Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk 5 hónapja...

Kelemen Szabina kérdése:

Babát szeretnénk 5 hónapja nem sikerül, és tegnap vettem elevitet, hány naponta kell bevenni egy szemet?

Figyelt kérdés
mert mondták ha terhes vagyok akkor kell mindennap, ha még nem akkor talán 2-3 naponta elég 1 szem. így hamarabb összejöhet?
2012. dec. 20. 08:44
 1/6 cavalli ***** válasza:
Szia! Mi is 5 hónapig pórbálkoztunk és a 6.ban sikerült. Én femibion 800-at vettem, Elevittel az baj, hogy nincs benne a jód, ami szintén nagyon fontos a szervezetnek és elég kevés olyan dolog van ami által hozzá jut a szervezet. Én naponta szedtem a femibiont, de nem estem tőle teherbe. Egyszerű folsav tabletta is elég szerintem és ha már összejött a kisbaba, akkor szedheted az elevitet. A vitaminok nem befolyásolják a peteérést, ha rendben van a ciklusod, van rendszeresen peteérésed és feltételezhetően a pároiddal sincs gond, akkor engedd el a gondolatot és szeretkezettek csak szerelemből. Ezek nem csak üres szavak, mert én nagyon el voltam keseredve minden sikertelen hónap után, de most utólag látom, hogy teljesen feleslegesen. Én minden egyes aktus után gyertyába álltam 5-10 percig, hogy ez, vagy csak a nyugodt lelkiállapot segített összehozni a babát nem tudom. Kívánok neked kellemes ünnepeket és mielőbbi babásodást. 9hkm
2012. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Elevit egy terhesvitamin, a fogantatáshoz effektive nincs köze. Egy sima, egyszerű vitaminkészítmény. Jót tesz, ha amúgy nem viszel be elég vitamint, károsnak egészen biztosan nem az, néha ugyan okozhat székrekedést, de ezen kívül nem lesz testileg érezhető hatása. Az 5 hónap még nem sok idő, de ha eléritek az egy évet, érdemes kivizsgálásokra menni. Sok sikert kívánok nektek!
2012. dec. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a dokit erről a babatervezéskor vitamint szedésről, ő is azt mondta, hogy heti 1-2 db Elevitet beszedek az jó. Úgyhogy mikor eszembe jut beszedek egyet. Azért jó szedni előre, mert mire kiderül, hogy babát vársz már csomó minden lezajlik a baba fejlődésében és ahhoz nem árt a folsav. (Előző terhességem sajna nem sikerült, de mire 5 hetesen kiderült már paráztam, hogy nem szedtem folsavat.) Így most nyugodtabb vagyok, most fogunk nekiállni újra nemsokára élesben.
2012. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már hónapokkal előtte elkezdtem elevitet szedni, minden nap egy szemet. Én így éreztem biztonságosnak, nem érzem kidobott pénznek, mert az első babám sajnos elment és most szerencsére minden rendben van.
2012. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a mastodinon nevű homeopátiás szertől estem teherbe az első honapban kb 5 2 hét alkalmazás után. (előtte 7 hónapja próbálkoztunk és semmi)
2012. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm is kérdezte a dokit, hogy hamarabb összejönne-e,ha szedne terhesvitamint. Szerinte nem. Azt mondta,hogy ha valakinek olyan mértékű vitaminhiánya van,hogy attól nem jön a baba, annak már bőven van más tünete is!
2012. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!