Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik a legjobb vitamin?...

Melyik a legjobb vitamin? Szeretnénk majd kisbabát és szeretnék picit felkészült lenni. Melyik a legjobb vitamin a kisbabának és nekem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az Elevit.
2009. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy legjobb. Mindenkinek más jön be. Én konkrétan Elevitet szedek és teljesen meg vagyok vele elégedve.
2009. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is Elevitet szedek, és minden rendben vele.


Az ismertebbek között van még a Gravida és a Femibion. Nagykn fontos, hogy olyan vitamint válassz, amiben van folsav és sokféle B vitamin, mert ha ezeket a fogamzás előtt elkezded szedni és legalább a 12. hétig szeded, akkor nagyon sok súlyos fejlődési rendellenességet ki levet védeni vele, pl nyitott gerincet, vagy az agy- és koponyahiányt.

2009. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha természetes úton jut a szervezeted a vitaminokhoz, tehát a helyes és változatos táplálkozás. Elég, ha folsavat és jódot szedsz külön. Én nem eszem rendesen, ezért Femibiont szedek, nekem semmi bajom vele. Külföldön élek, itt nincs se Gravida, se Elevit.
2009. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a Gravidát ajánlom, mert abba van jód is, ami igen fontos a gyerek idegrendszerének kialakulásához. Meg azt mondják, hogy az Elevit-ben sok az A-vitamin, amit nem szabad túladagolni, mert ha igen akkor rendellenesség lehet a gyerek fejlődésében. (Elevitben 3600 NE van Gravidába 2000 NE) Mondjuk a túladagolása 5500 fölött van. Én is utána néztem mert jövőre szeretnénk babát párommal és én is szeretném elkezdeni előtte csak azt nem tudom mennyivel előtte kéne megkezdeni.
2009. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is az Elevitre szavazok,mindhárom terhességem tervezésekor nekiálltam a szedésének,napi 1 szemet,a 25-28 héttől pedig minden másnap szedtem.

Nálam annyi mellékhatása volt,hogy ha este vettem be nem tudtam elaludni)amúgy is rossz alvó vagyok),így reggel vagy napközben vettem be.

2009. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én femibion párti vagyok!

Van benne jód és folsav+metafolin ami segít a folsav leszívódásában!

A gravidától nagyon fájt a gyomrom!

2009. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a Femibionnál jobb nincs! Kövezzetek meg, de így látom! :)
2009. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is Femibiont szedek. Állítólag van olyan szervezet, ami nem tudja felszívni a folsavat és azért kell mellé a metafolin, ami ezt segíti.
2009. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is Femibiont szedek, és nekem negyon bevált.

Semmi mellékhatás.A dokim szerint is ez most a legjobb.

2009. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!