Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron szint emelkedés...

Progeszteron szint emelkedés utalhat sikeres ciklusra és korai terhességre?

Figyelt kérdés

A ciklusom 20. és 22. napján (illetve majd a 24-en) is vérvételem volt. A peteérésem a 10-12. ciklusnap között volt, tehát az első vérvétel a tüszőrepedés után 10-12 nappal történt. A 20. napi értékem 76,4 nmol/L a mai (22. nap) pedig 82,8 nmol/L. Két nap alatt 6,4 nmol/L-t emelkedett. Semmit nem szedek. Ennyi idővel ovuláció után ha sikertelen a hónap, akkor csökkennie kellene, nem? Korábban a 21. napon mért értékeim 34,1 nmol és 42,3 nmol/l volt.


Határértékek:

luteális fázis : 16,40 - 59,02 nmol/l

I. trimeszter : 15,04 - 161,35 nmol/l



Mit gondoltok?


2012. dec. 19. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen utalhat terhességre. Miért nem nézetsz egy hcg szintet? Már simán kiderülne belőle.
2012. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a véleményed, bevallom, hogy az egész vérvétel azért volt, mert jó másfél éve nem lettem állapotos és a soki azt akarta megnézni, hogy volt-e rendes peteérésem. A 14. ciklusnapon voltam UH-on, akkor azt mondta, hogy a petefészkemben érett tüszőt már nem lát, biztosan megrepedt és ezt a hőgörbe is alátámasztotta. Erre most ilyen értékeim vannak. A pénteki vérvételre pedig már megvan a beutalóm, azon csak progeszteront kért a doktorom. De lehet, hogy én kifizetek egy HCG-t külön, ahogy tanácsoltad.

2012. dec. 19. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen kérjél hcg-t.
2012. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Meg fogom tenni.
2012. dec. 19. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!