Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért hiszik, hogy a hőből...

Miért hiszik, hogy a hőből meg folyásból meg tudjuk mondani, hogy terhes-e valaki vagy sem?

Figyelt kérdés
Átérzem azok helyzetét, akik próbálkoznak, hőmérőznek és a baba sokat várat magára, én is így voltam. De nem értem ezeket a "terhes lehetek?" kérdéseket? Mit várnak a kérdezők? Az emberi test kiismerhetetlen, persze bizonyos törvényszerűségeket fel lehet állítani.
2012. dec. 3. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Megerősítést várnak a képzelt világukban.

Lehet lepontozni, de néha vannak olyan kérdések, ami egy laza megfázásra is utalhat vagy éppen a fogyókúra a ludas a szituban.


Sosem értettem, hogy minek kell hőmérőzni, folyásokat nézni és egyéb sámán dolgokat csinálni?!


Miért nem lehet X hónapig élvezni az életet, szeretkezni állandóan és boldognak, görcsmentesnek lenni?!

Miért kell stresszelni és rágörcsölni az első negatív teszt után?!


Én egyedül azt néztem meg, hogy mikor van peteérésem egy netes kalkulátor szerint. Akkor sűrűbben voltunk együtt és össze is jött a lányunk, aki épp a szobájában szuszog.


Néha a terhesség és a gyereknevelés már kezd egy versenyhez hasonlítani, ahol mindenkinek görcsösen kell teljesítenie a napi kvótát.. aztán, ha nem sikerül, akkor mindenki magába fordul és okolja a párját (leginkább) vagy magát.


Görcsöljenek akkor, ha már 1-2 év után sem jön össze a baba. Plusz menjenek el orvoshoz kivizsgálásra, hogy alapból minden rendben van-e odabent mint a két félnél? De min. a leendő anyukánál.. mert bizony nagyon sokan ki se vizsgáltatják magukat a próbálkozások előtt.


Na, pontozzatok le. Puszi.

2012. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

A próbálkozások előtt semmit nem vizsgálnak ki. Sőt, simán hagyják, pl engem is, hogy olyan gyógyszereket szedjek, ami az én életemhez kell, de a babát megölné. Fene se érti az orvosokat.

Viszont egyetértek. És kiegészíteném azzal, hogy aki (nem a kezdet kezdetén) nem érti, hogyan kell nézni egy hőgörbét, hogyan kell helyesen mérni a testhőt, és egyéb ilyesmik, akkor az olvasson utána, ne itt várja a csodát.

2012. dec. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én sem értem, úgyhogy egyetértek a nézeteddel. Én sosem hőmérőztem, nem figyeltem, hogy épp milyen folyásom van, csak a peteérésem várható dátumát számoltam ki, még ovutesztet sem csináltam. Nem görcsöltem rá és most itt van a pocimban. De ha valaki hőmérőzik meg nézi a folyását, akkor tudnia kell, hogy mi az, ami nála nem úgy szokott lenni. De ha esetleg valami eltérést is tapasztal, az még bármitől lehet. És azt viszont megértem, hogy nagyon szeretné tudni, hogy baba van vagy nincs, én is tudni akartam minél előbb. És itt hátha kap pozitív visszajelzést, ami reményt ad neki.
2012. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok:


Úgy értettem a kivizsgálást, hogy elmegy a leendő anyuka egy rákszűrésre, amit azért évente illik csináltatni. Illetve egy teljes vérképre.

Én is elmentem még augusztusban az orvosomhoz, mindent megnézetett. Majd elkezdtem szedni egy terhes vitamint. Októberben megfogant a lányunk.


Nem azt mondom, hogy terhesvitaminon kell élni. Nem kötelező szedni sem, viszont azért pár alapvető eü-i kivizsgálás nem árt.

2012. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az első gyermekünk nehezen jött össze.

