Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hátrahajló méhem van. Milyen...

Hátrahajló méhem van. Milyen praktikák léteznek a könnyebb teherbeesés érdekében?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem is hátrahajló, és nem okozott nehézséget.

nem tudom, hogy a 2 hogy függ össze.

2009. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Régen volt egy ilyen nézet, hogy akinek hátrahajló a méhe az nehezebben esik teherbe, de ez már "elavult".

Nekem erősen hátrahajló méhem van, az első baba a gyógyszer abbahagyása után, a második hónapban, a második baba pedig szoptatás és spirál mellett fogant meg.

Mindenesetre segít, ha esemény után hasra fekszel és úgy maradsz. Sok sikert!

2009. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hátrahajló méhem van, de volt olyan vizsgálat ahol egyenes állásúnak írták. Tehát a helyzete nem kőbevésett.

Az orvosom azt mondta, hogy matematikailag kisebb a teherbeesés esélye, de a természet szerencsére nem matematikai számítások szerint működik. Viszont javasolt pozíciókat, mely szerint leginkább hátulról esélyesebb a babát összehozni. Mikor először próbálkoztunk, elsőre teherbe tudtam esni (teljesen más ok miatt sajnos elment a baba).

2009. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hátrahajló méhnél a méhnyak magasabban van, amikor háton fekszel, mint ha nem hátrahajló lenne. Azaza misszionárius pozícióban a hímivarsejtek nekehezzen érnek fel a méhnyakig, hogy bejussanak rajta. Ezért szokták ilyenkor a kutyapózt ajánlani, illetve azt, hogy az anyuka aktus után forduljon hasra fél órára.


A teherbeesés esélye semmivel sem kisebb, mint nem hátrahajló méh esetében, a termékenységed ezzel nem függ össze. Csak kicsit be kell segíteni a hímivarsejteknek.


[link]

hátrahajló méh esetén a méhszáj – hanyatt fekvő helyzetben – a hüvelyben magasan (a hasfal felett) helyezkedik el, így a spermiumoknak hosszabb utat kell megtenniük ahhoz, hogy bejussanak a méhszájon keresztül a méhbe. Ilyenkor az orvosi tanács csodát tesz: arra kell figyelmeztetni a beteget, hogy aktus után kb. fél órára feküdjön hasra. Néhány hónapon belül a várt terhesség szinte mindig bekövetkezik.

2009. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem is ijesztgettek még régebben,hogy nagyon nehezen fogok teherbe esni.Erre a próbálkozás kezdete után a 2. hónapban már megfogant a kisfiunk,most vagyok 24 hetes.
2009. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!