. Főleg, amíg kicsik, de akár idősebb korban is.


Anyámon látom, hogy most, 50 évesen is azzal a testvérével van a legjobb kapcsolata, akivel két év a korkülönbség (6 gyereket szült nagymamám 2 évente), míg akivel 12 év, azzal alig találkozik, kevesebbet beszélgetnek telefonon is stb.

2009. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Rokonságban 18 hónap volt az ikrek és a harmadik gyermek között, ismerősöknél most egyik gyermek 3 és fél éves, a második 11 hónapos és most 10 hetes terhes az anyuka
2009. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
(fél)tesóm és köztem 12 év van, nagyon jó volt a kapcsolatunk mindig. szerintem nevelés és emberi természet kérdése hogy jönnek ki egymással a gyerekek.
2009. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Bátyámmal 2 nap híján 2 év van.És mindig is nagyon jól kijöttünk.Imádom.Nagyobbik bátyámmal,4 évvel idősebb,nagyon sokat veszekedtünk állandóan kínoztuk egymást.Szép emlékem vele nincs is.Hugom,6 évvel fiatalabb,de vele is sokat veszekedtünk.A 2 év nálunk nagyon bejött.18L
2009. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!