Itt a neten sokat olvastam a hőmérőzésről,2 hónap után hőmérőzés után jöttem rá,hogy hogyan is működik ez az egész dolog. Vaktában nem is lehet hőmérőzni,mert semmi értelme nincs.Én diagramon vezettem,és így átláthatóbb volt.

Miután nem jött meg a menstruációm és a hőm csak kúszott feljebb már tudtam,hogy terhes vagyok (36-41 napokra menstruáltam és még egyéb problémáim is voltak,de a 31.naptól akkor már egyértelmű volt számomra) A férjem nem akarta elhinni,csak a tesztnek hitte aztán el.

A második gyermekünkkel nem hőmérőztem,és ő az első hónapban megfogant. Azt hozzá kell tennem,hogy az első gyermekünk után minden addigi bajom megszűnt,úgymond ő "rendbe rakott engem" :)))))

2012. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan inkább csak tapasztalatokat várnak, persze a "hú nekem is hasonló tüneteim voltak/ vannak" válaszok azért egy kis reményt adhatnak. Akik hiába várják a csodát már jó ideje, azok mindig nagyon reménykednek. Az tény, hogy a Rágörcsölés ha egyszer elkezdődik és eredménytelenül, akkor azt nagyon nehéz kontrollálni, de persze érdemes. Én megértem azokat, akik várnak és reménykednek, mást nem tudnak tenni olyankor. Üdv. mindenkinek! Sok sikert a próbálkozóknak!!
2012. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.

Engem csak az akaszt ki, hogyha valaki felsorolja az összes terhességi tünetet, ami csak létezik, hogy nála ezek jelen vannak, és a peteéréstől eltelt 2 nap. Könyörgöm, hogyan lehetnének ezek a tünetek a terhességtől, ha még meg sem történt a megtermékenyülés? Vagy a másik véglet, akiknek már legalább 1 hete késik a mensesze, és felsorolják a tüneteket, és vajon terhes lehetek? kérdést felteszi. Erre csak azt tudom mondani, hogy miért kérdezget minket, miért nem csinál tesztet, vagy miért nem kérdezi a nőgyógyászát? Mi úgy sem tudunk itt megbízhatóan válaszolni az ilyen kérdésekre.

Egyébként persze, hogy megértem azokat, akiknek nagyon sokáig nem jön a baba, és ezért rágörcsölnek, és hőmérőznek, meg figyelik magukat, csak ne tegyenek fel értelmetlen kérdést.

2012. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkit se kell azért bántani vagy megszólni,hogy miért itt teszi fel éppen a kérdését,vagy éppen rágörcsöl a témára.Ha úgy érzi,tegye ezt,hiszen ezért van ez az oldal!!

Lehet senkivel nem tudja megbeszélni,vagy nem jártas úgy a témában,és nem okosságokat akar olvasni doktoroktól,hanem olyan embereket kérdez meg,aki rendelkezik tapasztalattal.Ha válaszolsz rá,az tök rendes dolog,főleg ha segíteni is tudsz,ha idegesítenek az ilyesfajta kérdések,ne nyisd meg az oldalt,vagy egyszerűen csak ugord át a kérdést.

Ezek az emberek reménykednek,várnak,és hiába vizsgálják ki őket és minden rendben,nem akar jönni a baba.Ilyenkor feltesznek egy ilyen kérdést,és egy jobb választól,szebb lesz a napjuk,vagy megnyugszanak.Sok embernek segített itt más válasza,egy jó tanáccsal éppen.

Hiába mondják,hogy nem kell rágörcsölni,mond ezt egy olyan embernek,aki mindennél jobban vágyik kisbabára.

Az olyan emberek mondják ezt,akiknek,vagy hamar sikerült,vagy nincsenek ebben a helyzetben!

A Gyakori kérdések ezért van,hogy még az olyan kérdésre is választ kapjanak,ami szinte lehetetlen vállalkozás,de megközelítő válasz már sokat segíthet!

Szóval akit ez idegesít,tanácsom,egyszerűen ugorja át a kérdést!

További szép estét!

2012. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!