Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van köztetek olyan házaspár...

Van köztetek olyan házaspár akinek nem lehet kisbabája és kipróbáltátok ismerős donorral házilag az inszeminácíót?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 21:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
26évesek vagyunk.2éve próbálkozunk.azoosperiája van a férjemnek,orvosok szerint nem lehet.Herebiopszián tul vagyunk.Most hétfőn lett vége az első lombikunknak nem tudtak mit visszaültetni és közölték velünk csak a donor megoldás jőhet szóba:( És felejtsük el a lombikot ilyen formában többet nem csinálják így meg.A 2. spermavizsgálatnál 6 látóterenként volt 1db spermium,de ez lombikra se elég.....:(
2012. dec. 18. 22:05
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

"kipróbáltátok ismerős donorral házilag az inszeminácíót"


Házilag? Ezt mégis hogy? Lefeküdnétek? Vagy magadba nyomnád a spermát vmivel? Vagy hogy?


Egyébként szerintem az orvost kellene megkérdezni, hogy nincs-e ilyen fajta ivarsejt adományozás.

Mert pl. nő az tuti adományozhat a testvére feleségének...

2012. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igen nő adományozhat petesejtet a családban,de férfi nem adhat ivarsejtet.....kicsit furcsa törvény..... Elég nehéz ezt nekünk végig csinálni és azt feldolgozni ha egy idegen donort választunk az nem hasonlit a férjemre.
2012. dec. 18. 22:24
 14/25 anonim ***** válasza:
74%

Utolso, szerintem tevedesben vagy, en ugy tudom hogy a nonek csak a sajat csaladtagjainak notagjai adhatnak, tehat pl unokateso, nagyneni stb. Bar ebbol a szempontbol mindegy, de tudom, mert az en egyik rokonomek is ezzel kuzdenek, es en pl nem adhattam volna a rokon felesegenek petesejtet.

Hat kedves kerdezo valoban nagyon elkeserito a helyzet, en meg azt se tudom, ilyen esetben hogy mukodik a sperma donacio, de ha donorsperma szoba johet, akkor mar miert ne adhatna a ferjed testvere? Vagy ezt is tiltja valami okos torveny? Ez tok legalisnak hangzik, normalis orvosi keretek kozott. Oszinten, en otthon nem mernek belevagni ebbe. Gondoljatok vegig, es nezetek korbe milyen lehetosegeitek vannak, mert nem hiszem, hogy semmi ne legyen.

2012. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát állítólag törvény van rá h családtag nem lehet.Mi egyelőre csak puhatolodzunk.De nagyon nehéz ez az egész.....
2012. dec. 18. 22:37
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok tévedésben.


"Reprodukciós eljárás céljából történő női ivarsejt-adományozás esetén a (2) bekezdés szerinti felajánlás történhet meghatározott recipiens számára történő felhasználásra is az alábbi feltételek együttes fennállása esetén:


a) az adományozó a recipiens


aa) közeli hozzátartozója vagy


ab) oldalági rokona vagy


ac)435 testvérének házastársa (bejegyzett élettársa, élettársa) vagy


ad) házastársa (élettársa) közeli hozzátartozója az egyenesági rokon és a testvér kivételével vagy


ae)436 házastársa (élettársa) testvérének házastársa (bejegyzett élettársa, élettársa),"


Viszont a törvény hímivarsejtről nem ír, szóval akkor azt úgy tűnik nem lehet ilyen módon adományozni.

Jó nagy f.szság.

2012. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Na ezaz énis ezen vagyok kibukva,pedig azért jó lenne ha a férjemre is hasonlitana és családban maradna:(
2012. dec. 18. 22:42
 18/25 anonim ***** válasza:

En rohadtul nem akarok vitatkozn a torvennye de akkor most levetitem a helyzetet. En adok a testverem felesegenek petesejtet, amit a testverem spermajaval termekenyitenek meg = csaladon beluli verfertozes gyakorlatilag. En anno meg is kerdeztem, direkt, mert szerettem volna segiteni, de azt mondtak, es akkor nem ertem a torvenyt, de az altalam leirottak szerint valoban nem is logikus, hogy csak a no sajat csaladjanak notagjai adhatnak petesejtet. Ez a torveny ugy f*szsag ahogy van, egyszeruen akik ezt irtak, nem gondoltak bele.

Az, hogy akkor mar a himivarsejtre vonatkozolag miert nem irtak semmit, az meg egyszeruen erthetetlen. Valaminek kell lennie. Esetleg lehet erdemes lenne kulfoldon nezelodni, hatha ott valamivel racionalisabb torvenyek vannak erre vonatkozolag.

Ha meg nincs mas, akkor keresni egy dokit, aki jo penzert legalis - mar ami magat az eljarast, a beultetes reszet illeti - uton megcsinalja. Az se lesz szabalyszeru teljesen, dehat hallottunk mar ilyenrol ugyebar, es ez azert megse egy abortusz.

2012. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Sajnos énsem találtam a himivarsejtre törvényt sehol,de 2 meddőségiben is elmondták h így van nem lehet.Elég nagy baromság.
2012. dec. 18. 22:54
 20/25 anonim ***** válasza:

Inszeminációt elég bajos lenne házilag kivitelezni, ugyanis az inszemináció egy olyan eljárás, hogy közvetlenül a méhbe juttatják be a hímivarsejteket. Tehát a méhszájon keresztül. Ez kb olyan, mintha otthon, házilag kötőtűvel akarnál abortuszt végezni. (mármint a technikai része olyan, be kell juttatni egy esztközt a méhbe).

Szóval ha csak a hüvelybe akarod bejuttatni a hímivarsejteket, az nem inszemináció. Próbálkozni lehet vele, nem tudom mennyire lehet hatásos, de ártani elvileg nem árthatsz vele.

2012. dec. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!